Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer XV-DV 222, S-DV222 - Połączenie kina domowego do telewizora LG

michal.lg 22 Gru 2016 21:52 582 6
  • #1 22 Gru 2016 21:52
    michal.lg
    Poziom 2  

Witam, przeglądałem tematy i nie natknąłem się na analogiczny problem, jednak gdybym się powtórzył, przepraszam.

Mam problem z kinem domowym składającym się ze wzmacniacza/odtwarzacza Pioneer DVD XV-DV222 oraz systemu głośnikowego S-DV222.
    Kino domowe "współpracuje" z telewizorem LG oraz dekoderem. Otóż problem polega na tym, że nie ma dźwięku, gdy wybierze się opcję,
    aby kino domowe emitowało dźwięk z telewizji (dźwięk wydobywa się tylko z telewizora),bo jeśli chodzi o moduł DVD, to bez problemu ten dźwięk emituje cały zestaw kina domowego. Jeśli chodzi o obecne połączenie, wygląda ono następująco:
    - dekoder z telewizorem połączony jest przewodem HDMI,
    -telewizor z amplitunerem połączony jest przewodem EURO-SCART,
    - między telewizorem a amplitunerem jest również połączenie przewodem OPTICAL
    -posiadam również przewód RCA (chinch - na lewy i prawy kanał ), które nie wiem czy i jak podłączać

Kiedyś zestaw działał, ale teraz jest coś zamieszane.

Dodam, że w amplitunerze można wybierać źródło (TV,DVD, LINE), dodatkowo można również
    przełączać wejście audio telewizora ze SCART na RCA. Tu jest ciekawa sprawa, bo telewizor ma dwa wejścia
    SCART, i jeśli się ustawi na amplitunerze wspomniane wyżej wejście audio telewizora na SCART , to podłączenie
    jednego końca przewodu EURO-SCART do jednego z wejść na telewizorze a drugiego końca do amplitunera generuje szum słyszalny w całym kinie domowym, natomiast przy wyborze drugiego gniazda SCART z telewizora takiego efektu nie ma,

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 23 Gru 2016 12:09
    Polon_us
    Poziom 40  

W telewizorze w ustawieniach głośników wybrane jest -> głośniki zewnętrzne?
    Amplituner ustawiony jest na sygnał z wejścia optycznego?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Gru 2016 23:22
    michal.lg
    Poziom 2  

Niestety w telewizorze nie ma możliwości ustawienia aby dźwięk wydobywał się z głośników zewnętrznych (w sektorze audio jest tylko kilka opcji dotyczących jakości dźwięku).
    Z kolei w amplitunerze nie ma opcji ustawienia sygnału z wejścia optycznego - są dwie możliwości: SCART lub RCA, żadna z opcji póki co nie działa.

0
  • #4 25 Gru 2016 00:02
    liseczq
    Poziom 21  

michal.lg napisał:
    Niestety w telewizorze nie ma możliwości ustawienia aby dźwięk wydobywał się z głośników zewnętrznych (w sektorze audio jest tylko kilka opcji dotyczących jakości dźwięku).
    Z kolei w amplitunerze nie ma opcji ustawienia sygnału z wejścia optycznego - są dwie możliwości: SCART lub RCA, żadna z opcji póki co nie działa.

No to po co w TV wyjście optyczne dźwięku, jak nie idzie dźwięk przez nie ? Ja posiadam TV LG 50PA6500 i mam wyjście optycznie, toslinkiem wysyłam dźwięk do kina domowego...

0
  • #6 25 Gru 2016 16:12
    Polon_us
    Poziom 40  

michal.lg napisał:
    Niestety w telewizorze nie ma możliwości ustawienia aby dźwięk wydobywał się z głośników zewnętrznych

Nie chce mi się wierzyć, żeby Tv nie miał takiego ustawienia.
    Proszę podać producenta/model telewizora.
    michal.lg napisał:
    Z kolei w amplitunerze nie ma opcji ustawienia sygnału z wejścia optycznego -

Jak to nie ma? Koledze nie chce się przejrzec instrukcję?

Na pilocie jest przycisk Line. Trzeba nim wybrać Line 2.
    Line 2 to jest włączenie wejścia optycznego.
    Line 1 to jest wejście analogowe.

0
  • #7 26 Gru 2016 14:44
    michal.lg
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany, wystarczyło ustawić źródło na LINE 2. W instrukcji piszą o LINE 2 jako o opcji podłączania:mini disc, cyfrowej satelity lub konsoli gier, dlatego "zaprogramowałem" się na ustawienie dźwięku z TV poprzez przewód RCA. Co do telewizora, to jest to model 37LG3000, tam niby w instrukcji piszą, że aby uruchomić wejście optyczne, trzeba wyłączyć głośniki z telewizora, ale widzę, że nie ma to znaczenia, bo teraz działa dźwięk przez kino zarówno przy wyłączonej, jak i włączonej tej opcji.

0