Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DSG051 - nie kończy - pytanie o interpretację błędu

Pe_Ka 23 Gru 2016 13:19 795 3
  • #1 23 Gru 2016 13:19
    Pe_Ka
    Poziom 10  

Dzień dobry
    Oczywiście dzień przed świętami się zepsuła. Startuje, słychać szum wody, wyrzuca tabletkę, ale jej nie rozpuszcza, po ok.1h, niezależnie od programu świeci dioda sygnalizująca zmywanie i szybko mruga dioda start/pauza.

Pierwsze pytanie czy dobrze interpretuję sygnały:

A01: Overflow error - leak detected

Flood protection activated
    Check pressure switch
    Check wiring

Teraz z innego źródła...

Przepływ chroniący przed zalaniem.
    Otwarty obwód elektryczny mikro wyłącznika pływaka w zbiorniczku!
    (musi być zamknięty)

- Wycieki wody;
    - Uszkodzony mikro pływak lub okablowanie;
    - Jeżeli płyta główna jest nowa: pamięć Eeprom została zaprogramowana poza urządzeniem, włączyć i wyłączyć przełącznik WŁ./WYŁ., aby zresetować alarm.

Drugie pytanie gdzie znajdę i jak rozpoznam mikro włącznik pływaka w zbiorniczku? Nie dodaję, że pilne bo się rozumie samo przez się :)

0 3
  • #2 23 Gru 2016 16:51
    falo22
    Poziom 25  

Mikro wyłącznik pływaka znajduje się na spodzie zmywarki, zazwyczaj okrągły kawałek styropianu. Odkręć prawy bok i sprawdź czy nie ma czasem wody na spodzie, jeżeli jest to znaczy, że zadziałało zabezpieczenie przeciwzalaniowe.

0
  • #3 23 Gru 2016 21:06
    Pe_Ka
    Poziom 10  

Jeżeli dobrze zrozumiałem to w momencie jakiegokolwiek wycieku woda zbiera się w tej dolnej "tacy" (czyli to jest ten zbiornik z moich powyższych cytatów) i pływak uruchamia mikrowłącznik który zamyka obwód, co z kolei unieruchamia zmywarkę.
    Czy to może być to ze zdjęcia? Nie mogę objąć tego aparatem ale u góry tej niebieskiej "zakrętki" jest złącze i dwa przewody.
    Zmywarka Indesit DSG051 - nie kończy - pytanie o interpretację błędu
    W środku sucho i nie widać żeby kiedykolwiek było mokro. O dziwo zrobiła jedno mycie bez problemów. Może coś nie tak z tym mikrowyłącznikiem. Rozbiorę to może po świętach i wyczyszczę albo coś.

0
  • #4 12 Sty 2018 22:21
    Pe_Ka
    Poziom 10  

Trochę czasu minęło, ale lepiej późno niż wcale. Może komuś moje doświadczenia pomogą. Okazało się, że winna wszystkiemu była "pompo-grzałka", a w zasadzie łożyskowanie wirnika pompy. Sama oś wirnika miała luz w obudowie, tak to jest rozwiązane beznadziejnie, i się "kantowała". Jednak wystarczyłoby osadzenie osi w tulejce z brązu lub jakiegoś modyfikowanego poliamidu, teflonu, etc. No, ale wiadomo jaka jest polityka producentów sprzętu. Udało mi się kupić prawie nową z drugiej ręki. Normalnie to wydatek rzędu kilkuset złotych, co przy cenie nowej zmywarki tej klasy traci sens. Co ciekawe wyszukałem pompkę od jakiejś pralki (po oznaczeniach z obudowy), która zewnętrznie wyglądała identycznie i kosztowała kilkanaście zł, ale najprawdopodobniej z powodu innego kształtu turbiny była mniej wydajna.

0