Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobieranie osobno kolumn 5.1 do SONY STR-DB790.

kriss1974 23 Gru 2016 15:11 534 3
  • #1 23 Gru 2016 15:11
    kriss1974
    Poziom 11  

WITAM forumowiczów "elektroda.pl"
    Dzisiaj zakupiłem stary amplituner z lat 2ooo SONY STR-DB790 i chcę do niego poskładać głośniki 5.1.
    Wcześniej słuchałem muzy na małym zestawie 5.1 Philips SPA2602/10 podłączonym do PC "MAXIMUS VII RANGER".
    Teraz chcę Sony podłączyć znowu do PC i na razie użyć subwoofera z Philipsa (mam nadzieje że nic się nie stanie Soniakowi po podłączeniu do niego tak małego subwoofera)
    Głośników z zestawu Philipsa nawet nie myślę podłączać do Sony bo są naprawdę za mini (5W / 8 Ohm) do 1ooW na każde wyjście z Sony to trochę na maxa była by raczej przesada.
    Słyszałem że po podłączeniu naprawdę za małych kolumn do amplitunera może się on rozregulować.
    Dobra teraz przejdę do sedna mojego pytania, otóż pomyślałem że nie kupię gotowego zestawu kolumn 5.1 (co było by w sumie najwygodniejszym rozwiązaniem ale nie na pewno najtańszym) tylko ten zestaw poskładam z różnych w miarę podobnych kolumn.
    I teraz czy te wszystkie kolumny powinny być takie same ?
    Czy głośniki przednie powinny mieć taką samą moc co np. tylne surround i jak powinien wyglądać głośnik centralny bo zawsze różni się on od pozostałych.
    Wiem że mógł bym pooglądać takie zestawy w sklepie i sobie porównać ale w tych sklepowych zestawach nie zawsze są zapisane wszystkie wartości takie jak np. moc Wat bo z impedancją Ohm jest chyba wszystko jasne, wszystkie kolumny mają mieć taką samą wartość Ohm i oby nie była ona mniejsza niż na wzmacniaczu.
    Albo może wie ktoś jak takie kolumny zrobić samemu, wyciąć z drewna pudła to chyba nie takie trudne, pozostaje tylko dobrać głośniki i gdzie takie głośniki kupić bo te samochodowe chyba się kompletnie nie nadają a je najczęściej widać w sklepach a te do kolumn domowych coś nie widziałem nigdzie na regałach.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    P.S
    Wiem że moje pytanie jest może banalne i dlatego chciałem je najpierw umieścić w piaskownicy ale jednak pokusiłem się wstawić je tutaj więc jeżeli jest coś nie tak to od razu przepraszam.
    ----------------
    Na początek znalazłem dosyć tanio (30Euro) takie kolumny:
    Mitsubishi SS-60R (70W / 8Ω)
    Co o nich sądzicie ?
    Mieszkam we Francji i tam na aukcji online znalazłem coś takiego
    https://www.leboncoin.fr/image_son/1068940676.htm?ca=12_s
    tylko nie ma nazwy zestawu i parametrów.

0 3
  • #2 24 Gru 2016 20:42
    kriss1974
    Poziom 11  

Jak zwykle się zbytnio rozpisałem i ot rezultat.
    Trudno aczkolwiek wszystkim Wesołych Świąt.

0
  • #3 24 Gru 2016 21:13
    sebap
    Poziom 40  

Ten zestaw z linku prawdopodobnie będzie działał tylko z dedykowaną jednostką Samsunga.

0
  • #4 25 Gru 2016 00:33
    kriss1974
    Poziom 11  

sebap napisał:
    Ten zestaw z linku prawdopodobnie będzie działał tylko z dedykowaną jednostką Samsunga.

Bardzo dziękuję za odpowiedz.
    Akurat zrezygnowałem z tego zestawu Samsunga i kupiłem używany zestaw 5.1 "JBL SCS140".
    W tym zestawie jest jeden problem bo nie działa subwoofer, bezpiecznik jest ok teraz sprawdzam miernikiem transformator w sumie nie do końca wiem jak się sprawdza taki transformator ale miernikiem sprawdzam czy są zamknięte obwody na kablach.
    I teraz tak, po jednej stronie transformatora wychodzą dwa niebieskie i one mają zamknięty obwód, a z drugiej strony wychodzą dwa czerwone jeden czarny i dwa żółte i one wszystkie ze sobą też mają zamknięty układ ale jak połączę jedną stronę z drugą miernikiem np. niebieski z czerwonym albo czarnym czy żółtym to już nie ma zamkniętego układu ale chyba tak powinno być ?
    Na jednej płytce znajduje się jedna część która jest jak by trochę osmolona ale nie jestem pewien czy na pewno i nie wiem jak sprawdzić tą część która jest po niżej na obrazku.
    To jest ten podejrzany element "moim zdaniem"
    A pod spodem pozostałe elektroniczne elementy, może ktoś by mi podpowiedział co powinienem w nich sprawdzić, naprawdę był bym bardzo wdzięczny.
    I transformator, chyba dobry.
    Bardzo proszę o pomoc i z góry jak zwykle bardzo dziękuję.

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Temat przeniesiony do działu "Początkujący Elektronicy "

0