Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis po burzy

16 Lip 2005 18:51 2201 12
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich kolegów.
    Mam curtisa 25m2vt po burzy brak odbioru z TV (brak sygnłu)na AV idzie ale uszkodzona korekcja poduszki.Głowica się grzała.Podstawiłem
    TEMIC 3402 3122 237 0405 zamiast 3402 Phc 3x5 572.Nie jestem pewien czy to odpowiednik podobno tak????.na wyjściu AV jest szum pcz.
    ale nie skanuje.Proszę o sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Zalezy czy jest wlaczona antena ? na pewno zawsze leci IC 101 jak nie wizja to fonia (wybitnie wrazliwy) glowica conajmniej zamiennikKSH94/E - handlowcy ze stazem wiedza . Jak korekcja to IC 201 . Wykonuje funkcje z pilota lub nie to procesor i pamiec i IC 602 a korekcja to IC201 ale nalezy robic po kolei -jak bede mial czas to bede sledzil klopot .
  • Poziom 15  
    IC101 przeżył bo na podstawce podłożyłem nowy.Co do głowicy to jestem
    pewien że to jest to,bo otworzyłem i TSA5522T jest w obu pudełkach.
    Nie wiem czy 24C02 musi mieć wsad,a proc to ZC82732B 0006.
    Proszę o sugestie.
  • Poziom 17  
    Pamiec 24co2 jest bez wsadu a procesor moze byc 006, 003 lub bez cyfr lub 001 (ZC82731B--732B ) wszystkie pracuja tylko bedzie roznica w jezyku IC101 zatrzymaj na koniec rozruchu .
  • Poziom 25  
    Witam !
    Jeśli można chciałbym dokleić się do tematu, gdyż mam podobny problem. Curtis 25M2VT (możliwe, że też po burzy) wyświetla <brak sygnału>, przy załączeniu strojenia przeszukuje pasmo ale bez rezultatu. Nie ma śnieżenia tylko czarne tło. Głowicę podstawiałem - bez zmian. W poprzednim poscie jest wymieniona pamięć 24C02, a w moim przypadku jest MCM2814BP, ale to są chyba odpowiedniki ? Natomiast procesor u mnie to MC68HC705T10B - mam pytanie czy to też odpowiednik tego z poprzedniego postu ? A może jakieś sugestie co do usterki ?
    Z góry dziękuję !
  • Poziom 19  
    W tych Curisach często uszkadza się układ p.cz. TDA5940. Odłącz nogę 24 układu. Często się zdarza że jest ona zwarta do masy. A jest to ARW. Czego skutkiem jest właśnie ""BRAK SYGNAŁU".
  • Poziom 15  
    Witam i dziękuję wszystkim za sugestie.
    Wizja pojawiła się po wymianie głównego procesora pamięć jes OK.
    Pomimo że szyna I²C pracowała przy skanowaniu , a menu 100%.
    Korekcja poduszki ustąpiła po wymianie 44002P.
    Pozostał problem jeszcze z głowicą wyzej wymienioną ,bo nie ma III pasma,jest tylko I i IVp.od 21 do 29 jako tako potem brak czułości.AGC reguluje i pcz jest ok.
    Przy szybkim skanowaniu w III pasmie pokazuje częstotliwości ale nic nie znajduje.Albo zły odpowiednik głowicy albo felerna.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Dzięki za wiadomość <marco64>, u mnie uszkodzonym okazał się obwód L102 w układzie p.cz. Po wymianie i zestrojeniu wszystko OK.
    Dziękuję wszystkim za sugestie !
  • Poziom 17  
    Odpowiem na powyzsze przypadki a tych Curtisow naprawilem na prawde bardzo duzo naprawy sa specyficzne a szczegolnie po wyladowaniu MIETEX ponawiam to co wyzej pisalem procesor ladowany bez maski pamiec MCM to na pewno 24C02 nie kierowac sie inaczej (chodzi o wyladowanie bo nie zawsze klient powie prawde) zakladac pewne czesci w miejsce podpadajacych . NIe dzialac inaczej . Czekac na poprawne dzialanie TV i dopiero sie cofac ten TV to na prawde jajko niespodzianka . Te pewniki ktore czytam to mnie bawia . Filtr pcz to wilgoc i pada C pod cewka filtru - podgrzac i zalac woskiem - pomoze w 98% .
  • Poziom 15  
    Witam ponownie
    Pozostał problem ze strojeniem w III paśmie.Podstawiłem dwie głowice
    TEMIC 3402 3122 237 0405 zamiast 3402 Phc 3x5 572 bo tych nie mam.
    Procesor podstawiony i dalej to samo ;I i II pasno znajduje stacje, IV pasmo też znajduje stacje a III pasmo przelatuje.
    Czy w trybie serwisowym powód czy głowica?:cry:
    Proszę o sugestie.W obu głowicach w starej i nowej jest ten sam scalak sterujący TSA5522T. :|
    Pozdrawiam i oczekuję saugestji.
  • Poziom 17  
    O ile III pasmie nie pracuje to glowica ale nalezalo by popatrzec na obraz przy przeszukiwaniu tego pasma czy sa zmiany mogace wywolac obraz .Zamienniki pewne to KSH94EL lub KSH941E i o ile masz juz jakis sukces to kieruj sie metoda o jakiej powyzej pisalem po kolei a to troche kosztuje nie da sie w tych sprzetach z szyna I2C pocyganic .
  • Poziom 24  
    Strzelam, bo miałem kiedys unimora który takze był po przejściach i na dwoch pasmach pracował a na jednym nie.Tam była możliwosć zmiany w trybie serwisowym, nie wiem jak w tym modelu, być może też jest taka mozliwość...
  • Poziom 15  
    Witam wszstkich!
    Dzisiaj podłożyłem głowicę 3402 z lterkami PHC i poszła jak burza.
    Dowiedziałem się że głowice TEMIC 3402 cała partia nie idzie.
    Dziękuję wszyskim za pomoc .:D
    Temat zamknięty.
    Pozdrawiam:D:D