Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dźwiękiem w komputer - brak dźwięku w głośnikach, czerwony krzyżyk

23 Gru 2016 17:42 2763 32
  • Poziom 5  
    Witam. Potrzebuję Waszej pomocy. Nie mam dźwięku w głośnikach, na pasku zadań widnieje czerwone kółko, biały krzyżyk - brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio. Nie wiem co robić. Do dziś mi działały. Kupiłem mikrofon, on mi nie działał, wykrywa go ale niestety nie działa, na ts3 jest napisane, że wyłączony. Teraz nie działa nic, nawet słuchawki, muzyka, instalowałem sterowniki płyty, płyta ASUS M5A78L-MLX3, nic to nie daje. Program to Realtek HD Audio. Proszę Was o szybką i skuteczną pomoc, co mam robić
  • Poziom 43  
    Screen z menadżera urządzeń.
    Wersja systemu operacyjnego.
  • Poziom 5  
    Zrobiłem przywracanie systemu, glośniki działają jak działały wcześniej. Teraz mam problem z mikrofonem. Mikrofon jest wykrywany, na ts3 nie działa.. Jest napisane "mikrofon wyłączony". Nie mam pojęcia dlaczego nie działa, nigdy wcześniej go nie podłączałem. Windows 7 Professional 64 Problem z dźwiękiem w komputer - brak dźwięku w głośnikach, czerwony krzyżyk https://obrazki.elektroda.pl/5036402000_1482513239.png słyszę siebie w słuchawkach, ale mnie nie słyszą
  • Poziom 5  
    Instalowałem sterowniki (aktualizowałem) wtedy głośniki po aktualizacji przestają działać. Program to Realtek HD Audio. Nie wiem co zrobić, nie mam pomysłu, Proszę o pomoc.
  • Poziom 5  
    Tak pomagacie??? Czekam już kilka dni na odpowiedz nikt nawet nie zajmie się problemem.
  • Poziom 43  
    Co to firma?

Trzeba było zanieść komputer do serwisu.

Usuń wszystkie sterowniki z Komputer Dźwięki... - wykonaj restart.

Pobierz i uruchom Driver fushion -> wybierz sterowniki Realtek'a i NVidie i usuń pozostałości.

Po kolejnym restarcie zamieść screen z MU.
  • Poziom 5  
    Jeśli się na tym znasz, tylko proszę o pomoc, nie odpisywałeś, a wiem że jesteś osobą, która jest w stanie mi pomóc. Zrobiłem tak jak kazałeś. Zrestartowałem, usunąłem wszystkie z Kontrolery wideo, dźwięku i gier, a z tego programu Driver Fusion usunąłem, realtek i nvidia tak jak kazałeś. https://obrazki.elektroda.pl/5483892900_1482958328.png

Proszę o dalszą pomoc w tym temacie, chcę jak najszybciej go rozwiązać, dziękuję za wszelką pomoc i rady.
  • Poziom 5  
    Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej Nvidia, gdyż korzystanie z komputera było utrudnione.
  • Poziom 43  
    To dobrze.

Zamieśc ponownie screen z Menadżera urzadzeń.
  • Poziom 5  
    Pobieram pierwszy z listy pod mój system, za chwilę powiem o rezultatach, gdy tylko pobiorę. Miejmy nadzieję, że to pomoże. Wielkie dzięki za zainteresowanie się problemem.
    Dodano po 16 [minuty]:
    Zainstalowałem program Menedżer Realtek HD Audio ( taki jak miałem wcześniej). Problem jest teraz taki, że przy głośnikach jest czerwone kółko, a w nim biały krzyżyk, oczywiście nie działają. Podpiąłem pod tylni jak i przedni panel, w menedżerze wykrywane jest mikrofon oraz głośniki, ale coś jest nie tak. Wcześniej także kombinowałem z tymi sterownikami, także pojawiał się oto ten błąd. Na starych ustawieniach ( sterownikach) głośniki, słuchawki działały, mikrofon wykrywało, ale nikt mnie nigdzie nie słyszał, nie mam pojęcia w czym tkwi problem...
    Wcześniej, gdy to robiłem musiałem korzystać z punktu przywracania, do momentu gdy głośniki zaczęły działać..
  • Poziom 43  
    Co jest w Panelu sterowania -> Dźwięk?
  • Poziom 43  
    Co to za głośniki i jak podłączone?

Podłączone bez mikrofonu także nie działają?
  • Poziom 5  
    Wieża podłączona pod AUX, zawsze działała. Kable chinch - jack. Podłączone pod przedni jak i tylni panel nie działają. W przednim gdy podłączam, słyszę na chwilę szum w głośnikach, po podłączeniu ustaje. Nie mam pojęcia co jest nie tak..
  • Poziom 43  
    Pożycz od kogoś najzwyklejsze głośniki lub słuchawki i sprawdź czy jest dźwięk na Twoim komputerze.
  • Poziom 5  
    Mam słuchawki, podłączyłem je pod przedni jak i tylny panel, jedyne co się wyświetla to nadal ten krzyżyk..
  • Poziom 43  
    Nagraj na pena czy CD - LiveCD Ubuntu - sprawdź czy tam będzie dźwięk.
  • Poziom 5  
    Gdy podłączam nawet nie słychać takie charakterystycznego szumu podłączanego odbiornika, jakby tam napięcia w ogóle nie było.

Dodano po 54 [sekundy]:

Muzykę z pendrive uruchomic? Uruchomiłem także nic.
  • Poziom 43  
    Sprawdź na LiveCD - może uszkodzenie zintegrowanego kodeka lub złącza.
  • Poziom 5  
    Ten LiveCD szczerze, nigdy o tym nie słyszałem, spróbuję Ci naświetlić to co mam na myśli :) też instalowałem inny realtek nawet starszy, ten także co mam teraz od nowa, nie działał. Ale wczoraj przed zmianami utworzyłem punkt przywracania gdy głośniki mi działały, więc złączę bym wykluczył, znaczy ja tak myślę, ale Ty być może masz rację, bo głośniki przed zmianami jakich dokonaliśmy mi działały, mikrofon jedynie był wykrywalny, słyszałem siebie w słuchawkach, ale inni na komunikatorach mnie nie słyszeli. Teraz słucham Ciebie :)
  • Poziom 43  
    Po przywróceniu systemu dźwięk jest?
  • Poziom 5  
    Jeszcze nie przywracałem, zrobić to?
  • Poziom 5  
    Tak jak mówiłem, po przywróceniu systemu głośniki grają aż miło.. ale mikrofon jest mankamentem z którym nie umiem sobie poradzić.. jest wykrywalny, przód, tył słyszę siebie w słuchawkach, ale komunikatory nikt mnie nie słyszy tutaj jest problem.
  • Poziom 5  
    Czytałem ten temat już wcześniej dla pewności jeszcze raz, kombinowałem już ze wszystkim.. nikt mnie na niczym nie słyszy np na ts3 ja słyszę innych, od razu w ts wyświetla się mikrofon wyłączony...

Dodano po 8 [minuty]:

Wyskakują mi problemy na ts3:
    2016-12-29 13:09:06 Error VADDisplay timer: Error reading voice power: 2304
    2016-12-29 13:09:17 CapSoundSet Error Failed to open capture device when updating capture system: 2310

nie mam pojęcia o co chodzi :/

Dodano po 4 [minuty]:

Ja już robię wysiadkę przy tym mikrofonie na prawdę.
  • Poziom 43  
    Może warto sprawdzić na innym - chyba, że ten działa na innym komputerze OK.
  • Poziom 5  
    Nie mam opcji sprawdzenia na innym komputerze. Mikrofon zakupiony kilka dni temu, firmy Tracer.

Dodano po 4 [minuty]:

Wiem, że na pewno i Tobie kończą się pomysły, bo powinien działać.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Nie wiem co z tym zrobić.

Dodano po 5 [godziny] 40 [minuty]:

Ma ktoś jakiś pomysł?