Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewacz powietrza do garażu na 5V

krystian660 23 Dec 2016 20:02 672 5
    krystian660
    Level 8  
    Dawno temu zrobiłem sobie panel fotowoltaiczny na 5V. Da się go jakoś wykorzystać do ogrzewania garażu? Praca tylko w dzień, bez akumulatora.
    Jak można by to 5V przerobić na minimalna ilość ciepła? Garaż blaszak.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Xantix
    Level 40  
    Ile watów ma ten panel?
    krystian660 wrote:
    Dawno temu zrobiłem sobie panel fotowoltaiczny na 5V. Da się go jakoś wykorzystać do ogrzewania garażu?

Da się.
    krystian660 wrote:
    Jak można by to 5V przerobić na minimalna ilość ciepła?

Podłącz do grzałki rezystor odpowiedniej mocy - minimum takiej jaka jest moc panelu.
    A tak swoją drogą - to moim zdaniem takie coś jest kompletnie nieopłacalne. Chyba że to jakaś ciekawostka w celach naukowych...
    krystian660
    Level 8  
    Ok 18 Wat. Chciałbym go tylko jakoś wykorzystać bo nie mam pomysłu na niego.
    Xantix
    Level 40  
    To lepiej już dorób do niego przetwornicę i jakiś akumulatorek i zrób sobie powerbank słoneczny. W dzień się będzie ładował a wieczorem możesz ładować z niego telefon, odtwarzacz mp3 albo inny sprzęt elektroniczny. To lepsze niż używanie panelu PV jako grzałki...
    Zygaqra
    Level 34  
    Jak zdejmiesz czapkę w garażu, to głową bardziej nagrzejesz ten garaż niż tym śmiesznym panelem ;-)
    krystian660
    Level 8  
    No właśnie... do niczego on jest. Dobra dzięki za pomoc.