Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1.6 - Odpala po dodaniu gazu, brak odcinki

23 Gru 2016 20:23 1608 9
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie, od niedawna posiadam Volkswagena golfa iv 1.6sr o oznaczeniu APF.
    Zimny po całej nocy stania odpala bez problemu, lecz już po chwili pracy, aby go uruchomić muszę dodawać gazu i kręcić rozrusznikiem kilka sekund. Nie zależnie od temperatury obroty delikatnie falują a po wciśnięciu pedału gazu zamiast rosnąć najpierw spadają, reaguje ospale, lubi też zgasnąć. Odcinka wygląda jak w dieslu nie ma tego charakterystycznego dźwięku, jest troszkę ponad 6 tyś lecz podczas jazdy można go rozpędzić maksymalnie do 5 tys.
    Wymieniłem kable świece(ngk) i czujnik położenia wałka rozrządu,(Bosch) a niestety poprawy brak.
    Czy miał ktoś podobne objawy? Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 27  
    Problem jest taki że najpierw przepustnica do wyczyszczenia i adaptacji a potem może być uszkodzona przepływka.
  • Poziom 8  
    Przepustnice czyściłem kilka dni temu adaptacje postaram się zrobić jutro. I auto wogóle nie reaguje na odpinane konektorów (przepływka, sonda i kilka innych), a auto pracuje tak samo
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 32  
    Podaj kody błędów zapisanych w ECU
  • Poziom 8  
    Błędy po wymianie przewodów.

16685 - Cylinder 1: Misfire Detected

P0301 - 35-10 - - - Intermittent

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-10 - - - Intermittent

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-10 - - - Intermittent

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-00 - -

16688 - Cylinder 4: Misfire Detected

P0304 - 35-10 - - - Intermittent

16687 - Cylinder 3: Misfire Detected

P0303 - 35-10 - - - Intermittent

16686 - Cylinder 2: Misfire Detected

P0302 - 35-10 - - - Intermittent

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 35-10 - - - Intermittent
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Masz ubogo egr wisi
  • Poziom 8  
    Jak zaślepię to będzie się coś działo poza kontrolką na zegarach? A i kiedyś na lepszym komputerze pokazywało zbyt uboga dawkę.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    cześć
    błąd 16514 to spalona grzałka w sondzie Lambda lub kabelki do niej lub wyjście sterujące w komputerze silnika.
    błąd 17811 to uszkodzenie EGRa lub jego zabrudzenie - wyczyść i sprawdź.
    dodatkowo sprawdź testerem jaką temperaturę "widzi" komputer silnika po nagrzaniu!
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedzi, w najbliższych dniach wezmę się do roboty. Poinformuje o efektach lub ewentualnych problemach. Wesołych Świąt
  • Poziom 8  
    Wymieniłem sondę, zaadaptowałem przepustnicę i EGR. Samochód normalnie odpala i jeździ, tylko jakby mocy mniej i brak odcinki.