Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund

23 Gru 2016 21:09 2463 1
  • Poziom 20  
    Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund
    Witam, dostałem taki odkurzacz Electrolux Z8810 bo coś szurało w środku. Okazało się że łożyska do wymiany. Po dwóch dniach zaczął się wyłączać i włączać co kilka sekund zwłaszcza przy większej mocy, do dwójki czasem to jakoś idzie, kilka razy zapalił się S-bag. Wymieniłem worek, sprawdziłem rury ale nic to nie daje. Są jakieś czujniki podciśnieniowe no ale one to raczej pokazują, że filtr zapchamy albo worek. Silnik sprawdzony, nie ma zwarć. Czy jeśli termik, który jest w szczotko trzymaczu byłby jakoś uszkodzony to czy przy podłączeniu silnika na krótko też powinien odłączać? Oglądając płytkę zasilania zauważyłem czarny element z podłączonym wężykiem, myślałem że to kolejny czujnik, ale okazało się, że to tyrystor chłodzony powietrzem? Pierwszy raz widzę coś takiego. Czy ten tyrystor gdyby był uszkodzony może powodować takie objawy ? Ten biały czujnik o wartości 70mbar po dmuchaniu wydaje klik jakby membrana była, a ten o większej wartości nic są jakieś sugestie?
    Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund Electrolux Z8810 - Odkurzacz wyłącza i włącza się co parę sekund
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem, czy znalazłeś przyczynę?