Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia Rs 1.8t 180km - Odczytanie pinu sterownika z wsadu eeprom plik bin

zablin 23 Dec 2016 21:24 1737 11
    zablin
    Level 11  
    Witam, bardzo dawno mnie nie było na tym forum, więc witam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Posiadam samochód skoda octavia 1.8t 180km i chciałem odczytać pin sterownika do immo.

Zgrałem sobie wsad kablem MPPS i programem ME7-EDC15 EEPROM Reader 1.00 próbowałem odkodować Pin. Niestety nic się nie wyświetla.

Widziałem temat gdzie właśnie tym programem ktoś odkodowywał pin, lecz nie działa to w moim przypadku. Po pobraniu tamtego wsadu bodajże z audi a6 wszystko działa. To co zauważyłem tamten wsad ma ok 1k a mój 1024k

Nie wiem w jaki sposób wyciągnąć pin z wsadu bez kabla vag k+can z samego wsadu sterownika.

Mój ojciec posiada również octavię z tym silnikiem lecz po programie i chciałem przekodować immo żeby program z tamtego sterownika śmigał u mnie.

Chyba że ktoś będzie taki dobry i przerobi tak wsad żeby działał w moim sterowniku lub podpowie jak to inaczej zrobić.

Trochę czytałem na ten temat, interesuję się takimi tematami oraz tuningiem mechanicznym, ale nie jestem profesjonalistą. Dlatego kieruję ten temat do mądrzejszych ludzi oraz bardziej wtajemniczonych.
    żałosna udręka
    Level 33  
    Teoretycznie można przekopiować tylko flash i nie potrzeba dotykać immo. Ale jest jedno ale. Wsady mogą się różnić i będzie klops, a z tego co widzę nie odróżniasz eprom od flash.
    zablin
    Level 11  
    Niestety nie do końca wiem co to eprom. To scalak z wsadem całego sterownika.
    Dobrze rozumiem ?
    Więc co w tym przypadku jak mam taki plik bin, co mogę zrobić ?

Też coś czytałem o sumach kontrolnych. Podobno suma bitów nie może się różnić od oryginalnego wsadu. Dlatego po zmianie parametrów w programie, przelicza się sumy żeby dodać wartości, albo ująć wartości w miejscu nie wykorzystywanym. Ale mogę się mylić.
    żałosna udręka
    Level 33  
    zablin wrote:
    Dlatego po zmianie parametrów w programie, przelicza się sumy żeby dodać wartości, albo ująć wartości w miejscu nie wykorzystywanym.
    Tak to się robi ale na bazarze jak kupujesz ziemniaki na wagę. Sumy kontrolne są takie fajne, ze malutka zmiana w zawartości powoduje całkowitą zmianę sumy. Zbliżoną sumę można teoretycznie uzyskać w przypadku kompletnie różnych zawartości. Na tematy które pytasz nie sposób odpowiedzieć w kilku słowach. Jedno jest pewne, przy takim przygotowaniu teoretycznym MPPS-em możesz napytać sobie biedy.
    zablin
    Level 11  
    To co proponujesz, żeby wgrać wirusa z innego 1.8t.
    żałosna udręka
    Level 33  
    Żadnego gotowca. Zrobić jak należy jak masz takie życzenie, czyli wyślij komuś ten 1mb co zgrałeś, potem wgraj i tyle. Tylko upewnij się ze twój MPPS liczy sumy kontrolne, bo chyba nie wszystkie wersje softu to ogarniały.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    zablin wrote:
    To co proponujesz, żeby wgrać wirusa z innego 1.8t.

Już widzę temat :

SKODA octavia nie odpala jak zrobiłem nie wiem co kabelkiem z netu.

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji i nie rozwiązują problemu użytkownika.

zablin
    Level 11  
    A w jaki sposób wydobyć plik ze sterownika, lub przerobić posiadany bin żeby można było użyć wyżej podanego programu i odczytać PIN.
    CAR pass
    Level 19  
    Vag Dash pomoże w tym przypadku
    zablin
    Level 11  
    1: Da się jakoś to wyciągnąć z tego co mam. Posiadam tylko vag kkl i mpps. Bez kupna nowych urządzeń.
    2: Jaki muszę posiadać plik żeby działał ME7-EDC15 EEPROM Reader 1.00, bo na tym bin co mam, to nie działa.
    żałosna udręka
    Level 33  
    Na pierwsze odpowiedz brzmi nie. Na drugie żeby działał eeprom reader potrzeba plik z eeprom-u. Po trzecie na Elektrodzie nie otrzymasz informacji jak usunąć zabezpieczenie antykradzieżowe.
    zablin
    Level 11  
    Nie interesuje mnie usunięcie zabezpieczeń a zmiana programu. Chciał bym żeby po wgraniu programu od taty dalej immo działało jak dotąd.