Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIMATIC STEP 7 Hardware Configuration

kkamillo77 23 Dec 2016 22:39 1593 9
SterControl
 • #1
  kkamillo77
  Level 6  
  Witam,
  pracuje na STEP 7 v5.5 + SP3 i mam problem z konfiguracją hardware. Problem tkwi w tym, że w projekcie, który wykonuję muszę dodać wiele urządzeń połączonych w sieci , a ja nie posiadam tych urządzeń w bibliotece. Nie wiem czy potrzebna mi jest jakaś aktualizacja czy coś?
  Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  PS: Na przykład takim urządzeniem, którego nie ma w mojej bibliotece jest SCALANCE W748-1 M12 o nr seryjnym 6GK5 748-1GD00-0AA0

  Pozdrawiam,
  Kamil M.
 • SterControl
 • SterControl
 • #3
  kkamillo77
  Level 6  
  Witam, a jeśli chodzi o licencje to ta co była na sp3 będzie aktualna na sp4.
  Zrobiłem dodatkowa aktualizacje HW Packages i pomogło w sprawie niektórych urzadzeń.

  Pozdrawiam i dziękuje
  Kamil
 • #4
  matik185
  Level 15  
  Pozostanie. To jest tylko aktualizacja.
 • #6
  Rkarcz
  Automation specialist
  @kkamillo77 a użyłeś zakładki Options/Install HW Updates?
  Tam z numerem 1077 jest Scalance W-700 i zapewne jako ogólne urządzenie będzie dostępne na liście do dadania w HW. Teraz akurat ściągam do swojego HW aktualne aktualizacje. Jak skończy to zobaczę co można z tym zrobić.
 • #7
  Markos80

  Automation specialist
  W Step7 v5.5 SP4 Hotfix11 z aktualnymi HSP nie ma go w katalogu (najwyższy W Client to 746 i 747), nie widzę też "ogólnego" W Client'a do wstawienia.
  W TIA V14 jest dostępny, a biorąc pod uwagę jego tysiącdwusetkowy wygląd, całkiem prawdopodobne, że jest dostępny tylko w konfiguracji portalu (tak jak kilka innych nowszych sprzętów).

  Pytanie co chcesz z nim zrobić? Nie miałem jeszcze z takim do czynienia, ale prawdopodobnie można konfigurować przez www.
 • #8
  kkamillo77
  Level 6  
  Musze taki użyć ponieważ tak mam w projekcie. Czyli podsumowujac nie da sie tego wstawić w step7 v5.5 + sp4 + aktualne HW update module. Oczywiscie po zainstalowaniu aktualizacji HW dalem update list czy update HW odpowiadajac na pytanie kolegi powyzej. Stąd jedynym teraz wyjsciem jest przesiadka na tia portal ?

  Podrawiam
 • #9
  Markos80

  Automation specialist
  Miałem na myśli, czy potrzebujesz w programie diagnostyki radia. Możesz potraktować je jako zwykłe połączenie bezprzewodowe, nie muszą być w konfiguracji w projekcie.
  Jeśli chodzi o przesiadkę na Portal, to wszystko zależy od tego jaki masz pozostały sprzęt, w tym sterowniki. Dla 300 czasem występują problemy z konfiguracją np.: komunikacji Profibus między sterownikami, a np.: dla 1200 z firmware 3 nie do końca dobrze działa Portal V14, a V13 bez problemów.
 • #10
  kkamillo77
  Level 6  
  Dzięki za pomoc.