Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stilo 1.9 jtd Głośny szum świst przy przyspieszaniu puchnięcie rury intercoolera

CHAPSYN 24 Gru 2016 00:51 843 5
  • #1 24 Gru 2016 00:51
    CHAPSYN
    Poziom 5  

Witam wszystkich posiadam Stilo 1.9 jtd, mój problem polega na tym że nagle pojawił się głośny świst jak by powietrza przy przyspieszaniu, tzn dźwięk jest taki jak bym włączył dmuchawę na full obroty, wzrasta wraz z dodawaniem gazu, zaczyna się przy 1,7k obrotów, jest taki jak by kompresor pompował powietrze, zauważyłem też że puchną węże od intercoolera, są tak twarde jak by miało je zaraz rozerwać, do tego jeszcze dmucha mocno z rurki od odmy, tej co idzie do zbiorniczka na olej, nie mam pojęcia co się dzieje, dodam że jeszcze czuć teraz zapach palonego oleju, czy mogło się coś zapchać:?: proszę o pomoc ponieważ nie wiem czy mogę tak jeździć.

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Gru 2016 11:24
    Qbuś
    Poziom 38  

Na początku sprawdź dokładnie wszystkie rury, obudowy, złączki, czy nie ma gdzieś dziury, pęknięcia, nieszczelności, itp... Bo tak na odległość ciężko cokolwiek zdiagnozować.

0
  • #4 24 Gru 2016 14:18
    KarizmoGSM

Poziom 24  

Sterowanie jak i odlot turbo do sprawdzenia, radzę się szybko tematem zająć bo albo będziesz turbo z cylindrów wyjmować albo wpisz sobie w Google 'rozbiegany silnik diesla'

0
  • #5 24 Gru 2016 15:24
    CHAPSYN
    Poziom 5  

właśnie nie wiem co jest grane auto dobrze ciągnie i nie wyskakuje check engine wchodzi na pełny zakres obrotów

0
  • #6 29 Gru 2016 02:23
    CHAPSYN
    Poziom 5  

CHAPSYN napisał:
    właśnie nie wiem co jest grane auto dobrze ciągnie i nie wyskakuje check engine wchodzi na pełny zakres obrotów

po przejrzeniu wszystkiego okazało się powodem świstu był dziurawy wąż intercoolera

0