Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?

chomonciorski 24 Gru 2016 15:37 2625 18
  • #1 24 Gru 2016 15:37
    chomonciorski
    Poziom 12  

Witam.
    Sterownik drzwi RECORD model STM 21.
    Sterowanie było połączone z urządzeniem które wybijało bezpieczniki i zostało kilka razy załączane.
    Niestety jakieś napięcie poszło na sterownik i rozsadziło coś takiego jak triak, układ scalony, sam nie wiem co to jest? Bezpiecznik nie zadziałał.
    Pytanie, czy ktoś ma taki sterownik, albo wie co to jest za układ?
    Mam tylko zdjęcia sterownika oraz 'tego czegoś'.
    Proszę o pomoc bo zimno, a drzwi się nie zamykają.
    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?20161224_1..533.jpg Download (2.88 MB) - sterownik
    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?20161224_1..316.jpg Download (3.89 MB) - zasilacz
    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?20161224_1..613.jpg Download (3.5 MB) - uszkodzona część z miejscem skąd została odlutowana
    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?20161224_1..713.jpg Download (3.78 MB) - uszkodzona część bez obudowy/ radiatora
    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?20161224_1..813.jpg Download (4.23 MB) - cały sterownik

0 18
    Załączniki:
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 25 Gru 2016 15:20
    Lisek64
    Poziom 22  

To jest scalony stabilizator napięcia.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Gru 2016 17:00
    Lisek64
    Poziom 22  

Nie mam pojęcia . Domyślam się , że może to być impulsowy regulator napięcia . Patrząc na zdjęcia znajduje się w obwodzie zasilacza impulsowego

0
  • Relpol
  • #5 11 Lut 2017 14:17
    tomek3747
    Poziom 10  

witam dołączam się, posiadam takze taki moduł spalony i nie wiem co to za element jest do wymiany, chetnie sie dowiem.
    Ale wiem ze firmy tego typu potrafią podac bledne informacje na tym elemencie.

0
  • #6 11 Lut 2017 17:10
    Novile
    Poziom 32  

tomek3747 napisał:
    co to za element jest do wymiany, chetnie sie dowiem.
    Daj dobre zdjęcia tego elementu albo podaj dokładnie co na nim jest napisane! Ten ze zdjęcia powyżej jest raczej nie do odczytania bo brakuje przodu.Może u ciebie jest cały.

0
  • #7 12 Lut 2017 00:02
    chomonciorski
    Poziom 12  

Ja zamówiłem niestety nowy, bo nie było szans na znalezienie informacji, ale jeśli kolega będzie miał w całości foto to może potomni będą mieli łatwiej i 99% taniej bo cena tego układu jest zabójcza. Niestety ten element jest w takim maleńkim opakowaniu i nie chciałem tego rozbierać by klient ew. nie stracił gwarancji...

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lut 2017 08:03
    884977875
    Poziom 2  

Witam. Tak jak w temacie. Pracuje w serwisie automatyki drzwi. Zaczynam prace tutaj. Mam styczność z tymi automatami (rekord, geze, besam itp.) jak ktos potrzebuje jakiś zdjęć chetnie pomogę. Sam tez bym sie czegos więcej chetnie nauczył niż tylko podmienianie części. Pozdr.

0
  • Pomocny post
    #9 13 Lut 2017 13:57
    Novile
    Poziom 32  

884977875 napisał:
    Witam. Tak jak w temacie. Pracuje w serwisie automatyki drzwi. Zaczynam prace tutaj. Mam styczność z tymi automatami (rekord, geze, besam itp.) jak ktos potrzebuje jakiś zdjęć chetnie pomogę. Sam tez bym sie czegos więcej chetnie nauczył niż tylko podmienianie części. Pozdr.
    Jak masz dostęp do sterownika z tematu czyli Record STM21 to odczytaj co pisze na tym elemencie ze zdjęcia z pierwszego posta. Wygląd to na stabilizator Low Dropout ale nie wiemy co to jest bo symbolu nie ma, został wystrzelony z kawałkiem korpusu.
    Jak widać nie jest to pierwszy taki taki przypadek awarii tego podzespołu i może to przydać się nie jednemu.

0
  • #11 15 Lut 2017 21:39
    tomek3747
    Poziom 10  

u mnie element także uszkodzony, ale postaram sie coś poszukać sprawnego. Moduł 20 jest nieco inny i tam pada troche inny element. Niestety nie mam nic uszkodzonego.

0
  • Pomocny post
    #13 22 Lut 2017 13:48
    Novile
    Poziom 32  

Dzięki kolego!Wg.mnie jest to stabilizator impulsowy(tak zrozumiałem z noty aplikacyjnej) i tak oferuje go wielu sprzedających, ale jak widzę w TME sprzedają go jako przełącznik analogowy(to dziwne no ale może i tą funkcję gdzieś pełni). Nie jestem szpecem z angielskiego
    http://www.tme.eu/pl/details/top250y/przetwor...d-uklady-scalone/power-integrations/top250yn/
    kosztuje ok.20zł.
    Jest też sporo innych sprzedawców wystarczy wpisać w googla 250YN
    Tu jest nota aplikacyjna https://www.power.com/sites/default/files/product-docs/top242-250.pdf

Jak wynika z noty ten układ występuje w 3-ech rodzajach obudowy w tym jedna SMD dlatego pewnie nie widać go w tym nowszym sterowniku na zdjęciu STM-20?
    Jak coś źle zrozumiałem to może ktoś mnie tu poprawi. Wałkuję ten temat bo sporo postów napotkałem z uszkodzonym tym TOP250YN i nie spotkałem opisu co to za element.

0
  • Pomocny post
    #14 22 Lut 2017 20:26
    tomek3747
    Poziom 10  

Hej wszystkim

Sterownik 21 różni się tylko mocą od 20.
    Sterownik 20 jest bardziej wydajny i obsługuje cięższe drzwi, żeby zmniejszyć gabaryt zapewne wykorzystali smd. Ja na codzień zajmuję się serwisem automatyki różnych producentów, posiadam także części zamienne nowe jak i używane.
    Pozdrawiam

0
  • #15 13 Mar 2017 20:40
    pabllo1115
    Poziom 2  

Witam mam pytanie gdzie w sterowniku STM 21 można podłączyć sterowanie impulsem z odbiornika radiowego lub przycisku ściennego ?

0
  • Pomocny post
    #16 14 Mar 2017 22:53
    tomek3747
    Poziom 10  

Cześć
    Sterowanie np. przyciskiem dzwonkowym lub sterownikiem radiowym dającym impuls podłączysz pod złącze 3-4, ale trzeba to zaprogramować z poziomu sterownika. Pytanie czy posiadasz sterownik LCD?

Jeszcze pytanie jaką funkcję ma spełniać ten przycisk zwykłe otwarcie czy pożarowe, opcje są takie:
    otwieranie z zewnątrz
    otwieranie z wewnątrz
    otwieranie całkowite także jeśli jest zamknięty rygiel
    otwarcie p-poz
    może być także awaryjne zatrzymanie
    może być także awaryjne otwarcie
    może być np awaryjne zamknięcie (np napad lub kradzież w sklepie)

0
  • #17 15 Mar 2017 18:07
    pabllo1115
    Poziom 2  

tomek3747 napisał:
    Cześć
    Sterowanie np. przyciskiem dzwonkowym lub sterownikiem radiowym dającym impuls podłączysz pod złącze 3-4, ale trzeba to zaprogramować z poziomu sterownika. Pytanie czy posiadasz sterownik LCD?

Jeszcze pytanie jaką funkcję ma spełniać ten przycisk zwykłe otwarcie czy pożarowe, opcje są takie:
    otwieranie z zewnątrz
    otwieranie z wewnątrz
    otwieranie całkowite także jeśli jest zamknięty rygiel
    otwarcie p-poz
    może być także awaryjne zatrzymanie
    może być także awaryjne otwarcie
    może być np awaryjne zamknięcie (np napad lub kradzież w sklepie)

Cześć Kolego sama płyta sterownika STM 21 jest bez wyświetlacza potrzebuję podpiąć się z impulsem z radioodbiornika który otworzy drzwi a one same się zamykają muszę odłączyć radary wpięte poprzez wtyk RJ ale to chyba nie zaszkodzi sterownikowi ?
    Na obudowie nad drzwiami jest jakiś programator z wyświetlaczem do ustawiania różnych funkcji blokowania itp.

0
  • #18 18 Mar 2017 08:14
    tomek3747
    Poziom 10  

Cześć ,,pabllo1115,, w wiadomości prywatnej napisałem tobie nr tel zadzwoń to pokieruję cię jak to przeprogramować.

1