Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie odbiera kanałów z MUX-2 w Łodzi

24 Gru 2016 22:33 903 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z odbiorem kanałów z MUX-2 w Łodzi przy Sienkiewicza. Posiadam telewizor Samsung o oznaczeniu LE40A656A1FXXH, do tego dekoder o tajemniczej nazwie CANVA DVBT 111 (ciężko znaleźć informację na temat tego urządzenia w internecie) wszystko podłączone do anteny THOMSON ANT1403 LTE. W momencie wyszukiwania kanałów znajduje wszystkie kanały prócz tych z MUX-2, z tego co sprawdzałem wszystkie anteny w Łodzi znajdują się w tej samej lokalizacji. Dodatkowo posiadam monitor Samsunga z wbudowanym tunerem dvbt i dla sprawdzenia podłączyłem do niego wyżej wymienioną antenę, która stoi tak samo jak w przypadku podłączenia do telewizora i bez problemu odbiera kanały dostępne na MUX-2, przez co trochę zgłupiałem. Czy winą można obarczyć dekoder dvbt ? Jeśli tak to czy ktoś jest w stanie mi polecić jakiś stosunkowo niedrogi dekoder abym mógł bez problemu oglądać programy z MUX-2 na telewizorze używając już posiadanej anteny?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  
    Skoro sprawdziłeś antenę na innym sprzęcie i temat nie istnieje to wszystko wskazuje że dekoder jest uszkodzony. W twojej sytuacji każdy sprawny dekoder powinien się sprawdzić aczkolwiek dziwna sprawa aby dekoder akurat niepoprawnie odbierał kanał na którym jest MUX-2. Sprawa druga to to że do nadajnika masz około 6km i moc nadajnika to 100kW i jeszcze ta antena ze wzmacniaczem.
  • Poziom 43  
    Nic nie napisałeś czy zmniejszałeś wzmocnienie no i szukanie po kanale a nie na automacie. Widać wtedy jak sygnał na poszczególnych kanałach wygląda.
    Cytat:
    do nadajnika masz około 6km i moc nadajnika to 100kW

A wzmacniacz 43dB???