Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Electrolux ENN3153AOW sama się włącza i wyłącza

Galm 25 Dec 2016 12:48 2373 6
 • #1
  Galm
  Level 9  
  Witam,

  parę dni temu przestała mi działać lodówka Electrolux ENN3153AOW. Nie działało nic, jak przy całkowitym braku zasilania. Sprawdziłem i z modułu elektrycznego (starter) nie wychodziło napięcie i był dość mocno przypalony, jakby się przegrzał.

  Lodówka Electrolux ENN3153AOW sama się włącza i wyłącza Lodówka Electrolux ENN3153AOW sama się włącza i wyłącza

  Lodówka, zanim padła, to w ciągu dwóch kolejnych dni wydała kilka bardzo głośnych trzasków. Wymieniłem moduł i kondensator i zaczęła chodzić. Jednak od momentu uruchomienia (od dwóch dni) sama się wyłącza i włącza. Jak się wyłączy to na nic nie reaguje, jakby nie było zasilania. Włączania przyciskiem na panelu a także odłączanie od zasilania i włączanie wtyczki z powrotem nic nie daje. Nagle sama się włącza i chodzi normalnie. Zauważyłem też, że mimo iż lodówka pracuje to od czasu do czasu nie kręci się wentylator w zamrażalniku. Czy ktoś miał podobny przypadek?
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Galm
  Level 9  
  W kuchni stoi. Jest ponad 20'C
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Galm
  Level 9  
  W nocy tez grzeje w domu wiec jest podobna temperatura. Lodówka nie jest wystawiona na żadne ekstremalne warunki.
 • #6
  Galm
  Level 9  
  Nie włącza się znowu przez coraz dłuższy czas po samoczynnym wyłączeniu. W tym czasie po wyłączeniu na nic nie reaguje więc zastanawiam się, czy moja wymiana startera miała sens czy tylko ona po prostu wyłączała się na coraz dłużej a ja myślałem ze padła. Dziwna sprawa. Będę wdzięczny za pomoc.
 • #7
  Lechu77
  Level 11  
  Temat pewnie już nie aktualny ale napisze gdyż dziś trafił mi się taki przypadek, będzie dla potomnych ;) Lodówka włączała się od czasu do czasu. Ostatnio już całkiem padła. Przyczyną okazał się wentylator parownika zamrażarki. Zasilany jest z 12V z modułu głównego. Silnik przeciąża przetwornice i ta się blokuje. Wypięcie silnika daje natychmiastowy efekt, przetwornica wstaje, lodówka się włącza. Konieczna wymiana silnika.

  Pozdr
  Lechu