Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi Cosi

25 Gru 2016 13:54 4884 18
  • Poziom 15  
    Jak rozebrać bazę pod fotelik maxi cosi ? Potrzebuje dostać się do środka bo jeden z czujników ma przerwany przewód i komunikuje cały czas że jest źle wpiętą baza w isofix, pomimo że wszystko jest dobrze. Robiłem już dwa podejścia aby rozebrać bazę ale bez powodzenia. Z tyłu są śruby które odkręciłem ale nadal coś gdzieś trzyma. szukałem w internecie ale nie ma nic w tym temacie. Jedynie co znalazłem to jak naprawić bazę gdy blokuje się wyjmowanie fotelika. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem ?

Załączam zdjęcie poglądowe bazy

• Poziom 1  
    Witam,
    Dodaje tutaj bo w sumie temat podobny. Gdyby ktoś miał problemy z diodą odnośnie wczepiania isofix. Najprawdopodobniej kabel się przerwał. Najczęściej jest to przy przesuwnych mocowania od isofix, jak na poniższych zdjęciach. Po szybkim lutowaniu powinno wszystko działać.

Temat w miat
  • Poziom 9  
    Podbijam.
    Też potrzebuję rozebrać bazę, żeby zlutować przetarte przewody czujnika isofix. Jednak główne śruby mają jakieś dziwne łby, ani torx, ani imbus...
    Udało mi się zdjąć wszystkie plastiki, ale utknąłem na etapie śrub, czyli na starcie. Ktoś ma taki śrubokręt, klucz i może zrobić foto?
  • Poziom 18  
    Rafer napisał:
    Jednak główne śruby mają jakieś dziwne łby, ani torx, ani imbus...

Pokaż to na zdjęciu
  • Poziom 9  
    Śruby są w tunelach, ciężko je złapać w taki sposób, aby były widoczne.
  • Poziom 18  
    Zrób odcisk łba, to zobaczysz z czym masz do czynienia.
  • Poziom 6  
    Mam ten sam problem. Czy komuś udało się rozebrać bazę, jeżeli tak to proszę o podpowiedz.
  • Poziom 2  
    raudek napisał:
    Rafer napisał:
    Jednak główne śruby mają jakieś dziwne łby, ani torx, ani imbus...
    Pokaż to na zdjęciu
    Znalazłem dwa dodatkowe wkręty, które mocują dolną część obudowy bazy, ukryte za plastikową częścią przykrywającą ruchome zaczepy do mocowania bazy w samochodzie (szyny w kolorze żółtym). W załączeniu zdjęcie łba wkręta oraz miejsce gdzie znajdują się dodatkowe dwa wkręty.
    Jak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi CosiJak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi Cosi

Znalazłem miejsce gdzie urwany jest przewód. Niestety w dalszym ciągu coś blokuje zdjęcie dolnej pokrywy.
  • Poziom 6  
    Witam.
    Rozgryzłem cały temat odnośnie tej bazy. Jakby co to służę pomocą.
    Bazę można rozebrać na części pierwsze, poza żółtym elementem wysuwanym, on jest zanitowany.
  • Poziom 2  
    mastkon napisał:
    Witam. Rozgryzłem cały temat odnośnie tej bazy. Jakby co to służę pomocą. Bazę można rozebrać na części pierwsze, poza żółtym elementem wysuwanym, on jest zanitowany.
    Jakbyś mógł podać bliższe szczegóły jak rozebrać bazę na części pierwsze to byłbym bardzo wdzięczny. Zdjęcia mile widziane
  • Poziom 6  
    Ok. Postaram się coś umieścić, a naprawa którego elementu interesuje?
  • Poziom 2  
    mastkon napisał:
    Ok. Postaram się coś umieścić, a naprawa którego elementu interesuje?

Mam urwany przewód dochodzący do żółtej szyny i nie wiem jak do niego się dostać. W załączeniu zdjęcie z urwanym przewodem.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 6  
    Na końcu prowadnicy, tam gdzie się wysuwa prowadnicę (żółtą) znajduje się kołek stalowy oznaczony kropką.
    Należy go wysunąć. Od środka podważyć śrubokrętem i jak trochę wyjdzie, to wykręcić kombinerkami.
    Kołek ten przed wysuniecie zabezpiecza zawleczka, bez obaw nie zepsujesz, ona jest wciskana. I to ona stawi opór przy wyciąganiu.
    Wyjęciu kołka prowadnicę wysuniesz razem z przewodem.
    Czarna prowadnica jest rozbieralna. Należy podważyć z obu stron i ją otworzysz.
    Najlepiej każdą czynność fotografować, tak aby potem się nie pogubić przy składaniu.
    Aby wypiąć przewód to należy odkręcić płytkę na której znajdują się baterie, polutować i podłączyć.
    Uważać trzeba na dziwny mechanizm napinający przewód w prowadnicy i oczywiście nic na siłę, chodzi o przewód, aby go nie zerwać w inny miejscu.
    Zdjęcia postaram się umieścić jak najszybciej.
    Powodzenia

Dodano po 9 [minuty]:

Nie trzeba rozbierać całej bazy, tak jak ja zrobiłem. Wystarczy tylko wypiąć prowadnicę i odkręcić płytkę w miejscu baterii

Dodano po 3 [minuty]:

• Poziom 2  
    Do tematu (naprawy) podszedłem pierwszy raz z miesiąc temu. Na forum poprosiłem o pomoc. Dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy. W tej chwili fotelik jest na "wyjeździe" i nie mam do niego dostępu. Będę wdzięczny za ewentualne zdjęcia. W przyszłym tygodnie zrobię drugie podejście do tematu.
  • Poziom 6  
    Ja też robiłem dwa podejścia. Za pierwszym razem bałem się że go zupełnie zniszczę dlatego dałem spokój. Przy drugim podejściu rozebrałem go na części pierwsze, za wyjątkiem żółtej wysuwanej części.
  • Poziom 6  
    Zdjęcie płytki pod baterią z dwoma podłączeniami szyny prawej i lewej
    Jak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi CosiJak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi CosiJak rozebrać bazę fotelika samochodowego Maxi Cosi

Trzpień który trzeba wysunąć i cała prowadnica wychodzi.
  • Poziom 1  
    mastkon napisal:

"Witam.
    Bazę można rozebrać na części pierwsze, poza żółtym elementem wysuwanym, on jest zanitowany."

Czy mógłbyś pomoc i mi? Nie możemy wyjąć fotelika z bazy.
  • Poziom 10  
    Magtal napisał:
    mastkon napisal:

"Witam.
    Bazę można rozebrać na części pierwsze, poza żółtym elementem wysuwanym, on jest zanitowany."

Czy mógłbyś pomoc i mi? Nie możemy wyjąć fotelika z bazy.

Wystarczy wysunąć maksymalnie ruchomy element do góry. Powinien pojawić się taki malutki otworek gdzie trzeba wsadzić np. płaski śrubokręt, zaczepy powinny puścić i wtedy bezpiecznie można wyjąć fotelik.