Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

overmax x-bee 3.1 plus wifi - dron overmaxa z wifi gorszy od wersji bez wifi?

9396264 25 Gru 2016 14:13 735 8
  • #1 25 Gru 2016 14:13
    9396264
    Poziom 3  

Cześć. Chciałem sobie kupić drona http://allegro.pl/dron-overmax-x-bee-drone-3-...134485323.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=225092 jednak przypadkiem dowiedzialem sie, że jest ta sama wersja drona z wifi ktory umozliwia podglad z kamerki na zywo za jedyne 75 zl wiecej. Od razu zaczalem ogladac te oferty. Jednak uderzyła mnie jedna rzecz, bo w tym pierwszym, bez mozliwego podgladu jest aparat 2mp (szalu nie ma, ale na poczatek wystarczy, jakosc filmikow nie jest najgorsza). Jednak w tym drugim, ulepszonym dronie z mozliwoscia podgladu obrazu na zywo wyczytalem na stronie producenta, ze ten aparat ma 0.3mp.
    http://www.overmax.eu/compare-2/?pid=29215

No w takim przypadku, wydaje mi sie ze te zdjecia i filmiki beda nie do ogladania przy tak slabym aparacie. Szukalem jakiegos potwierdzenia na aukcjach tego ze ten dron ma tak slaby aparat jednak na zadnej stronie z allegro, czy np media ekspert nie jest napisana rozdzielczosc tego aparatu w tej wersji z wifi. Co mi doradzicie? Jest to jakis blad na stronie producenta? bo nie chce mi sie wierzyc ze lepszy dron, oferujacy podglad na zywo ma o wiele slabsza kamerke. Kupilibyscie na moim miejscu ta "lepsza: wersje?

• #2 25 Gru 2016 22:08
    1 PAWEL
    Poziom 40  

9396264 napisał:
    bo nie chce mi sie wierzyc ze lepszy dron, oferujacy podglad na zywo ma o wiele slabsza kamerke

Zabawki nie mają profesjonalnego wyposażenia w podzespoły do przesytu danych podglądu obrazu stąd te ograniczenia i cena.
    Jeśli cokolwiek kupujesz to tylko z dostępem do części zamiennych.

• #3 26 Gru 2016 19:33
    McMarycha
    Poziom 30  

Ostatnio w sieci sklepów Biedro... były blizniacze drony co te xbee 3.1. Kamerkę mają 2mpx, i mozna nagrywać na telefon jak i na karte. O kosztowały ok 200zł.
    Poszukaj na alledrogo bo można tego rodzaju drony wyrwać za ok 150zł

• #4 27 Gru 2016 05:43
    9396264
    Poziom 3  

no szukalem wlasnie, czytalem po forach itd i ten overmax x-bee 3.1 jest chyba najbardziej korzystny, jesli znalazles cos takiego w mniejszej cenia podaj linka prosze

• #5 27 Gru 2016 07:39
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Alternatywą dla tej zabawki jest Syma X5C.
    Wersja X5SW dodatkowo pozwala na podgląd na żywo (FPV).
    I przede wszystkim sporo części.

• #6 27 Gru 2016 16:39
    Madrik
    Moderator Robotyka

Niestety, ale dron w cenie ok 200-300 zł, z kamerą i FPV w standardzie, na chwilę obecną jest pewnym sposobem na pozbycie się szybko kasy na jego zakup.
    Technologie FPV i kamer cyfrowych są na tyle drogie, że za 200 zł, to można kupić tylko bardzo mierną atrapę drona z kamerą i FPV.

Powiem tylko tyle, normalny nadajnik sygnału FPV, tani i budżetowy, kosztuje więcej niż 200 zł. Jeżeli ktoś ci w tej cenie sprzedaje całego drona, to sprzedaje ci niesamowity szmelc. Dron nie ma żadnych potrzebnych funkcji bezpieczeństwa, napędy są na poziomie zabawek jednorazowych, a technologia przesyłu obrazu jest tak "zaawansowana", że po pierwszym locie człowiek ma ochotę ciepnąć całość do śmieci. Syma to takie samo g... Ale przynajmniej ma szeroki asortyment części i są dla niej serwisy. I nie łudź się. Większość napraw będzie płatna, bo jak w dronie coś nie nie działa, to się rozbija, a przy tej wielkości, będzie się po prostu łamał przy niemal każdej kraksie. A uszkodzony mechanicznie dron nie podlega gwarancji. A i tak jest jeszcze kwestia tego, czy ci nie ucieknie i nie zginie.

Po prostu na chwilę obecną, normalny dron z kamerą i FPV to koszt ok. 800-1000 zł. A i to jest bardzo tanio.

Jeśli chcesz kupić drona za 200 zł, to pamiętaj że to zawsze będzie zabawka, bardzo marnej jakości, a obraz video będzie koszmarny.
    Na YT znajdziesz filmy z testów - uwaga, reklamówki są fałszowane. Tu masz przykładowy test - zwróć uwagę na "jakość" i płynność nagrania. Szczególnie na opóźnienie przesyłu sygnału.
    https://www.youtube.com/watch?v=q1zt_3pIm0U
    Ten dron X-Bee, wcale nie jest lepszy.

To są po prostu uroki "taniej" technologi. Ona działa... Ale działa tak, że do niczego się nie nadaje. Mniej tego świadomość, wyrzucając pieniądze w błoto.

• #7 27 Gru 2016 20:47
    9396264
    Poziom 3  

dzieki za pomoc, zrezygnuje jednak z tego drona

• #8 27 Gru 2016 22:19
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Poszukaj przede wszystkim z napędem bezszczotkowym z kamerą.
    Na pewno będziesz mógł doinstalować dokupić dobrej jakości FPV.

• #9 30 Gru 2016 14:28
    Raskvillsvin
    Poziom 3  

Nie opłaca się . Wybuliłem sporo kasy na taki złom firmy Overmax . Inny model 5.2 . Bardzo dobra oferta z pozoru . Odradzam kupowania drogich zabawek . Co najwyżej do 200 zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME