Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Travelpilot 51 - nie mogę wejść do windows ce

25 Gru 2016 16:48 2844 19
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich

Sprawa wygląda tak, że posiadam nawigację z blaupunkta tp 51, były na niej wgrane mapy tomtom, które się automatycznie uruchamiały.
    Problem był w tym, że nie działały poprawnie, poza tym chciałem wgrać na nią automapę. Poprzez połączenie z komputerem w trybie mass storage zmieniłem nazwę folderu map tak, że przy ponownym załączeniu nawigacja nie umiała ich wykryć i uruchomił się windows. Na karcie sd miałem już zainstalowaną (lecz nie aktualną) automapę, wchodząc na kartę pamięci w nawigacji dało się uruchomić plik exe i normalnie działała. No ale ja głupi chciałem spróbować czy jak przerzucę ją na pamięć wewnętrzną i ustawię nazwę katalogu i pliku exe takie jak oryginalnej mapy, to czy zacznie się uruchamiać automatycznie. No i na moje nieszczęście się udało, automapa załącza się automatycznie ale niestety teraz nie mam opcji podłączenia do komputera (komputer nie umie rozpoznać urządzenia), przycisk włącz/wyłącz nie reaguje, nie umiem wejść z powrotem do windowsa, plik YFGo2CE.bld na karcie sd nie pomaga, nie działają żadne inne zainstalowane na karcie sd mapy. Nie mogę tej nawigacji nawet wyłączyć, jedyne co mogę zrobić to zresetować, co nic nie daje ponieważ ciągle uruchamia się ta automapa..
    Czy ma ktoś może pomysł co mógłbym zrobić, żeby uruchomić nawigację tak, żeby weszła do windowsa ?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 5  
    Niestety, nie mam pojęcia jak w niej wejść do menu serwisowego, w tym przykładzie jest nawigacja która ma przyciski głośności do tego potrzebne, w mojej jest tylko przycisk włącz/wyłącz i reset, nic więcej.
  • Poziom 25  
    shogn napisał:
    przycisk włącz/wyłącz nie reaguje,
    Przez zmiany nazw uruchomiłeś Autostart AM. Musisz wyłączyć AM programowo i wtedy przejdziesz do ekranu Windowsa.

Blaupunkt Travelpilot 51 - nie mogę wejść do windows ce
  • Poziom 5  
    Niestety, to też nie działa, gdy próbuje ją w ten sposób wyłączyć to ekran staje na "zwalniam użyte zasoby, proszę nie wyłączać urzędzenia", i dalej już nic, nie wraca do windowsa tylko cały czas stoi na tym.
  • Poziom 25  
    shogn napisał:
    tylko cały czas stoi na tym.
    Jak długo? Przeciętnie stoi na tym ekranie do jednej minuty (zależy od parametrów urządzenia).
  • Poziom 5  
    Bez końca, niestety jedyna opcja żeby wyprowadzić ją z tego stanu to reset, który prowadzi do ponownego załączenia am.
  • Poziom 25  
    To nic nie zrobisz, dopóki nie zamkniesz programu AM.
    Masz dwa wyjścia, pogodzić się z tym co masz, lub wgranie nowego softu (ale to chyba tylko serwis).
  • Poziom 5  
    A nie ma czasem jakiegoś skryptu do wrzucenia na karte sd, który po uruchomieniu wróci do Windowsa?
  • Poziom 25  
    Nie zamieni Ci żadnych plików, dopóki nie zamkniesz programu AM. Po prostu pliki są w użyciu przez program nawigacyjny (nie usuniesz; nie zmienisz nazw; nie podmienisz).
  • Poziom 5  
    kurcze troche kiepsko, bo tak jak mówie ja jej nawet nie moge wyłączyć ani wygasić, świeci sie tak długo aż sie nie rozładuje...
    jakby ktoś jednak miał jakiś pomysł lub sposób to byłbym bardzo wdzięczny gdyby sie nim podzielił.
  • Poziom 25  
    shogn napisał:
    nawet nie moge wyłączyć
    shogn napisał:
    w mojej jest tylko przycisk włącz/wyłącz
  • Poziom 5  
    no przycisk jest, tylko napisałem już że on kompletnie nie reaguje

Dodano po 42 [minuty]:

zainstalowałem na karcie sd automape 6.22, o dziwo jak wsadziłem karte i zresetowałem nawigacje to uruchomiła się właśnie ta wersja 6.22, nie działa ona poprawnie, wyskakuje dużo błędów, lecz sam fakt że sie załącza jest nietypowy ponieważ nic innego wcześniej nie chciało. może jest w niej jakiś plik startowy, coś w stylu autorun, który uzyskał pierwszeństwo ? może szło by pod niego wpisać inny kod który zabił by proces automapy albo po prostu wyszedł do windowsa ?
  • Poziom 5  
    bardzo dziękuje za zaangażowanie, ja bym w życiu nie znalazł niczego na takich stronach, ale niestety nie mam pojęcia co z tym zrobić, samo przerzucenie na karte sd nic nie daje, uruchomić na komputerze nic sie nie da, a połączenie z komputerem nawigacji nie działa, więc tak jak mówie kompletnie nie wiem co z tym zrobić.
  • Poziom 25  
    Spróbuj jeszcze tego:
    tytus54 napisał:
    Również przy próbie odblokowania położyłem swoje urządzenie...
    Trudna sprawa z odzyskaniem oryginalnego oprogramowania...
    Ja wyszedłem z problemu inaczej...
    Ściągnąłem firmware od urządzenia MODECOM MX3HD...
    Te same parametry urządzenia...
    Jest na stronie firmowej do pobrania...

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Navi...AY_MX3_HD/drivers/Firmware/files/firmware.rar

Pliki ładujemy na kartę SD...
    Navi startuje z karty SD...
    Kolejno wykonujemy polecenia wyświetlane na ekranie...
    Po odblokowaniu urządzenie chodzi...
    Ustanawiamy ścieżkę dostępu do mapy którą chcemy uruchomić...
    I mamy Modecom w skórce Baupunkta...
    Wprawdzie oryginalne oprogramowanie bezpowrotnie znika...
    Ale uruchamiamy każdą dowolnie zainstalowaną mapę...
    No.. niepotrzebnie jest na górnej belce ikonka Transmiterera i Bluetootha...
    Urządzenie zgłasza się jako Modecom...
    Ale coś za coś...
    Jeżeli to komuś odpowiada to.. powodzenia...
  • Poziom 18  
    shogn napisał:
    nie znalazł niczego na takich stronach

Pustą SD kartkę trzeba pakietu skopiować zawartość urządzenia i RESET
  • Poziom 5  
    kurcze niestety cokolwiek bym nie wrzucił na tą karte to nic nie chce ruszyć, tak jakby przy starcie nawigacja kompletnie pomijała tą karte i nie zwracała uwagi co na niej jest..
  • Poziom 18  
    Być może karta jest źle (Użyj innej karty).
    Spróbuj koala106 propozycję z WinCe natychmiast załadowane.

koala106 napisał:
    Wrzuć plik o nazwie YF2GOCE.bld na kartę pamięci (zawartość pliku obojętnie co) i na starej wersji softu odpali się eksplorator Windows i masz odblokowane urządzenie, wtedy trzeba przegrać z karty SD kopię, a w nowszych wersjach softu - trzeba dobierać od innego urządzenia - masa roboty.
  • Poziom 9  
    Potwierdzam soft ze strony modecom mx3, rozdzielczość nie ta ale dostęp do pamięci wew jest i można robić wszystko.