Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI Mobile WiFi E5573 - jak połączyć z Androidem

kaem 25 Gru 2016 23:03 612 8
  • #1 25 Gru 2016 23:03
    kaem
    Poziom 26  

Mam modem jak w tytule (z kartą Orange) i tablet z systemem Android. Niestety, tablet nie widzi za bardzo modemu (jest tylko napis "damaged USB storage"). Jak spowodować, by można było wpisać PIN i korzystać z internetu mobilnego? W instrukcji do modemu jest wskazówka, by skorzystać z kodu paskowego i odpowiednej aplikacji, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Dodam tylko, że modem jest sprawdzony na komputerze z Windowsem XP i dostęp do internetu jest.

0 8
  • Pomocny post
    #2 25 Gru 2016 23:14
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

E5573 to nie modem tylko mobilny router MiFi LTE/3G. Tablet łączy się z nim po WiFi. Włacz obsługę WiFi na tablecie, wybierz sieć z E5573 i połącz się z nim.

0
  • #3 25 Gru 2016 23:26
    kaem
    Poziom 26  

Nie mam w WiFi żadnej sieci z E5573. Dlaczego nie jest możliwe połączenie po prostu przez kabel USB?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Gru 2016 11:09
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

kaem napisał:
    Nie mam w WiFi żadnej sieci z E5573.

Sprawny jest?
    Przywróć ustawienia fabryczne, SSID i hasło do sieci jest pod klapką obok baterii. Pod baterią są dane logowania do interfejsu administracyjnego gdzie możesz wpisać PIN.

0
  • Pomocny post
    #5 26 Gru 2016 18:07
    jdanecki
    Poziom 23  

E5573 to router WiFi i łączysz się z nim przez WiFi. Na porcie USB jest interfejs transmisji danych (ale nie we wszystkich modelach) jednak wymaga to obsługi przez dane urządzenie. Telefony z Androidem co do zasady nie obsługują modemów USB wcale.
    Niektóre tablety mają dodaną obsługę modemów, ale działa to z niewielką grupą zgodnych modemów, dla których starcza zasilania i są sterowniki.
    Po zrootowaniu można zainstalować aplikację ppp-widget i ona obsługuje w zależności od wersji sporo modemów, ale z routerami Huawei nie próbowałem, choć powinno się udać.
    Darować sobie ten sposób, o ile nie jesteśmy zaawansowanymi fascynatami i działamy na zapasowym sprzęcie, którego nie boimy się uszkodzić.

Propozycja przywrócenia ustawień fabrycznych (przycisk reset do naciśnięcia np. wykałaczką) jest najzdrowszy. Musi działać, a teraz albo ktoś ukrył SSID, albo wyłączył WiFi całkiem, o ile to możliwe.

0
  • #6 27 Gru 2016 00:08
    kaem
    Poziom 26  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Po wejściu pod Windowsem do ustawień WiFi okazało się, że tablet znajdował SSID Huaweia, ale ja nie zajarzyłem, że to jest to. Po połączeniu się przez WiFi i podaniu PIN-u dostęp do internetu na tablecie się pojawił. Trochę długo trwało rozgryzanie tego Huaweia ale teraz już chyba dam sobie radę.
    Jeszcze tylko dwa drobne problemy. Po pierwsze: zaznaczenie "wyłącz weryfikację PIN" chyba nie działa, bo panel zarządzania routerem za każdym razem żąda PIN-u. Dlaczego? I drugi problem: po wypięciu routera z USB gasną diody od stanu baterii i sygnału sieci. To skąd mam wiedzieć kiedy router jest włączony, a kiedy nie?

0
  • #7 27 Gru 2016 00:13
    jdanecki
    Poziom 23  

Bo masz kartę Orange, a SIMy tego operatora (głównie abonamentowe) mają blokadę zdejmowania PIN. Jako jedyne na rynku.
    Co do diód - gasną, żeby oszczędzać baterię. Power powinien czasem zamigać, ale status sprawdzasz naciskając krótko power - zapalą się na kilka sekund bez zmiany stanu routera (a przede wszystkim go nie wyłączą).

0
  • #8 27 Gru 2016 00:15
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na kartach Orange nie można wyłączyć weryfikacji PIN-u.

0
  • #9 27 Gru 2016 00:15
    kaem
    Poziom 26  

No to wszystko jasne. Urządzenie opanowane. Jeszcze raz dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo