Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HUAWEI Mobile WiFi E5573 - jak połączyć z Androidem

kaem 25 Dec 2016 23:03 4005 8
 • #1
  kaem
  Level 28  
  Mam modem jak w tytule (z kartą Orange) i tablet z systemem Android. Niestety, tablet nie widzi za bardzo modemu (jest tylko napis "damaged USB storage"). Jak spowodować, by można było wpisać PIN i korzystać z internetu mobilnego? W instrukcji do modemu jest wskazówka, by skorzystać z kodu paskowego i odpowiednej aplikacji, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Dodam tylko, że modem jest sprawdzony na komputerze z Windowsem XP i dostęp do internetu jest.
 • Helpful post
  #2
  matek451
  Level 43  
  E5573 to nie modem tylko mobilny router MiFi LTE/3G. Tablet łączy się z nim po WiFi. Włacz obsługę WiFi na tablecie, wybierz sieć z E5573 i połącz się z nim.
 • #3
  kaem
  Level 28  
  Nie mam w WiFi żadnej sieci z E5573. Dlaczego nie jest możliwe połączenie po prostu przez kabel USB?
 • Helpful post
  #4
  jdubowski
  Tube devices specialist
  kaem wrote:
  Nie mam w WiFi żadnej sieci z E5573.


  Sprawny jest?
  Przywróć ustawienia fabryczne, SSID i hasło do sieci jest pod klapką obok baterii. Pod baterią są dane logowania do interfejsu administracyjnego gdzie możesz wpisać PIN.
 • Helpful post
  #5
  jdanecki
  Level 23  
  E5573 to router WiFi i łączysz się z nim przez WiFi. Na porcie USB jest interfejs transmisji danych (ale nie we wszystkich modelach) jednak wymaga to obsługi przez dane urządzenie. Telefony z Androidem co do zasady nie obsługują modemów USB wcale.
  Niektóre tablety mają dodaną obsługę modemów, ale działa to z niewielką grupą zgodnych modemów, dla których starcza zasilania i są sterowniki.
  Po zrootowaniu można zainstalować aplikację ppp-widget i ona obsługuje w zależności od wersji sporo modemów, ale z routerami Huawei nie próbowałem, choć powinno się udać.
  Darować sobie ten sposób, o ile nie jesteśmy zaawansowanymi fascynatami i działamy na zapasowym sprzęcie, którego nie boimy się uszkodzić.

  Propozycja przywrócenia ustawień fabrycznych (przycisk reset do naciśnięcia np. wykałaczką) jest najzdrowszy. Musi działać, a teraz albo ktoś ukrył SSID, albo wyłączył WiFi całkiem, o ile to możliwe.
 • #6
  kaem
  Level 28  
  Dziękuję wszystkim za pomoc. Po wejściu pod Windowsem do ustawień WiFi okazało się, że tablet znajdował SSID Huaweia, ale ja nie zajarzyłem, że to jest to. Po połączeniu się przez WiFi i podaniu PIN-u dostęp do internetu na tablecie się pojawił. Trochę długo trwało rozgryzanie tego Huaweia ale teraz już chyba dam sobie radę.
  Jeszcze tylko dwa drobne problemy. Po pierwsze: zaznaczenie "wyłącz weryfikację PIN" chyba nie działa, bo panel zarządzania routerem za każdym razem żąda PIN-u. Dlaczego? I drugi problem: po wypięciu routera z USB gasną diody od stanu baterii i sygnału sieci. To skąd mam wiedzieć kiedy router jest włączony, a kiedy nie?
 • #7
  jdanecki
  Level 23  
  Bo masz kartę Orange, a SIMy tego operatora (głównie abonamentowe) mają blokadę zdejmowania PIN. Jako jedyne na rynku.
  Co do diód - gasną, żeby oszczędzać baterię. Power powinien czasem zamigać, ale status sprawdzasz naciskając krótko power - zapalą się na kilka sekund bez zmiany stanu routera (a przede wszystkim go nie wyłączą).
 • #9
  kaem
  Level 28  
  No to wszystko jasne. Urządzenie opanowane. Jeszcze raz dzięki.