Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAECO Vienna - mieli kawę i koniec

Majk1984 26 Dec 2016 03:20 1740 15
 • #1
  Majk1984
  Level 14  
  Witam!
  Ekspres był oddany do serwisu w Katowicach na czyszczenie ogólne i wymianę "gumek" - wrócił do nas, po czym po tygodniu przestał robić kawę. Mieli kawę dłużej niż zwykle i wyskakuje błąd, świeci się czerwona kontrolka przy ziarenku kawy. Dodam, że młynek był regulowany i czyszczony w serwisie, bo kawa którą robił ekspres była słaba.
  Co może być przyczyną? Kawę mieli i ubywa jej w pojemniku dosyć sporo, jednak po mieleniu wyskakuje błąd i tyle...
  Pozdrawiam
 • #2
  BRum
  Level 21  
  Może być uszkodzony czujnik ilości kawy odpowiedzialny za wyłączenie młynka.
  Wtedy przekroczony czas namielenia jest przekroczony i sygnalizuje błąd.
 • #3
  Majk1984
  Level 14  
  Nie wiedziałem, że tak leciwe urządzenie coś takiego ma... Jest jakaś domowa metoda sprawdzenia tego lub obejścia tego czujnika? bo znowu zawozić do serwisu, czekać 2tyg. i zapłacić kolejne 150zł za naprawę to nie bardzo...
 • #4
  BRum
  Level 21  
  Bez demontażu górnej obudowy się nie da. Ten mikrus uruchamia elektromagnes celem opróżnienia zasobnika zmielonej kawy.
 • #5
  Majk1984
  Level 14  
  Zdemontować górna obudowę to chyba bym potrafił, to nie może być trudne odkręcić kilka śrubek - pytanie tylko, czy wystarczy ten czujnik tylko odłączyć i będzie wszystko OK, czy ten czujnik ilości kawy musi być sprawny i podłączony, aby ekspres robił normalnie kawę?...
 • #6
  cafedomino
  Level 20  
  Napisz jaki model ekspresu. W starych ? tak jak napisał BRum ? był mikroprzełącznik, jeśli takowy masz, to trzeba go wymienić na sprawny, bo odłączenie nic nie da. W nowszych modelach, gdzie są żarna ceramiczne, jest już czujnik halla.
 • #7
  BRum
  Level 21  
  Ten czujnik można tylko wymienić na dobry, to jest mikrowyłącznik,daje sygnał ,że porcja została namielona.Czujnik Halla stwierdza czy w młynku jest kawa,inna zasada działania.
 • #8
  Majk1984
  Level 14  
  Dokładnego oznaczenia nie znam, ale jest to po prostu Saeco Vienna Superautomatica - gdzie mogę znaleźć ten czujnik? Są jakieś sklepy gdzie mogę poszukać/pytać o taką część?
 • #9
  cafedomino
  Level 20  
  Sklep ASWO.PL numer części: NE05038 MIKROWŁĄCZNIK odepniesz tylko czarną dzwigienke.
 • #10
  Majk1984
  Level 14  
  Niestety jako osoba fizyczna nie mogę tam zrobić zakupów ani też mie udzielą mi żadnej informacji...
  "Witamy,
  Informujemy iż, firma ASWO PL prowadzi sprzedaży części i akcesorii wyłącznie dla firm działających w branżach Elektroniki Użytkowej i AGD.
  Jeśli prowadzą Państwo działalność w w/w branżach prosimy o przesłanie kopii REGON oraz NIP w celu wprowadzenia Państwa danych do naszej bazy oraz wygenerowania opcji pozwalających na składanie zamówień.
  Informacje o dostępności części oraz cenie udzielamy dopiero po przesłaniu wymaganych dokumentów przez Klienta.
  Jeśli nie prowadzą Państwo działalności gospodarczej w w/w branżach prosimy o kontakt z firmą NORTH.pl, która jest naszym partnerem w zakresie obługi klientów detalicznych."

  Dzwoniłem do serwisu SAECO gdzie naprawiałem już 2razy ten ekspress i udzielono mi informacji iż taki czujnik to jakieś 20zł a za usługę naprawy tego wezmą ok 100zł ! mam tylko problem z transportem tak dużego ekspresu, bo nie mam samochodu i musiałbym znowu "się prosić" kogoś o zawiezienie a potem odebranie... czy może ktoś ma działalność i mógłby mi ten czujnik zakupić ? Odwdzięczę się jakoś...
  Pozdrawiam
 • #11
  cafedomino
  Level 20  
  Nie ma problemu przypomnij się po sylwestrze.
 • #12
  Majk1984
  Level 14  
  cafedomino - Mirek99 zaoferował się na PW, że zobaczy ile ta część kosztuje i postara się mi ją kupić i wysłać więc póki co dzięki ! :)
 • #13
  cafedomino
  Level 20  
  Nie ma sprawy ale jak coś bedzie potrzebne daj znać . Pozdrawiam.
 • #14
  Majk1984
  Level 14  
  Jeśli mowa o potrzebach to mam jedną - wiedzę gdzie mam szukać tego czujnika jak już zdejmę górną obudowe ekspressu ? bo zapewne to nie bedzie takie proste jak mi się wydaje... Sama pokrywa chyba jest po prostu na kilku śróbkach i tyle tak ?
 • #15
  Majk1984
  Level 14  
  Ni8kt nie jest w stanie mi pomóc? Nigdzie nie mogę znaleźć schematu tego ekspresu...

  Edit: No i problem, odkręciłem dwie przednie śróbki pokrywy górnej i jedna lewą tylną która była pod zbiorniczkiem na wodę, tylna prawa jest gdzieś sprytnie ukryta i jej nie widzę, nie wiem jak ją odkręcić - czy ktoś pomoże ? nie chcę czegoś połamać...
  Edit2: OK, na Youtube znalazłem jakieś filmiki i pokazane że z tyłu potrzeba dłuugiego śrubokręta też z gwiazdką po prostu a mój tam nie dosięga, więc jutro lece taki kupić a i sam mikroczujnik chyba znalazłem na filmiku co prawda innego modelu ale powinno być bardzo podobnie czy mam rację? po 11minucie https://www.youtube.com/watch?v=AbLJ_ntZT-E
 • #16
  Majk1984
  Level 14  
  ekspres działa od wczoraj wieczora - chciałem już go przygotować do wymiany nadchodzącego do mnie pocztą mikrowłącznika i rozebrać, odkręciłem trzy śróbki oprócz tej z tyłu po prawej pod zbiornikiem na kawę bo potrzeba dłuuugiego śrubokręta ;/ no i na tym stanęło - ze środka wysunąłem to "coś" za rączkę i za tym w dziurze było pełno zmielonej kawy ubitej to wyczyściłem ładnie i wszędzie kawę wymiotłem i wygrzebałem po czym na youtubie znalazłem, że można wejść w tryb serwisowy i tak zrobiłem, pobawiłem się pompą i dyszą pary, po czym młynkiem przemieliłem śmieci co zostały w nim jeszcze kawy i tak go męcząc pompką leciał taki zac, taki czaj z kawy gęsty i kapał właściwie... potem włączyłem normalnie nalałem wody i kawy supłem i o dziwo zrobił już normalnie kawę ! trochę słabawa ale zrobił - i dzisiaj tez zrobił już dwie rano ! chyba się samo naprawiło :)