Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware.

26 Gru 2016 12:38 4944 2
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Posiadam ładowarkę SkyRC iMax B6 Mini. Z racji niewłaściwego wskazywania napięcia na ładowarce postanowiłem ja skalibrować. Rozbieżność ok 200 mV. to przy li-on czy li-po raczej sporo, pomiar miernikiem marki fluke (miernik po kalibracji). Niestety wszelkie próby wejścia w menu kalibracji kończyły się niepowodzeniem ( zgodnie z poradnikami w Internecie).

Szukając rozwiązania mojego problemu doczytałem że powinienem wgrać nowszy firmware i dopiero zadziała skrót klawiszy do kalibracji. Zgromadziłem odpowiednie pliki postępowałem zgodnie z instrukcją ( czyli rest do ustawień fabrycznych ładowarki podpięcie tylko przez USB i uruchomienie programu z firmware) wciskam upgrade i czekam.

Po pewnej chwili i braku reakcji postanowiłem odłączyć kabel USB ( może nie została wykryta). I jakie było moje zdziwienie jak okazało się że wykasowałem firmware i teraz moja ładowarka pokazuje pasek z prostokątów (zdjęcie)
    Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware..
    Moje pytanie czy miał ktoś taki przypadek bo internet milczy, znalazłem 1 filmik te same objawy ale bez rozwiązania problemu. Ewentualnie czy da się wgrać firmware na sztywno. Jestem otwarty na sugestie, z góry dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Programator powinien załatwić sprawę. Jaka tam jest pamięć?
  • Poziom 11  
    Tego się obawiałem że muszę teraz zaprogramować, czyli czeka mnie jeszcze budowa programatora. Co do pamięci hmm jak wiadomo co się szuka jest łatwiej. Z racji tego, że nie programuje pamięci to nawet nie wiem jakie są. Zamieszczam zdjęcie tylko nie wiem czy to pamięć czy mikrokontroler obok są pola na złącze myślę że do programowania. Jeśli się mylę to wybaczcie, jak coś postaram się zrobić zdjęcia układów, może wspólnymi siłami znajdziemy.
    Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware. Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware. Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware. Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware.

Połączyłam posty dla zachowania przejrzystości.

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu i na chwilę obecną ładowarka jest sprawna, po wielu godzinach czytania znalazłem jak wgrać firmware.
    Oto oryginalny link do tego sposobu http://www.radiokot.ru/forum/viewtopic.php?f=62&t=113631 , z racji że to po rosyjsku opisze cały proces.
    Potrzebne są:
    1. rezystor 47k-60k ( ja zastosowałem potencjometr pr 100k i ustawiłem na wartość 48k )
    2. włącznik chwilowy ( ewentualnie można na chwilę dwa kabelki złączyć )
    3. firmware ( np. to www.skyrc.com/download/B6mini_V1_13.rar )
    4. kabel USB ( zaznaczam że moja ładowarka jest z wejściem PC link - port mikro USB typ b - jak w telefonie)

Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware. Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware.
    Kolejność :
    1. Po przylutowaniu rezystora i włącznika uruchamiamy DFU ( nasz plik exe B6mini_SK_V1.13 )
    !!! UWAGA Ja to robiłem na systemie XP jak w oryginalnym opisie, na win 7 właśnie przy 1 próbie aktualizacji pozbawiłem moją ładowarkę życia objawy jak na początku postu !!!
    2. Podłączamy kabel USB do komputera i ładowarki .
    3. Zwieramy dwa piny przełącznikiem na ok 1-2 s.
    4. System powinien wykryć nowe urządzenie i zainstalować sterowniki po tym procesie uruchamiamy nasz program przyciskiem UPGRADE,
    proces wgrywania powinien się rozpocząć.
    5. Czekamy na informacje o zakończeniu i nasza ładowarka powinna się uruchomić z napisem i logiem oraz z sygnałem " bip ", oraz na koniec wyświetlić napis " DC IN TOO LOW".
    6. Odłączamy kabel USB , podłączamy zasilanie DC i cieszymy się ładowarką.

Dodatkowo udało się rozwiązać problem z kalibracją balansera, co było główną przyczyną tego zamieszania.
    Do przeprowadzenia kalibracji potrzebne są:
    1. firmware wersja 1.14 ( http://www.skyrc.com/download/B6mini_Upgrade_V1.14_Add_Calibration.rar )
    2. pakiet 6s np 6x4,1V naładowany min do 3,91 V na ogniwo UWAGA !!! po niżej 3,91 V (wskazania na ładowarce) nie ważne na jakim ogniwie tryb kalibracji nie działa.
    3. miernik uniwersalny dobrej klasy lub inny po kalibracji, najlepiej z 3 cyfrą po przecinku dla zakresu 20V,

Aktualizacja do 1.14 (po wypakowaniu uruchamiamy program DFU podłączamy ładowarkę imax przez USB, czekamy na wykrycie ładowarki przez system - pod win 7 działa sprawdzałem - wciskamy UPGRADE i aktualizujemy).

Po aktualizacji firmware do 1.14 odłączamy kabel USB podłączamy zasilacz do ładowarki ustawiamy na BATT METER podłączamy złącze do balansera z naszym pakietem 6s bez głównych kabli zasilania OUTPUT + -.
    Następnie klikamy enter i patrzymy jakie mamy napięcia na celach np (zdjęcie)
    Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware. Ładowarka SkyRC iMax B6 Mini - nieudana próba wgrania firmware.,
    bierzemy miernik i sprawdzamy rozbieżność wykonując pomiar na celach.

Teraz w celu wyrównania wskazań ładowarki do miernika klikamy ENTER i trzymamy ok 6s do czasu pojawienia się (zdjęcie)
    Pierwsze wskazanie to cela nr 1 ( 4055 na zdjęciu) od strony " - " pakietu następne wskazania analogicznie idą w kierunku " + ".
    Ustawiamy wartości zgodnie ze wskazaniami miernika kolejno na pozostałych celach, przez wciśnięcie Enter zmieniamy kolejno cele, a przyciskami DEC oraz INC ustawiamy wartość napięcia, w celu zapisania zmian klikamy na ENTER i trzymamy do pojawienia się komunikatu o zapisie danych. I to koniec kalibracji.
    Mam nadzieję że się komuś przyda i nie będzie darł włosów z głowy :)

W związku z licznymi pytaniami o firmware wersja 1.14, której brak na stronie producenta , wstawiam swoje. Pozdrawiam. B6mini_SK..14.rar Download (86.02 kB)