Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 Kit AVT 2975 objaw nie kompiluje się program

radpiw 26 Gru 2016 15:55 1335 6
  • #1 26 Gru 2016 15:55
    radpiw
    Poziom 2  

Dzień Dobry,
    Jestem posiadaczem od niedługiego czasu kitu AVT2975 wykorzystującego mikrokontroler z rodziny STM 32.
    Podążam kursem Elektroniki dla Wszystkich ze stycznia 2011 roku dotyczącego tego Kitu.tj.
    http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2975.pdf
    Chciałbym skompilować program migającej diody,ale niestety napotkałem na błędy.
    Oto mój print screen ,który przedstawia mój problem podczas kompilacji programu:
    Jak również mikrokontroler który wybrałem:
    Jeżeli macie pomysły w czym jest problem to będę wdzięczny ze wszelkie wskazówki
    Pzdr
    Radek

0 6
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 26 Gru 2016 16:38
    Artur k.
    Admin grupy audio

Kompilator Ci podpowiada co jest nie tak - użyłeś funkcji, które nie są nigdzie zadeklarowane i kompilator nie wie o co Tobie chodzi.
    Zapewne do tego programu powinna być dołączona jeszcze jakaś biblioteka w której owe funkcje są zdeklarowane.

Co jest w pliku, który dołączasz dyrektywą include?

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 27 Gru 2016 22:18
    radpiw
    Poziom 2  

Dzięki za radę.
    Pod #include "stm32f10x.h" mam załączone w tym samym folderze następujące biblioteki które umieszczam w załączniku.
    Na to wychodzi ,że to nie te? skąd w takim razie wiedzieć które powinienem załączyć?
    W folderze c:\Raisinance jest ich całe mnóstwo tylko które pasują do mojego STM32F103C8T6 i programu ?
    W folderze projektu mam załączone następujące pliki według manuala AVT:

Aktualny stan mojej kompilacji wygląda następująco:
    Bardzo Was proszę o dalsze wskazówki.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2016 10:15
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Gru 2016 10:51
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

I znów świat obrazków... Czekam na moment w którym ludzie zamiast wkleić tekst zaczną nagrywać filmiki i wrzucać je na youtube... O, albo mam jeszcze lepszy pomysł - kupię sobie monitor 8K i będę robił screenshoty pełnoekranowych aplikacji!

Jakie dodatkowe tak ważne informacje zawiera obrazek, że koniecznie trzeba się z nim bawić zamiast wrzucić po prostu tekst? No bo chyba nikt nie sądzi, że to bardzo istotna sprawa która część tekstu wyświetla się na czerwono, a która na czarno...

1
  • Pomocny post
    #6 01 Sty 2017 17:27
    el2010tmp
    Poziom 25  

radpiw napisał:
    Podążam kursem Elektroniki dla Wszystkich ze stycznia 2011 roku dotyczącego tego Kitu.tj.
    http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2975.pdf

Na str.17 są nawet obrazki :) i opis co i gdzie skopiować aby dodać brakujące pliki i bibliotekę SPL (Standard Peripheral Libraries) z której korzystasz w programie.

0
  • #7 19 Lip 2017 14:49
    radpiw
    Poziom 2  

Problem rozwiązany. Program działa.Powinienem dodać następujące pliki nagłówkowe.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0