Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Xperia Z1 C6903 - Po wyminie LCD telefon się nie uruchomił

kasidi 26 Dec 2016 16:33 948 0
    kasidi
    Level 9  
    Witam mam problem.
    Mamy z żoną dwie Z1 c6903 . Telefon żony upadł i jak się domyślacie wyświetlacz pękł. Jako że już kiedyś wymieniłem wyświetlacz osobiście postanowiłem teraz też to zrobić. Rozebrałem telefon i rozłączyłem baterię gdyż inaczej nie mogłem go wyłączyć. Wymieniłem wyświetlacz i poskładałem do kupy ale już nie zamontowałem tej samej baterii tylko zamontowałem zakupioną na allegro inną używkę która miała przy montażu 3,8 V. Czyli rozładowana nie była. I po złożeniu telefon nie odpalił. No wiec ponownie zamontowałem baterię która była wcześniej w telefonie i na tej baterii tel działał wcześniej( aczkolwiek trzymał krótko i dlatego chciałem wymienić) no i na tej baterii telefon też nie ruszył. Jedyny objaw jaki obserwuje to miga trzy raz czerwona dioda a po podpięciu do ładowarki telefon świeci czerwoną diodą jak by ładował ale w sumie to chyba nie ładuje. Zaznaczę iż przed rozebraniem telefonu bateria była naładowana na 100% i przy zmierzeniu miernikiem pokazuje 4,2 V. Przy próbie resetu czy to kombinacją klawiszy czy przyciskiem pod klapką telefon wibruje 3 razy i miga dioda także 3 razy na czerwono. Oddałem telefon do serwisu ale takiego komisowego i dostałem informacje że niby jest uszkodzona programowo ale z powodu nie łączenia z komputerem nic nie można zrobić. A tak po prostu to jak zobaczyli że przyniosłem telefon otwarty to jak każdy z serwisów nie chcą brać czegoś co ktoś otwierał. Wyczytałem gdzieś na necie że można spróbować obudzić telefon odłączając baterię, podłączając pod ładowarkę i wpinając baterię mimo że wiem że to nie zdrowe. Zrobiłem tak i telefon się jak by włączył tzn pokazało się logo SONY , Android i ładowanie baterii od 0% ale po 20 minutach się to wyłączało, i telefon gasł świecąc czerwoną diodą. Zaznaczę że niby tel przez ten czas ładował baterię ale cały czas było 0% a bateria była naładowana tego dnia przeze mnie na 100% i to potwierdza także miernik. Tak wiec jak uruchomię go w taki sposób jak opisałem to tel niby rusza ale ładuje pełna baterię pokazując cały czas 0%. I teraz moje pytanie czy możliwe że uszkodzona była bateria którą kupiłem na allegro i ona uszkodziła płytę główną lub oprogramowanie ?? że po włożeniu tej starej baterii telefon nie wystartował?? Nie wiem co mam teraz dalej zrobić bo niby tel jakoś tam daje znaki życia ale komputer go nie wykrywa- sterowniki są zainstalowane flashtool tez go nie widzi. Jak go podłączę pod kompa to tylko jest próba nawiązania połączenia i się rozłącza- sygnał podpięcia i wypięcia kabelka i tak w kółko. Nie mam więcej baterii na wymianę ale jak bym miał to też bym się bał czy np płyta nie uszkodzi także i tej nowej baterii. Czy w baterii jest jakiś układ elektroniczny który mógł ulec uszkodzeniu?? bo już nie mam pomysłu. Dacie koledzy jakąś radę co z tym fantem zrobić czy niestety pozostaje mi przycisk do papieru:)