Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV - Samsung, LG czy Philips?

26 Gru 2016 21:24 1983 13
  • Poziom 5  
    Witam, mierzę się ostatnio z problemem zakupu tv. Trochę poszperałem, ale od ostatniego kupna (Sharp Aquos) minęło dużo czasu i trochę się pozmieniało od tego czasu dlatego potrzebuję pomocy. :D Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie, najlepiej z dużym kątem widzenia
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Póki co stać, po kilku poprawkach będzie wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Duże okno balkonowe północny-wschód
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Aquos, około 60 cali ale zupełnie inne pomieszczenie i inne potrzeby.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, wysoką jakość obrazu, wifi, bluetooth
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
    10 .Jakie urządzenia? póki co dekoder i komputer, później pojawi się kino domowe i konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? bardzo rzadko (chyba że żona jak mnie w domu nie ma :D )
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomości+filmy przez hdmi
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Zamierzam, odtwarzać filmy z youtube czy innych portali
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czas pozwala na maks. 0,5-1h dziennie
    16. Preferencje co do marki? mam lodówkę, pralkę, laptop i telefon Samsung :D
    17. Preferencje co do wielkości? myślałem 43-49 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przede wszystkim słaba jakość obrazu i powolne menu, które uniemożliwia sufowanie po internecie (wspomniany wcześniej Sharp)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2400 PLN, mogę dorzucić maks. 400 PLN (jeśli warto)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? ostatni kupiłem około 4 lata temu i jeśli się wcześniej nie zepsuje to zapewne zakupię coś na jego miejsce dopiero za kolejne 4 lata
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? na telefonie bardzo często

Po wstępnym przeglądzie namierzyłem się na Samsung UE43KU6072U, ale boli mnie w nim brak bluetooth oraz to że ostatnio usłyszałem że SONY ma dużo lepsze matryce i tv wyciąga wiele więcej przy porównywalnej cenie modelu.

Przede wszystkim szukam tv z dobrą jakością obrazu i szybkim procesorem żebym nie umarł przy poruszaniu się po smarcie.
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    LOCOLOCO napisał:
    Jeśli faktycznie wymiana co 4 lata to masz extra modele do wyboru:
    - TCL 50S7906 za 2599 zł z kalibracją profesjonalną gratis
    - TCL 50 S7806 -za 2599 zł z kalibracją
    - Philips 49PUS6561 za 2899 zł z kalibracją
    - LG50LG652
    - Philips 49PUH6101 za 2099 zł z kalibracją
    - TCL 55S7906 za 2999 zł z kalibracja
    - Panasonic 55CS630 za 2999 zł z kalibracją.

Co do TCL po krótkim szperaniu w internecie jestem nieco sceptyczny. Zostają:
    - Philips 49PUS6561 za 2899 zł z kalibracją - kiepska klasa energetyczna
    - LG50LG652 - tu chyba najbardziej mi podpasowały parametry, niestety ze świecą szukać w jakimkolwiek sklepie :cry:
    - Philips 49PUH6101 za 2099 zł z kalibracją - odświeżanie 50 hz to chyba żart, albo czegoś nie rozumiem? :D
    - Panasonic 55CS630 za 2999 zł z kalibracją. - i tutaj najbardziej mi się podoba wybór, jednak cena nieco przekracza moje możliwości :cry:

A dla odmiany masz może kolego do zaproponowania jakiegoś samsunga?
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Jutro jadę do marketu pooglądać sobie te cuda techniki. Trochę doczytałem a propos modeli Samsunga, bo nie chciałeś mi wskazać i wyfiltrowałem sobie takie modele:
    Samsung UE50KU6072U
    Samsung UE48JU6440
    Samsung UE48JU6000
    Samsung UE49K5572SU
    i szczerze mówiąc nie wiem czy nastawiając się na któryś z tych modeli nie robię błędu. Jutro rzucę okiem jak grają i jak nie zadowoli mnie żaden z nich względem konkurencji to odłożę wybór jeszcze o kilka dni :twisted:
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Byłem w sklepie i kupiłem PUS6561 za Twoją radą. Powiem szczerze, że wielkość i jakość okay, ale mam wrażenie że trochę przy dynamicznych scenach piskeloza występuje na ekran. Potestuję kilka dni i dam znać.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Wiesz co? Może źle się wyraziłem, wczoraj podpiąłem UPC po kablu antenowym i jakby obraz pikseluje przy dynamicznych scenach ale tylko miejscami... Może to kwestia ustawień, albo tych systemów które stabilizują obraz? Cholera wie, jeszcze trochę potestuję, pokombinuje w ustawieniach a jeśli nic nie da to chyba wezwę jakiegoś fachowca żeby rzucił okiem...
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Temat do zamknięcia - kupiłem Philips 49PUS6561 i sprawuje się całkiem nieźle :)
  • Poziom 28  
    Widzisz, a tak Philipsa skreślałeś na początku :).
  • Poziom 5  
    Ano właśnie :)