Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smartfon 5" z dobrym aparatem, 2 SIM i karta, android do max 650 zł

atomic99 27 Dec 2016 09:59 1395 20
    atomic99
    Level 34  
    Witam

Poszukuję smartfona do max 650zł, dla żony więc NIE w kolorze czarnym (może być srebrny, złoty, biały).

Nowy, najlepiej około 5", 2GB RAM, dual sim, karta pamięci, android, fajnie żeby miał LTE ale nie koniecznie,

+ dość dobry aparat do robienia zdjęć portretowych (żona robi makijaże i chce robić zdjęcia "przed i po")

Znalazłem kilka modeli:

[Kiano Elegance 5.1 Pro 3/16GB], aparat [Sony IMX328 13Mpx 4128x3096px], bateria [2000mAh] - tylko nie znam tej firmy za specjalnie (poproszę o opinie), jakieś tablety wcześniej widziałem, ale nie wiem jak z jakością.

[ZTE Blade V6 LTE Dual SIM Silver 2/16GB] aparat [13Mpx 4128x3096px], bateria [2200mAh] - trochę bardziej znana firma, chociaż też nie miałem wcześniej większej styczności z tą marką.

[XIAOMI MI4C LTE 2/16GB], aparat [Sony IMX258 13Mpx 4128x3096px], bateria [3080mAh] - dość mocno chwalona marka za niską cenę i dobrą jakość, niestety dość sporym minusem tego modelu jest brak wejścia na kartę pamięci.

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. nowy
    AD2. oby nie telefunken albo elefon
    AD3. standardowy
    AD4. android
    AD5. dotykowa
    AD6. około 5"
    AD7. do zdjęć portretowych (makijaży "przed i po")
    AD8. dobry aparat, 2 SIM, gniazdo karty pamięci
    AD9. LTE
    AD10. dom
    AD11. 650zł
    AD12. pamięć RAM minimum 2GB
    speedy9
    Helpful for users
    Mam Mi4c 3/32GB. Działa super. Szybki procesor. Zdjęcia też bardzo ładne. Mogę polecić. Brak karty pamięci to dla mnie nie problem. Ty piszesz pewnie o wersji 2/16GB, bo mój był droższy.
    ZTE miałem (inny model, lepszy niż ten, co podałeś) i więcej nie kupię. Jakość ich oprogramowania to moim zdaniem porażka.
    Z trzech wymienionych Mi4c jest najlepszy.
    atomic99
    Level 34  
    Może ktoś coś napisać o tym telefonie : [Kiano Elegance 5.1 Pro 3/16GB], bo jakoś przekonują mnie parametry tego egzemplarza no i w tej chwili jest w super cenie 499zł
    cxzcxz123
    Level 32  
    ZTE Blade v6 to zacinający się śmieć (być może była go wina zasyfionego softu od Play ale i tak nie polecam). Z resztą w zacinaniu pomagał pewnie procesor nie najwyższych lotów. Słaba bateria... odpuść sobie.

Mi4 to porządny smartfon z dużą dla mnie wadą jakią właśnie jest brak wejścia na kartę sd.

Co do Kiano Elegance 5.1 Pro...
    Absolutnie i kategorycznie odradzam kupowania takich smartfonów. Chyba, że ktoś chce spalić kalorie i latać z ładowarką od gniazdka do gniazdka. W sumie po świętach to pewnie paru by się znalazło co mówią sobie od jutra zacznę ćwiczyć. Jednak według mnie lepsza siłownia albo bieganie ale nie z ładowarką :)

Tak na poważnie. Procesor z niezbyt jak na dzisiejsze czasy dobrym układem graficznym Mali-450 MP. Bateria jak już wspomniałem tragedia. Ciężko więcej póki co powiedzieć o nim, bo to dość nowy i mało popularny smartfon. To co pewnie dla mnie to to, że tacy producenci jak Cubot, Elephone, GoClever, MyPhone, UMI itp. chcą przyciągnąć potencjalnych klientów dobrze wyglądającą na papierze specyfikacją i niską ceną. Jednak to co bardzo często jest słabe w telefonach tego typu to wyświetlacz (słaby kontrast, słabe kąty widzenia, słaba jasność maksymalna i czytelność na słońcu), głośnik (przeważnie bardzo cichy), aparat (pomimo 13 lub więcej Mpix i tak te telefony słabo się spisują w tej kwestii), czasami bateria, słaby zasięg. Ja smartfonu Kiano bym nie kupił. Opinie na jego temat nie są zbyt dobre.

Do rzeczy. Smartfon musi być nowy więc LG, Samsungi itp. odpadają w tej cenie - same śmieci. Polecam standardowo to co bardzo dobre i sprawdzone - Xiaomi Redmi 3 i jego "odmiany" czyli Redmi 3S, Redmi 3 Pro. Poczytaj na internecie o nim, bo nie chce mi się o nim pisać a w razie czego pytaj tutaj.
    margi85
    Level 16  
    Większość tańszych chińczyków ma tryb hybrydowy dualsim. Czyli albo masz kartę sim+SD, albo dwie karty sim bez SD.
    Jest tu poradnik jak to obejść, ale nie ma pewności że się da w każdym telefonie.
    Co do pytania, to te dwie pozycje się raczej wykluczają.
    AD7. do zdjęć portretowych (makijaży "przed i po")
    AD11. 650zł
    nodeb3
    Level 12  
    To P8 dual sim tylko musisz dolozyc. Z kolei jakmialbym brac P8 dualna Twoim miejscu to kupilbym w tejcenie Xiaomi Mi5.
    atomic99
    Level 34  
    @nodeb3 Jak niby w tej samej cenie jak [Huawei P8 Lite Dual SIM] kosztuje ~750zł, a [Xiaomi Mi5] ~1300zł
    nodeb3
    Level 12  
    U mnie nowego xiaomi mi5 kupisz za 1000zl i rok gwarancji. Uzywanego pewnie taniej sie uda.
    cxzcxz123
    Level 32  
    nodeb3 wrote:
    U mnie nowego xiaomi mi5 kupisz za 1000zl i rok gwarancji.

"U mnie" czyli gdzie? Wysyłka z Polski? Raczej nie.
    nodeb3
    Level 12  
    Wysylka z polski. Soft miui 8 global. Gwarancja rok. Pierwsze 6 mscy gwarancja realizowana jest w chinach poprzez wymiane urzadzenia na nowe nawet jak siadzie kamera dostajesz nowy telefon. Kolejne 6mscy realizuje nasz stacjonarny serwis no i my juz ingerujemy i staramy sie naprawic chyba ze naprawa jest nieoplacalna.

Dodano po 1 [minuty]:

I pierwsze 6 mscy nie mozna zmieniac samemu softu bo problem z gwarancja po 6 mscach mozna sie bawic oprogramowaniem.
    cxzcxz123
    Level 32  
    nodeb3 wrote:
    Wysylka z polski.

A dokładniej co to za sklep?
    nodeb3
    Level 12  
    Sklep/serwis "komórka".Koszalin ul. Laskonogiego 3. Sklep funkcjonuje od 15 lat.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie mamy telefonu dostepnego od reki, tylko na zamowienie. Czas oczekiwania ok. 10dni. Do 10dni kalendarzowych. W praktyce ok. tygodnia trzeba poczekac.

Dodano po 47 [sekundy]:

Dlatego cena taka jak napisalem.
    atomic99
    Level 34  
    Nie chcę kupować telefonu który nie ma Polskiej/Europejskiej gwarancji bo nie będę się motał z wysyłką do Chin na gwarancję.
    Więc wolę kupić w oficjalnej dystrybucji i najlepiej w jakieś sieci sklepów która jest już dłużej na Polskim rynku.
    nodeb3
    Level 12  
    Ty wysylasz telefon do nas i my to ogarniamy. Do miesiaca od nadania telefon do nas ottzymujesz nowe urzadzenie czyli ok. tygodnia dluzej niz producent w polsce. A jak my bysmy podjeli sie naprawy po tych pierwszych 6ciu miesiacach to realizujemy naprawe w 2-3dni a nie 2 tygodnie jak producent. Zreszta to Twoja sprawa. Przesylka z polski do chin idzie 4 dni. A dhlem w 24-36godzin z hong-kongu do koszalina.

Dodano po 15 [minuty]:

atomic99 wrote:
    wolę kupić w oficjalnej dystrybucji i najlepiej w jakieś sieci sklepów która jest już dłużej na Polskim rynku.

Bledne przekonanie, bo raz ze sprzedawcy w takich sieciowkach doszukuja sie bledow ze strony konsumentA aby tylko niezrealizowac gwarancji, i dokladnie to samo robi autoryzowany serwis. Sprawdzalismy z kumplem wiekszosc autoryzowanych serwisow w polsce. Ich kompetencje. Nagralem filmik jak rozebralem nowke iphona 6 podmienilem zlacze ladowania na niesprawne zlozylem i wyslalem do cortland do appleA na gwarancje. Odrzucona gwarancja nie z powodu ingerencji osob trzecich a taki powinien byc powod niezrealizowania gwarancji tylko zalania a dokladnie ingerencji cieczy co nie mialo miejsca, i zrobilem zdjecia wszystkie znaczniki itd. Wymyslili sobie powod aby nie zrealizowac gwarancji. Albo kolejny LG w Mlawie. Tam tez ostro sie dzieje ale to juz trzeba byc debilem zeby robic jak oni.
    dzonyiks
    Level 8  
    Za 1000zł to pewnie wersja 3/32 i kolor złoty ;)
    nodeb3
    Level 12  
    Zgadza sie wersja 3/32 ale kolor do wyboru. Za 1300zl mozesz miec wersje pro, ktora jest warta tej doplaty, ma 4gb ram i 128gb rom, ceramiczne szklo ktore robi wrazenie ale nawet jakosc wyswietlacza jest zupelnie inny, jakby duzo lepszy lcd w wersji pro. Jakbym sie zdecydowal na system android to mialbym dylemat pomiedzy mi5 pro a s6 edge. Oba bardzo fajne telefony tylko czemu ten android taki malo przyjazny i uciazliwy dla uzytkownikow :/
    atomic99
    Level 34  
    Kupiony został [LG K8 Dual LTE K350nds]