Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ scalony do silnika - Układ scalony do bezszczotkowego silnika z czujnikami

ojtush 27 Gru 2016 11:55 2061 6
  • #1 27 Gru 2016 11:55
    ojtush
    Poziom 9  

Hej,
    szukam układu scalonego do bezszczotkowego silnika z czujnikami halla. Może ktoś się orientuje jaki scalak mógłby obsłużyć silnik bezszczotkowy 24V 250Wz czujnikami halla. Tak żeby tylko podłączyć tranzystory fet i maneteke sterująca PWM
    dziękuję

• #2 27 Gru 2016 12:33
    szymon122
    Poziom 36  

Masz gotowe sterowniki, wybierz taki, ponieważ widać, że nie wiesz na co się piszesz.
    Przecież nawet nie napisałeś co to za silnik...

• #3 27 Gru 2016 12:45
    ojtush
    Poziom 9  

Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw. Znalazłem układ MC33035 ale może ktoś ma inne IC ?
    Silnik 24V 250W w piaście z 3 czujnikami halla
    pozdrawiam

• #4 27 Gru 2016 16:35
    piotrva
    Moderator Mikrokontrolery

ojtush napisał:
    Tak żeby tylko podłączyć tranzystory fet i maneteke sterująca PWM

ojtush napisał:
    Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw.

W mojej opinii w pierwszym poście poszukujesz gotowego układu scalonego, a w drugim - wiadomości jak to zrobić samemu (na uC, może na bramkach logicznych, ...).

Proszę opisz dokładniej co chcesz osiągnąć, jakimi środkami, ...

• #5 27 Gru 2016 16:58
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

ojtush napisał:
    Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw. Znalazłem układ MC33035 ale może ktoś ma inne IC ?
    Silnik 24V 250W w piaście z 3 czujnikami halla
    pozdrawiam

Jeśli jesteś zielony, to rozpoczynanie zabawy od silnika 250W to kiepski pomysł. Po pierwsze zbankrutujesz na elementach, które masowo będziesz posyłał w kosmos. Po drugie, przy takich prądach elementy w bardzo spektakularny (i czasami niebezpieczny) sposób eksplodują - na Sylwestra w sam raz.
    Także, zmień silnik do nauki na mniejszy, wejdź np. na stronę Allegro micro i poszukaj ich dedykowanych rozwiązań dla BLDC. Na początek silnik z CD-ROM jest w sam raz. Też ma czujniki Halla, a w razie czego ręki nie urwie...

• #6 27 Gru 2016 17:22
    ojtush
    Poziom 9  

:) nie jestem zielony w tych sprawach. Szukam po prostu gotowego IC który ma wbudowany algorytm obsługi silnika bezszczotkowego. Nie mam ochoty pisać program na MCU do obslugi wiec zadalem pytanie czy spotkaliście się z gotowym IC . To nie jest do nauki tylko chcę zrobić rower elektryczny. Mam silnik w piaście i postanowiłem zrobić sterownik (nie kupować gotowego). IC+tranzystory FET +silnik. Manetka nie z PWM ale na zasadzie potencjometru.

• #7 27 Gru 2016 17:35
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Jeśłi nie jesteś zielony, to już robiłeś takie rzeczy, więc powinieneś się orientować. Wszedłeś na wspomnianą przeze mnie stronę allegro-micro? Masz tam cały panel różnych kontrolerów silników do sterowania stopniem mocy i dla silników z sensorem Halla, jaki i dla konfiguracji bezsensorowej. Jak ci nie pasuje Allegro Micro to masz Texas Instruments. Również mają selektor produktów. Jako stopień mocy możeszy użyć układów np. VNH2SP30 - masz tam dwa półmostki H do 30A, z diagnostyką. Do tego jest projekt płytki z Sparkfun, żeby zobaczyć jak w ogóle projektować płytki na takie prądy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME