Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ scalony do silnika - Układ scalony do bezszczotkowego silnika z czujnikami

27 Gru 2016 11:55 2787 6
 • Poziom 9  
  Hej,
  szukam układu scalonego do bezszczotkowego silnika z czujnikami halla. Może ktoś się orientuje jaki scalak mógłby obsłużyć silnik bezszczotkowy 24V 250Wz czujnikami halla. Tak żeby tylko podłączyć tranzystory fet i maneteke sterująca PWM
  dziękuję
 • Poziom 38  
  Masz gotowe sterowniki, wybierz taki, ponieważ widać, że nie wiesz na co się piszesz.
  Przecież nawet nie napisałeś co to za silnik...
 • Poziom 9  
  Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw. Znalazłem układ MC33035 ale może ktoś ma inne IC ?
  Silnik 24V 250W w piaście z 3 czujnikami halla
  pozdrawiam
 • Moderator na urlopie...
  ojtush napisał:
  Tak żeby tylko podłączyć tranzystory fet i maneteke sterująca PWM

  ojtush napisał:
  Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw.


  W mojej opinii w pierwszym poście poszukujesz gotowego układu scalonego, a w drugim - wiadomości jak to zrobić samemu (na uC, może na bramkach logicznych, ...).

  Proszę opisz dokładniej co chcesz osiągnąć, jakimi środkami, ...
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  ojtush napisał:
  Wiem że są gotowe rozwiązania, cała zabawa żeby zrobić coś od postaw. Znalazłem układ MC33035 ale może ktoś ma inne IC ?
  Silnik 24V 250W w piaście z 3 czujnikami halla
  pozdrawiam


  Jeśli jesteś zielony, to rozpoczynanie zabawy od silnika 250W to kiepski pomysł. Po pierwsze zbankrutujesz na elementach, które masowo będziesz posyłał w kosmos. Po drugie, przy takich prądach elementy w bardzo spektakularny (i czasami niebezpieczny) sposób eksplodują - na Sylwestra w sam raz.
  Także, zmień silnik do nauki na mniejszy, wejdź np. na stronę Allegro micro i poszukaj ich dedykowanych rozwiązań dla BLDC. Na początek silnik z CD-ROM jest w sam raz. Też ma czujniki Halla, a w razie czego ręki nie urwie...
 • Poziom 9  
  :) nie jestem zielony w tych sprawach. Szukam po prostu gotowego IC który ma wbudowany algorytm obsługi silnika bezszczotkowego. Nie mam ochoty pisać program na MCU do obslugi wiec zadalem pytanie czy spotkaliście się z gotowym IC . To nie jest do nauki tylko chcę zrobić rower elektryczny. Mam silnik w piaście i postanowiłem zrobić sterownik (nie kupować gotowego). IC+tranzystory FET +silnik. Manetka nie z PWM ale na zasadzie potencjometru.
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  Jeśłi nie jesteś zielony, to już robiłeś takie rzeczy, więc powinieneś się orientować. Wszedłeś na wspomnianą przeze mnie stronę allegro-micro? Masz tam cały panel różnych kontrolerów silników do sterowania stopniem mocy i dla silników z sensorem Halla, jaki i dla konfiguracji bezsensorowej. Jak ci nie pasuje Allegro Micro to masz Texas Instruments. Również mają selektor produktów. Jako stopień mocy możeszy użyć układów np. VNH2SP30 - masz tam dwa półmostki H do 30A, z diagnostyką. Do tego jest projekt płytki z Sparkfun, żeby zobaczyć jak w ogóle projektować płytki na takie prądy.