Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet termax - Trzeba odpuścić dużo zimnej wody zanim zacznie lecieć ciepła

27 Gru 2016 12:37 2796 6
 • Poziom 10  
  Witajcie
  Mam nowy kocioł Termet Termax turbo z zamknietą komora spalania 24KW 2 funkcyjny
  Mam pytania:
  - jak się otworzy kran , to bardzo dużo zimnej wody trzeba wypuścić zanim zacznie poleci ciepła - można to jakoś regulować?
  - jak już się doczekasz i zacznie lecieć ciepła , to w momencie w którym zamkniesz kran i za chwilę znów otworzysz , to ponownie przez bardzo długi czas czekasz aż zacznie lecieć ciepła ( wkurzające szczególnie pod prysznicem , bo jak zamkniesz i otworzysz wodę to znów długo leci lód)
  - jak zamkniesz kran z ciepłą wodą to przez chwilę słychać szum w kaloryferach - wypuszczą tę ciepłą do kaloryferów? dlaczego ?
  Pozdrawiam
  Dampios
 • Poziom 12  
  Hydraulikiem nie jestem, ale jest to logiczne, że w rurach płynie zimna wodabo zanim piec załączy się, nagrzeje pręty z zimną wodą to trochę minie czasu... Jak chcesz temu zapobiec to woda musi być w ciągłej cyrkulacji.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Co do kaloryferów to jak zakręcasz wodę w kranie to ciśnienia muszą się wyrównać i woda wlatuje do kaloryferów, bo tam jest jedyne ujście pozwalające na zniwelowanie ciśnienia.
 • Poziom 27  
  Widać, że nie wiesz jak działa kocioł dwufunkcyjny przepływowy.

  Wraz z odkręceniem kranu kocioł włącza się i zaczyna podgrzewacz wodę o temp. ok 8 stopni do zadanych np. 43 st.C. Czyli najprościej mówiąc musisz spuścić zimną wodę z rur i poczekać na ciepłą wodę :)
  Wraz z zamknięciem kranu, czujnik przepływu wody rozłącza kocioł (c.w.u. nie jest grzana). I jak za 1minute odkręcisz kran to kocioł włącza się i próbuje osiągnąć te 43 st. C.
  By nie czekać, aż tyle montuje się kotły jednofunkcyjne + zasobnik lub dwufunkcyjne z wbudowanym zasobnikiem.

  Zalecam nie wyłączać wody podczas prysznica. Więcej gazu pójdzie na włączanie co chwila, niż na spokojną pracę.
 • Poziom 29  
  Co ty za herezje wypisujesz.
  Woda w instalacji co nie ma żadnego połączenia z wodą bieżącą użytkową.
  Jedyne fizyczne połączenie może nastąpić jak się otworzy zawór napełniający instalację co, ale to zwykle robi się raz i już.
  W przypadku kotłów dwu-funkcyjnych priorytetem zawsze jest grzanie wody użytkowej. W tym czasie nie jest grzana woda w co.
  Z chwilą kiedy nie ma potrzeby dogrzewać wodę użytkową, kocioł kontroluje temperaturę wody co i jeżeli uzna że jest za zimna zaczyna ją podgrzewać.

  Widzę, że nie zdążyłem z odpowiedzią i kolega bro2004 mnie wyprzedził.
 • Poziom 10  
  Dzięki za opis
  Zastanawiam się nad tym dlatego że wcześniej miałem kocioł ferroli
  też dwufunkcyjny bez żadnych zasobników
  i
  Owszem , jak otworzyłem kran to tez musiałem trochę zaczekać aż zacznie lecieć ciepła woda jednak o wiele krócej i tam było tak że jak juz leciała ciepła - zamknąłem kran i za chwilę otworzyłem to nie trzeba było od nowa wypuszczać wiader zimnej żeby znów leciała ciepła trwało to naprawdę chwilę ....
  a tu od nowa kilkanaście litrów zanim nagrzeje ( szambiarz się ucieszy)
  stąd takie pytania
  bo mam wrażenie że w starym kotle zamknąłem kan i ta ciepła woda która została w rurach już tam była i jak puściłem od nowa to zaczynał podgrzewać dalej , a ten nowy kocioł tak jakby po zaknięciu kranu wpuszczał tę ciepłą wodę do kaloryferów ( szumią przez 3-4 sekundy) a do kranu pompował zimną
  i później jak znów otwierasz kran to zaczyna od nowa zimną podgrzewać ..
  tak jest ?
  Pozdrawiam
  d
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Kocioł nie ma prawa ciągle wymieniać wody co wodą użytkową. Gdyby tak było kamień z wody szybko uszkodził by kocioł i zakamieniał głowice termostatyczne przy grzejnikach.
  Szum w grzejnikach może być spowodowany przejściem z trybu grzania wody użytkowej na co. Może należałoby odpowietrzyć grzejniki.
 • Poziom 10  
  Trudno , muszę bardzo długo czekać .... widocznie ten typ tam ma :)