Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka padło sterowanie

asgdran 27 Gru 2016 19:19 258 6
  • #1 27 Gru 2016 19:19
    asgdran
    Poziom 12  

Witam czy mogę przerobić mikrofalówkę w taki sposób aby pominąć sterowanie i podłączyć transformator bezpośrednio do sieci poprzez przekaźnik.
    Bp ogólnie wszystko działa ale nie podaje napięcia na transformator wysokiego napięcia, I stwierdziłem że napęd talerza może załączać przekaźnik i trafo będzie pracowało. (trafo ma opis 230V)
    Ale nie jestem pewien czy przy takiej pracy np. magnetron nie wybuchnie trując tlenkiem berylu z powodu przekroczenia parametrów pracy.
    Jak z tym jest koledzy ?

0 6
  • #2 27 Gru 2016 19:39
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

A co to za sprzęt ( marka, model) , że aż tak chcesz ryzykować?

0
  • #3 27 Gru 2016 19:41
    asgdran
    Poziom 12  

Niestety nie jestem w stanie odczytać, ale tak z ciekawości regulacja mocy w nich odbywa się za pomocą jakiegoś triaka po stronie pierwotnej ? W internecie się nie doszukałem.

0
  • #4 27 Gru 2016 19:46
    Andrzej42
    Poziom 24  

Nie wiem jak w nowoczesnych, ale te, z którymi się spotkałem, to sterowane są czasem włączenia do czasu wyłączenia.

0
  • #5 27 Gru 2016 19:49
    asgdran
    Poziom 12  

Czyli jak z tym magnetronem wybuchnie czy nie ?
    Bo mi zbytnio na regulacji mocy nie zależy bo i tak zawsze na fula było a żadnych termopar tam niema.

0
  • #6 27 Gru 2016 19:49
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Nie ma nawet marki? Nikt nie odpowie w tym temacie zgodnie z zasadami obowiązującymi ( zawartymi w poście moderatora pamiętam urywek - masz tylko jedno życie. Ja szukam całego modułu sterowania i nikt nie odzywa się , więc chyba odpuść sobie tą mikrofalę.

0
  • #7 27 Gru 2016 20:41
    asgdran
    Poziom 12  

Poczytałem i rzeczywiście jak się spodziewałem magnetron ulegnie przegrzaniu.

0