Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2004 1.6 16V - Dorabianie kluczyka

andrzejz78 27 Gru 2016 20:22 1344 16
  • #1 27 Gru 2016 20:22
    andrzejz78
    Poziom 18  

Niedawno kupiłem samochód ja w tytule Dostałem tylko jeden kluczyk O drugim handlarz nic nie wiedział
    W kluczyku jest immobilizer i pilot do zamykania/otwierani drzwi

Czy jeśli kupię jakiś używany kluczyk od Berlingo to będę mógł na nim zaprogramować immobilizer i pilot?

Grot kluczyka to inna sprawa ale chodzi mi o to czy elektronikę da się wykorzystać do innego samochodu

Ewentualnie jeśli ktoś ma na miary na surowy kluczyk z elektroniką to prosiłbym o jakiś link

0 16
  • #2 27 Gru 2016 20:40
    Matylda_26
    Poziom 12  

Elektronika programuje się, możesz kupić uzywany kluczyk jednak immo trzeba kupić czyste. Czystą pastylkę się programuje. Do aso po kod PIN, koszt 10zł, nie daj się nabrać na zakup za 150zł. Kod niech długopisem na kartce napisze.

0
  • #3 27 Gru 2016 21:00
    Eidems
    Poziom 28  

Matylda_26 napisał:
    Elektronika programuje się, możesz kupić uzywany kluczyk jednak immo trzeba kupić czyste. Czystą pastylkę się programuje. Do aso po kod PIN, koszt 10zł, nie daj się nabrać na zakup za 150zł. Kod niech długopisem na kartce napisze.

Tak samo można zrobić z kluczem do punto 2? Wszyscy mówią mi za dorobienie kluczyka ok 250zł

0
  • #4 27 Gru 2016 21:02
    andrzejz78
    Poziom 18  

Nie mam pastylki tylko immo siedzi w kluczyku
    Kodu PIN też nie mam więc czeka mnie wizyta w ASO Da się to zrobić na odległość?

Czyli jak kupię używany kluczyk to nie da rady zrobić żeby immo działał w moim samochodzie?

Dodano po 1 [minuty]:

Eidems napisał:
    dorobienie kluczyka ok 250zł
    Tyle samo mi dziś powiedział gość co dorabia kluczyki

0
  • #5 27 Gru 2016 21:04
    Matylda_26
    Poziom 12  

Eidems napisał:
    Tak samo można zrobić z kluczem do punto 2? Wszyscy mówią mi za dorobienie kluczyka ok 250zł

Najlepiej zapytać na forum fiata, tam niejednego to spotkało i z pewnością będą wiedzieć lepiej niż tutaj na tym forum.

andrzejz78 napisał:
    Nie mam pastylki tylko immo siedzi w kluczyku

Immo siedzi w kluczyku ale jest to osobny układ do przelutowania.
    Kodu nikt nie da na odległość, musisz iść do aso z dowodem rejestracyjnym. Aso peugeot/citroen, bez różnicy. Klucz kup jakiś używany sprawny, nawet na szrocie. Nie musi być od berlingo, może być od każdego citroena/peugeota

0
  • #6 27 Gru 2016 21:46
    Ziólko
    Poziom 2  

kup nowy klucz,i ten co bedzie go programowal napewno sobie wyczyta pin,zalezy tez duzo od rocznika twojego auta

1
  • #8 27 Gru 2016 21:53
    andrzejz78
    Poziom 18  

2004 silnik benzyna 1.6 16V

Dodano po 1 [minuty]:

Ziólko napisał:
    kup nowy klucz
    No ale gdzie dostać taką surówkę z elektroniką?

Edit

Tak wygląd u mnie elektronika

Citroen Berlingo 2004 1.6 16V - Dorabianie kluczyka

Ten czarny prostokąt to transponder od immo?

0
  • #10 27 Gru 2016 22:11
    andrzejz78
    Poziom 18  

No pilot ale chyba jest tam też transponder od immo Tak mi się wydaje....

0
  • #13 28 Gru 2016 07:18
    andrzejz78
    Poziom 18  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Jak masz cewke z drugiej strony to masz i immo.
    Z drugiej strony jest tylko bateria

0
  • #15 28 Gru 2016 10:24
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 28 Gru 2016 10:27
    andrzejz78
    Poziom 18  

Ja mam tego typu grot http://renaultdiagnostyka.strefa.pl/citroen%20c2/zewnatrz%20c2.JPG

Jak już pisałem cewki nie mam na płytce tylko jest sama bateria

Co do transpondera to nie mam takiego elementu w takim kształcie Jest tylko taki prostokąt ja na fotce wyżej
    Stacyjka ma takie coś z boku z dwoma cienkimi kabelkami więc to chyba jest antena immo No chyba że ktoś wyłączył immo w ogóle to kluczyk może jest i bez tego
    Samochód niedawno kupiłem więc pewnie jeszcze wiele niespodzianek przede mną ;)

Moderowany przez CameR:

Cały temat powinien trafić do kosza.
    Wszystko masz podane powyżej.
    Kto - oprócz Ciebie może jeszcze wiedzieć cokolwiek o tym konkretnym egzemplarzu samochodu?
    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  • #17 28 Gru 2016 10:39
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

andrzejz78 napisał:
    W kluczyku jest immobilizer

andrzejz78 napisał:
    Co do transpondera to nie mam

Włóż kluczyk do testera i sprawdź !
    Nie będziemy tutaj gdybać.

Zamykam temat

0