Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór transformatora - dobór transformatora do wkrętarki

qlfon2 27 Gru 2016 22:53 381 6
  • #1 27 Gru 2016 22:53
    qlfon2
    Poziom 4  

Znalazłem moją starą wkrętarkę 18v, ale nie mam do niej żadnej baterii ani ładowarki i tak pomyślałem że może by ją podłączyć przez zasilacz jakiś i tak przejrzałem tu podobne tematy ale nie wiem jaki transformator musiałbym do niej kupić. Chodzi mi dokładnie o natężenie, bo jak ją podłączyłem do prostownika z podpiętym amperomierzem na 12V to mi ledwo ją ruszyło a ampery doszły do końca skali czyli prawie 9A.
    Chciałbym użyć transformatora 230/24V ale nie wiem jak z tym natężeniem żeby chodziła bez problemu na obciążeniu, może ktoś by coś doradził??[/align]

• #2 27 Gru 2016 23:00
    Rysiek2
    Poziom 32  

Napisz jaki model tej wkrętarki. bo 9A przy 12V to trochę dużo.

• #3 27 Gru 2016 23:00
    kokapetyl
    Poziom 42  

qlfon2 napisał:
    wkrętarkę 18v

qlfon2 napisał:
    podłączyłem do prostownika z podpiętym amperomierzem na 12V to mi ledwo ją ruszyło a ampery doszły do końca skali czyli prawie 9A.

Ona wymaga 18 a nie 12V i przy takim napięciu to ona nie popracuje. Co do prądu to stanowczo za duży (według mnie) I tu dwie mozliwości, złe wskazania tego zasilacza, lub wkrętarka jest uszkodzona.

• #4 27 Gru 2016 23:18
    qlfon2
    Poziom 4  

No właśnie wiem że nie pójdzie na 12V, ale chciałem sprawdzić czy wogóle ruszy. A wiesz może jak bez zasilania ją sprawdzić?
    Próbowałem też na zasilaczu z laptopa 19V 4,2A, ale w ogóle nie ruszyła to chyba impulsowy zasilacz czy jakoś tak.
    Czytałem kilka innych postów to pisali niektórzy że ich wkrętarki przy rozruchu brały nawet 20A.

• #5 27 Gru 2016 23:58
    L_M
    Poziom 32  

qlfon2 napisał:
    Czytałem kilka innych postów to pisali niektórzy że ich wkrętarki przy rozruchu brały nawet 20A

Raczej myślę że nawet ok.50A w czasie rozruchu,a potem od 4-7A.Jeśli byś dał jakiekolwiek akumulatory,nawet stare to powien wystarczyć zasilacz od laptopa 19V 4,5A.

• #6 28 Gru 2016 21:30
    qlfon2
    Poziom 4  

kokapetyl napisał:
    wkrętarka jest uszkodzona.

chyba jednak trafiłeś rozkręciłem wszystko, okazało się że przekładnia się zacinała i prawdopodobnie przez to padł silniczek temu nie mógł ruszyć bo potem pożyczyłem prądu z atx 5V i poszedł dymek więc dzięki za pomoc ale już nie mam problemu, sam się rozwiązał :(

L_M napisał:
    qlfon2 napisał:
    Czytałem kilka innych postów to pisali niektórzy że ich wkrętarki przy rozruchu brały nawet 20A

Raczej myślę że nawet ok.50A w czasie rozruchu,a potem od 4-7A.Jeśli byś dał jakiekolwiek akumulatory,nawet stare to powien wystarczyć zasilacz od laptopa 19V 4,5A.

a tak na przyszłość to jaki transformator by temu podołał żeby taka wkrętarka chodziła normalnie i bez baterii

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME