Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ do butów świecących

dominik_fil 28 Gru 2016 09:17 1008 2
  • #1 28 Gru 2016 09:17
    dominik_fil
    Poziom 17  

Witam
    w butach dziecka uszkodził się układ świecący.
    Taki jak ten:
    https://greatart.en.alibaba.com/product/60203....html?spm=a2700.7803228.1998738836.186.55BPnt

czy

https://greatart.en.alibaba.com/product/60202....html?spm=a2700.7803228.1998738836.186.gviShO

Układ do butów świecących

Jak widać tam gdzie jest na górze pierwsze i obok drugie wypalone miejsce to wcześniej była dioda. Ale po lewej stronie tego wypalonego odlepiała się cześć tej powierzchni płytki zielonej i dioda nie łączyła i nie świeciła też druga dioda. Trzecia i czwarta świeciły.

Próbowałem sam jakoś to przylutować, ale nic to nie dało, wiec wylutowałem diodę, dlatego to spalone miejsce na płytce.

Wlutowałem ten kabelek na górze i on był połączony z tym białym po prawej stronie. I działało to świeciła druga dioda. Ale dziecko chwilę pochodziło i się posypało. Jak widać przy tym białym kablu też odlepia się od płytki zielona powierzchnia.

Już się tego uratować nie da.
    Czy może ktoś wie, gdzie można kupić takie układy, w innym miejscu niż serwis alibaba.com. Ponieważ tam bardzo droga przesyłka z Chin jest.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam tylko, że z drugiej strony jest przycisk i 3 małe baterie.

0 2
  • #2 28 Gru 2016 10:16
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Sprawne ręce jeszcze by to poskładały, później zamalować żywicą i tyle.
    Wątpię żebyś gdzieś coś takiego kupił.
    Oczywiście taka usługa w puzzle będzie odpowiednio kosztować, myślę że z zabezpieczeniem może dojść w okolicę stówki (nikt nie lubi babrać się z takim g...) niestety. Sam przemyśl czy skórka warta wyprawki.

Nawet jak "glut" się zepsuje można na bazie tej płytki zmontować inny układ (tak żeby wymiarowo pasował), więc to jest jak najbardziej do zrobienia, ale w cenie połowy porządnych butów (tak żeby nie padło po tygodniu).

Lepiej przekup dziecko innym gadżetem :D

Te 3 małe baterie i tak trzeba wymieniać co kilka dni, gdzie tu sens, gdzie tu logika, miało przyciągnąć klienta i przyciągnęło, przykro mi.

0
  • #3 28 Gru 2016 10:20
    yogi009
    Poziom 42  

To są jednorazówki, producent woli sprzedać następne buty, niż wykonać układ łatwy do serwisowania.

0
  Szukaj w 5mln produktów