Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z-wave - Pytanie o moduły Z-wave firmy Xenon

kotbury 28 Gru 2016 10:56 1188 0
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Obserwowałem od jakiegoś czasu w/w technologię i niedawno wpadła mi w ręce centralka Z-Wave w bardzo okazyjnej cenie.
    Sparowałem ja bez problemu z kamerką IP oraz z multimodułem Fibaro.

I właściwe pytanie:
    Ceny gotowych urządzeń Z-Wave nieco mnie zrażają więc grzebiąc na Aliexpress natknąłem się na chińską firmę Xenon, która oprócz produkcji szerokiej gamy bezprzewodowych urządzeń automatyki domowej (niestety w zupełnie nie chińskich cenach) produkuje moduły Z-Wave oparte na płytkach ZM5202AE-CME3R Sigmy i wg. opisów w aukcjach (i ofert na Alibaba) moduły te są preprogramowane i w zależności od wersji występują jako konkretne urządzenia:
    Z2-P1: intelligent socket, power switch
    Z2-P2: intelligent socket, power switch, power meter
    Z2-S1: Door/windows Sensor
    Z2-S3: remote control to select the scene
    Z2-C1: electric curtain motor control
    Z2-R1: IR control repeater

Są też w ofercie minimoduły Xenon-M2 pozbawione jakichkolwiek pinów UART oraz linii danych (mają - wg opisu na płytce - tylko wyjścia PWM oraz SW - ???) - czy to oznacza że są gotowymi do zastosowania ściśle ukierunkowymi kostkami?

Niestety poza reklamówkami, komunałami, szczątkowym opisem na aukcjach i mocno okrojonym datasheetem starszej wersji modułu Sigmy nie znalazłem jakichś głębszych konkretów (albo słabo szukałem albo to "wiedza tajemna").
    Czy ktoś ma konkretny opis tych modułów, układy aplikacyjne i jakiś datasheet ?
    W/w moduły trzeba za pomocą SDK jeszcze uzupełniać czy są już gotowe do działania?
    Ceny są mocno korzystne (20$ za płytkę).

PS do moderatora - być może post powinien być w dziale elektroniki albo automatyki ogólnej - wydawało mi się jednak że tematowi najbliżej do inteligentnych domów. Jakby co - proszę o przeniesienie tematu do bardziej pasującego działu.