Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzedowodwe sterowanie paskiem led + lampa

28 Gru 2016 13:23 459 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    szukam rozwiązania do sterowania listwami led.
    Mam dwie taśmy led 5350 (2x5m), zasilacz 12V 120W i dwie lampy (żarówki 230V).
    Najlepszym wyjściem dla mnie byłby jeden włącznik z możliwością sterowania lamp oraz ściemnianiem pasków led. Z tym, że nie chciałbym ciągnąć przewodów od zasilacza do włącznika, chciałbym rozwiązać to bezprzewodowo. Drugą opcją byłby dwa włączniki, jeden do lamp drugi do led.

Czy są jakieś gotowe rozwiązania do tego? Niestety moje poszukiwania nie przyniosły zadowalających mnie rezultatów. Może ktoś potrafi pomóc.
  • Poziom 18  
    Ledy można sterować kontrolerem RGB, można dzięki niemu włączać, wyłączać, ściemniać, rozjaśniać, tworzyć efekty świetlne, itp za pomocą pilota,
    Żarówkami można sterować przez moduł gniazdek na pilota. Wystarczy rozmontować gniazdko i samą elektronikę wlutować przed oprawkę żarówki.
    To są rozwiązania całkowicie bezprzewodowe. Koszt też nie jest duży. RGB kosztuje około 10 zł a moduł gniazdek około 50 zł
  • Poziom 2  
    Aktualnie mam pilota RF do sterowania paskiem i tradycyjny włącznik do sterowania żarówkami. Zależy mi na tym, żeby to był włącznik na ścianie.