Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WR841N - połączenie z Dialogiem

28 Gru 2016 15:35 747 21
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam telewizję i internet z dialogu podłączone przez modem T263R4-B1 z komputerem wszystko działa ok. Natomiast chciałem podłączyć router TP-LINK'a TL-WR841N żeby mieć WiFi w domu. Komputer mam podłączony do portu LAN1 modemu i do tego portu podłączam router przez port WAN w ustawieniach sieci WAN wybieram PPPoE wpisuje nazwę użytkownika i hasło podane przez dialog i lipa router się nie łączy z netem.
    Stąd moje pytanie czy w routerze trzeba ustawić coś więcej (po za nazwą użytkownika i hasłem) niż w połączeniu szerokopasmowym na kompie?
    Czy może ten router nie będzie działał z dialogiem?
  • Moderator - Sieci, Internet
    T263R4-B1 - działa tylko jako modem? Na komputerze używasz połączenia szerokopasmowego?
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    T263R4-B1 - działa tylko jako modem? Na komputerze używasz połączenia szerokopasmowego?

Tak
    Zrób jeszcze Clone mac wpisując na WAN-a adres fizyczny z karty sieciowej komputera na której masz dostęp do internetu.
    Login i hasło wpisujesz poprawnie i w tym czasie nie korzystasz z połączenia szerokopasmowego na komputerze (jest rozłączone)?
  • Poziom 12  
    MAC'a sklonowałem. Komputer fizycznie odłączam od modemu bo w jego miejsce podłączam router. Nazwę użytkownika i hasło wpisywałem wielokrotnie i nic router się nie łączy z kompem nie ma problemu.
    Co pokazuje WAN TP-linka kiedy jesteś podłączony do modemu? Podłącz też komputer i pokaż polecenie ipconfig kiedy masz dostęp do internetu - Link
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    Co pokazuje WAN TP-linka kiedy jesteś podłączony do modemu?
    Jeśli pytasz o diode to cały czas mruga.
    Zrzut z ipconfig
    TP-LINK TL-WR841N - połączenie z Dialogiemipconf..JPG Download (87.88 kB)
    Pytam o zakładkę Status TP-Linka co tam jest za informacja lub adresacja. Pokaż print sceen-a ale w momencie gdy router jest skonfigurowany i podłączony do modemu.
    Pokaż jeszcze raz ipconfig /all z komputera
    Tu wszystko wygląda poprawnie w clonowaniu mac.
    Zrób reset TP-Linka do ustawień fabrycznych i skonfiguruj ponownie. Która to wersja sprzętowa WR841?
  • Poziom 12  
    Wersja Firmware:
    3.16.9 Build 151030 Rel.36493n (BETA)
    Wersja sprzętowa:
    WR841N v9 00000000 (BETA)
    Spróbuj wywalić tą bete i wgrać - TL-WR841ND_V9_150104
    Zmień jeszcze adres IP na TP-linku na 192.168.100.1
  • Poziom 43  
    @jachu_p
    Skoro komputer działa, to i router TP Linka musi - tylko teraz pytanie, po co w TP Linku jakieś ustawienia, skoro głównym routerem jest sprzęt operatora.
    Ustawić w TP Linku automatyczne IP na WAN bez żadnych danych.
    KOCUREK1970 napisał:
    Skoro komputer działa, to i router TP Linka musi - tylko teraz pytanie, po co w TP Linku jakieś ustawienia, skoro głównym routerem jest sprzęt operatora.
    Ustawić w TP Linku automatyczne IP na WAN bez żadnych danych.

Sam widzisz po screen-ach że autor korzysta z PPPoE, urządzenie dostawcy działa jako modem.
    @jachu_p - pokaż jeszcze logi routera kiedy masz podłączony i skonfigurowany WAN jak na screen-ach.

Cytat:
    Można jeszcze zresetować TP Linka przyciskiem na obudowie (być może ma jakieś stare ustawienia i dlatego nie łączy).

Nie zaszkodzi spróbować.
    Czyli tak jak pisałem że router nie dogaduje się serwerem Radius u dostawcy.
    Co bym jeszcze zrobił:
    - zadzwonił do dostawcy i zapytał o możliwość podłączenia swojego routera (możliwa blokada ze strony dostawcy)
    - zainstalował na WR841N Gargoyle i tam spróbował konfiguracji PPPoE (jeżeli nie zadziała pokaż też logi) - https://www.gargoyle-router.com/download.php - Instrukcja PPPoE na Gargoyle
    - sprawdził konfigurację PPPoE na innym routerze WAN-owym,