Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Tico gaśnie na wolnych obrotach na benzynie a na LPG nie gaśnie

28 Gru 2016 16:26 1281 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    czytałem na wielu forach na których jest podobne pytanie lecz u mnie polega rzecz na tym. Samochód na benzynie na biegu jałowym gaśnie po rozgrzaniu, na ssaniu pracuje poprawnie lecz gdy ssanie się już wyłączy momentalnie gaśnie. Lecz na LPG pracuje poprawnie czy zimny czy ciepły nie robi to żadnej różnicy. Dodam że wymieniłem filtr paliwa, pompkę paliwa nawet zakładałem już inny gaźnik, założyłem nowe podciśnienia które zaznaczyłem na zdjęciu i nic. Dodam tylko że dochodzą tam po dwa kabelki do każdego i w żadnym z tych kabelków nie ma prądu. A w kostce która łączy instalacje z gaznikiem która znajduje się obok filtra powietrza w dwóch kabelkach biało czarnych prąd jest a w niebieskim nie ma. Proszę o jakieś rady tylko proszę nie pisać żebym sprawdził czy mam paliwo w baku. Musi coś być powiązane tylko z benzyną bo na gazie pracuje elegancko.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 38  
    Według schematu powinieneś mieć prąd na wszystkich zaworkach.
    Także gdzie znika napięcie ?
  • Poziom 2  
    Właśnie powinno być napięcie tylko nie mam pojęcia dlaczego go nie ma. Narazie patrzyłem w kostkach przy tych zaworkach. Zdjąłem koszulkę z kabli nigdzie przerwane nie są lecz zobaczę jutro głębiej ponieważ te cienkie kable są owiniete z całą instalacją. Lecz wątpię żeby coś się przerwalo w tak owinietej instalacji ale muszę szukać.
  • Poziom 38  
    Nie wątp, rozgrzej silnik i przewody, i je ponaciągaj.
    Izolacja może być dobra, ale środek przerwany Link
    Link
    Schemat znajdziesz Link , ale czy na pewno odpowiedni to już nie wiem.