Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y510P - jaki zamontować dysk SSD?

Tlen02 28 Dec 2016 18:28 2811 4
    Tlen02
    Level 9  
    Witam.
    Mam Lenovo Y510P - dokładna specyfikacja Link
    1. Chcę kupić dysk SSD ok. 256GB - pozytywne opinie ma SSD GoodRam Iridium Pro 240GB - czy warto kupić ten model czy może coś innego?
    2. Nurtuje mnie sprawa montażu. Jak kupię kieszeń na dysk (zamiast napędu DVD) rozumiem, że mam szukać, ze złączem SATA i ten co wymieniłem będzie działał?
    3. Wewnątrz planuje zostawić SSHD (1000+8), czy jest sens zmiany wewnątrz laptopa, będą jakieś lepsze osiągi?
    4. Czytałem różne rzeczy i czy ktoś się orientuje czy jedyna możliwość drugiego dysku to demontaż napędu, zakup kieszeni (na SATA?) i włożenie tam dysku? Ten M.2. to co właściwie jest? Rozumiem, że mnie to nie dotyczy? Mam wersję z kartą dedykowaną NVIDIA - gdzieś wyczytałem, że można wymontować kartę i tam włożyć dysk (UltraBay)?
    Pozdrawiam
    humbel
    Level 26  
    1. Przyzwoity dysk, warto brać. Zależy też za jaką cenę znalazłeś.
    2. Tak.
    3. W środku zostaw hybryde. 1Tb powinien wystarczyć na wszystko :D osiągi? Hmm... Jeżeli ten dysk ma służyć do magazynowania danych a nie koniecznie do jakiejś wytężonej pracy na nim to w zupełności wystarczy.
    4. Jeżeli ceny dysków na M.2 cię nie zniechęcą to jak najbardziej można to wykorzystać :D
    (za 180 Gb dobrego dysku życzą sobie ± 600 zł :()
    Tlen02
    Level 9  
    1. Znalazłem za 360zł na x-kom. Taniej ciężko coś znaleźć.
    2. UltraBay to tylko na grafikę, tak?
    3. Hybryda będzie do magazynowania danych, a SSD w kieszeni na system i aplikacje.
    4. mSATA z tego co wyczytałem to tylko możliwość podłączenia np. modułu WiFi a mnie to nie potrzebne, chce tylko SSD, więc wolę ten dysk za 360zł.

Tak to widzę... No i plus kieszeń na SSD za 50zł.
    humbel
    Level 26  
    KrzysziuN wrote:
    http://www.x-kom.pl/p/328539-dysk-ssd-intel-120gb-sata-ssd-seria-530-m2-2242.html

Przecież ten dysk będzie sie pocił przy odczycie.

@Tlen02
    1. No to całkiem przyzwoicie.
    2. Tak.
    3. Czyli wszystko w porządku :D