Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Bora 1.9 tdi 90km 2001r - Swiecąca kontrolka ESP błąd G200

28 Gru 2016 19:06 2205 6
  • Poziom 21  
    Witam, zakupiłem VW borę 1.9 TDI 90KM z 2001r. Przy zakupie kontrolka już się paliła cały czas i pali sie do tej pory. Pod vagiem wyrzucił mi kilka błędów które już częściowo usunąłem ale pozostał mi ten, 01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200). Jak wiadomo częsta usterka tego czujnika i konieczne przelutowanie lutów. A pytanie jest takie, czy ten czujnik znajduje się pod kierownica ,czy za schowkiem od strony pasażera. Jedni piszą ze do 10.2002 r znajdują się obok siebie ale po stronie pasażera, inni zaś ze pod kolumna kierownicy, proszę info.
  • RenexRenex
  • Poziom 41  
    A ciężko rozkręcić pod kierownicą i zobaczyć?W sumie trzy śrubki,odpowiednia poza i wszystko widać.Jak nie chcesz wszystkich kręcić.
  • RenexRenex
  • Poziom 21  
    No nie jest ciężko i jutro to oczywiście zrobię, pytałem w tym kontekście ze jeśli dziś by był ktoś na szybko zorientowany w temacie po której stronie jest, to bym wiedział jaki siedzi czujnik. Bo ponoć jeśli będzie pod kierownicą a auto jest sprzed 2002r to tam powinien siedzieć jeden czujnik a nie 2, i jest to według opisu czujnik w jednej obudowie od abs-u i esp, a tego się raczej nie da naprawić, to bym popatrzył na spokojnie ile takowy kosztuje. Piszę o tym bo wyczytałem na kilku forach ze tak jest zbudowany.
  • Poziom 21  
    @T5 dzięki za link, wczoraj poczytałem jak się do niego zabrać, i dziś po demontażu plastików moim oczom ukazała się tylko wtyczka od czujnika. Jakiś macher wcześniej pewnie zdemontował czujkę jak się uszkodziła, i żeby nie naprawiać lub nie robić kosztów to ją wypiął dla świętego spokoju. Został tylko ten drugi on jest chyba od ABS o oznaczeniu G202. Trzeba będzie dokupić i zaadaptować i chyba skalibrować, no nic dzięki na razie za info.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Panowie czy każda czujka esp G200 podejdzie do bory 2001r 1.9 TDI, bo wyczytałem że jest kilka oznaczeń czujnika. np 1J0 907 651 A, 1J1 907 639, 1J0 907 638 B i tu nasuwa się pytanie czy każdy z nich będzie pasował.

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Jednak doczytałem ze musi siedzieć 1J0 907 651 A, potem adaptacja.
  • Poziom 41  
    Czytaj,rozkręcaj,adaptuj.Takie tematy to wystarczy szukajka,lutownica plus umiejętność jej używania oraz rozumienie czytania treści w sieci.
  • Poziom 21  
    Tak właśnie zrobię, dzięki.