Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung LE52M87BDX/XEH Gaśnie podświetlenie

yelram 28 Gru 2016 19:46 459 6
  • #1 28 Gru 2016 19:46
    yelram
    Poziom 3  

Witam, tak jak w temacie telewizor Samsung LE52M87BDX, gaśnie w nim podświetlenie, dźwięk jest, obraz też działa jak się zerknie pod światło to widać wyświetlaną treść, słychać taki pstryk jakby bezpiecznik i gasną świetlówki. Początkowo zdarzało się to raz na tydzień czy dwa, później po kilku godzinach użytkowania... Dałem tv do serwisu w pobliżu, za wiele nie powiedzieli tylko, że raczej to świetlówki i wymiana wszystkich to około 1200zł. Niestety w pobliżu nie mam żadnego godnego zaufania serwisu ani fachowca który rzeczowo mógłby postawić diagnozę. Wiem, że to stary tv i prościej kupić nowy i tak zrobiłem ale kurde lubiłem ten tv i fajnie byłoby go naprawić... Macie jakieś rady jak zdiagnozować przyczynę? Inwerter, moduł zasilania, świetlówki? Naczytałem się sporo tematów i rozumiem, że ciężko cokolwiek powiedzieć nie widząc sprzętu ale kurcze coś mi się wydaje, że świetlówki są sprawne i przyczyna jest gdzieś indziej... Ekran jak odpocznie to później znów kilka godzin działa.

0 6
  • #2 28 Gru 2016 19:54
    TM85
    Poziom 25  

Twoje wyczucie i zdolności Kaszpirowskiego nie mają tu nic do rzeczy.
    Kłania się diagnoza inwertera ze świetlówkami.
    Najbardziej podejrzane są świetlówki i trafa od nich.
    A jak to diagnozować jest tematów pół elektrody.

0
  • #3 28 Gru 2016 20:09
    yelram
    Poziom 3  

Dziękuję za bardzo rzeczową odpowiedź... Tak jak napisałem dałem do jednego "serwisu" specjalizującego się w TV i niestety nic nie stwierdzili... Macie tu na forum jakichś zaufanych sprzedawców świetlówek i inwerterów? Ogólnie nie mogę nigdzie znaleźć do tego modelu świetlówek

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2016 20:31
    TM85
    Poziom 25  

Uwierz mi, to jest dość trudna rzecz do diagnozy.
    Czasami świetlówka ewidentnie jest stłuczona i wystarczy wymienić a niekiedy jedno trafko inwertera ma niższe napięcie i zablokuje cały inwerter zanim zdążyć złapać kable od miernika i namierzyć które.
    Niewykluczone są również tak pospolite usterki jak zimne luty czy puste kondensatory.
    Niestety ale bez twoich pomiarów i wyciągania wniosków zdalna internetowa naprawa nie ma większego sensu poza nauką.

0
  • #5 28 Gru 2016 20:36
    yelram
    Poziom 3  

Rozumiem i wiem, że przez internet tego nie naprawię. Po prostu chciałem wiedzieć na co zwrócić uwagę oddając tv do innego serwisu...

0
  • #6 29 Gru 2016 21:59
    yelram
    Poziom 3  

Jeszcze tylko zapytam czy może wiecie gdzie można takie świetlówki kupić do tego tv?

0
  • #7 29 Gru 2016 22:27
    TM85
    Poziom 25  

Znany portal aukcyjny hasło świetlówka CCFL podzwoń i się dowiedz.
    Przedtem jednak rozbierz matrycę i obejrzyj świetlówki, tylko uprzedzam że są to ekstremalnie delikatne elementy.
    Łatwo coś ukruszyć, może lepiej oddaj do servisu TV jeśli ci matryca miła.

0