Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 97 - montaż sterownika proxima Srpi.

zenon003 28 Gru 2016 20:51 744 4
  • #1 28 Gru 2016 20:51
    zenon003
    Poziom 6  

Witam. Kupiłem do swojej starej astry F moduł z dwoma pilotami. 97 rok sedan 1.4 benzyna. Przeczytawszy instrukcję i pogoglowaniu znalazłem to

http://astra.myto.pl/dzial-techniczny/napraw-.../191-zamek-centralny-zdalne-sterowanie-montaz

Odkręciłem 4 srubki i zdjąłem osłonę. Zacząłem szukać przewodów więc gruby brązowy i czerwony. Znalazłem także te od zamykania i otwierania brązowo biały - otwieranie i brązowo czerwony - zamykanie. W celu sprawdzenia zwarłem przewód od masy do wyprowadzeń od tych i drzwi się zamknęły i otworzyły czyli tutaj działa. Podłączyłem zasilanie i masę do modułu kliknąłem przycisk z boku i na pilocie w celu zaprogramowania i w z modułu było słychać pstryknięcie i zaczęła migać dioda więc pilot zaprogramował się jeden i drugi tak zrobiłem. Moduł ma po 3 przewody do otwierania i zamykania. Identycznie jak w tym temacie instrukcja.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1962819.html

Podłączyłem pomarańczowy do brązowo czerwonego odpowiedzialnego za zamykanie i pomarańczowo-czarny do brązowo białego ale po naciśnięciu na przycisk nie ma reakcji zamka. Dioda się zapala i jest ten dźwięk z modułu ale zamek się nie zamyka ani nie otwiera.

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2016 21:11
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

zenon003 napisał:
    Moduł ma po 3 przewody do otwierania i zamykania

"Skonfigurowałeś" do sterowania impulsami masy ?

0
  • Pomocny post
    #3 28 Gru 2016 21:11
    g107r
    Poziom 33  

Spróbuj biały i biało/czarny do masy, a sterowanie podłącz do żółtego i żółto/czarnego.

0
  • #4 28 Gru 2016 21:15
    zenon003
    Poziom 6  

Idę sprawdzić. No dobrze działa. Teraz które przewody są odpowiedzialne za kierunkowskazy?

0
  • Pomocny post
    #5 28 Gru 2016 21:31
    g107r
    Poziom 33  

Ja u siebie podłączałem pod przewody z manetki kierunkowskazów. Inne auto.
    Kontrolka z żarówką i wybadasz które.
    Diody masz ? Bez nich nie odseparujesz kierunków.
    Kolory mogą być takie same jak przy kierunkowskazach/lampach.

Czarno/biały lewy i czarno/zielony prawy ?

0