Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie bootowania windows 10

kuba9501 29 Gru 2016 10:14 696 14
  • #1 29 Gru 2016 10:14
    kuba9501
    Poziom 6  

Witam. Jestescie moja ostatnia deska ratunku. Na wstepie chcialem przeprosic za brak polskich znakow, jestem na nooteboku i jest tylko jezyk angielski. Wiec tak:

Mialem windows 10 po updacie siodemki ktora byla piracka. Oczywiscie dziesiatka juz jako legalny system. Wczoraj naszla mnie ochota zeby sobie zainstalowac xpeka.Poczytalem troche jak to wyglada w przypadku instalowania starego systemu obok nowego. Znalazlem niby sprawdzony sposob. Nie dziala. Pozbylem sie starego dysku z xpekiem na ktorym jeszcze go wykasowalem i zostawilem tylko swoj dysk z dziesiatka. No i jak sie mozecie domyslic (co bylo zreszta oczywiste i liczylem sie z tym, no ale co tam? moze akurat sie uda...) zepsulo mi sie bootowanie. Pobralem pirata 10 i zbootowalem na pendrive (czemu pirata? tak jak pisalem wczesniej, mialem piracka siodemke ale zrobilem update do legalnej dziesiatki). Po wlaczeniu tego obrazu probowalem naprawic system ale nic to nie dawalo,a raczej sie nie dalo. Potem znalazlem rozne komendy na przywrocenie bootwania za pomoca cmd, lecz to tez nic nie dalo. Nie mam juz pojecia co zrobic. Zostaje mi tylko instalacja systemu od nowa ? Dodam ze i to bedzie trudne bo przy opcji wyboru sterownikow nie pokazuje sie nic. Przez swoja glupote zniszczylem sobie system.

0 14
  • #2 29 Gru 2016 10:43
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    a jak odtwarzales boot sektor ? napisz co robiles i jakie byly efekty.
    Nie do konca rozumiem miales 2 rozne dyski jeden z 10 a drugi z XP to w czym problem ? dysk z 10 byl C a dysk z XP D i dales boot sektor na C - XP nadpisal boot sektor.
    W ostatecznosci boot z linuxa-live, wymuszenie bootowania z dysku z 10 i tryb reanimacji. 10 nie zniknela tylko w boot sektorze nie ma odwolania do bootowania.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Gru 2016 10:56
    kuba9501
    Poziom 6  

Tak wlasnie. Mialem Dysk C z dziesiatka. A xpeka instalowalem na inny dysk moze byc D. Tylko ten dysk z xpekiem jest juz wypiety bo mam dosyc wrazen. Wiem ze dziesiatka tam dalej jest i tak jak mowisz bootowanie jest nadpisane. A w cmd wpisywalem
    bootrec /RebuildBcd
    bootrec /fixMbr
    bootrec /fixboot

Robilem tez jak w temacie: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/f...indows-7/b1a02e8a-41fe-45dd-96dd-7726ed135ec2

opisuje Piotr Palusinski.

Lecz nie wszystkie komendy dzialaly.
    bcdedit /export C:\BCD_Backup - ta komenda na przyklad nie dzialala.
    Albo komenda bootsect /nt60 SYS (naprawa partycji systemowej) tez nic nie robila. Wyskakiwal jakis blad.
    Jedna z tych komend (nie pamietam ktora) wykryla ze jest jeden system wiec powinny dzialac wszystkie.

0
  • #4 29 Gru 2016 11:17
    rtj71
    Spec od komputerów

Problem jest w tym że nie piszesz niczego konkretnie, jakieś błędy, coś nie działa. Napisz konkretnie - jaki komunikat wyświetlał się po wpisaniu konkretnych komend.

Włóż pendrive z systemem, uruchom konsolę, wpisz diskpart potem list vol, napisz tu to co tam Ci się wyświetli, wtedy będziemy w stanie coś zrobić.

kuba9501 napisał:
    Na wstepie chcialem przeprosic za brak polskich znakow, jestem na nooteboku i jest tylko jezyk angielski.

To nawet ciężko skomentować, ale spróbuję: wystarczy język zmienić na polski, najlepiej polski programisty.

0
  • #5 29 Gru 2016 11:52
    kuba9501
    Poziom 6  

Cytat:
    To nawet ciężko skomentować, ale spróbuję: wystarczy język zmienić na polski, najlepiej polski programisty.

A myslisz ze nie probowalem ? Nie da sie zmienic i tyle w temacie. Chyba nie o tym bedziemy rozmawiac.

Wiec do rzeczy. Zrobilem tak jak mowiles.

0
  • #6 29 Gru 2016 13:27
    rtj71
    Spec od komputerów

Teraz:

Select vol1
    active

exit
    exit

I uruchom komputer ponownie, zastanawiam się skąd masz 450MB ukrytą partycję, to jakieś recovery?

0
  • #7 29 Gru 2016 14:02
    kuba9501
    Poziom 6  

Cytat:
    skąd masz 450MB ukrytą partycję, to jakieś recovery?

Nie wiem czy po instalacji xpeka takie cos sie nie utworzylo.
    A co do komend to wyskoczylo takie cos:

Robilem to dwa razy. Za pierwszym po wpisaniu "Select vol1" wczytywala sie jakas lista na ktorej na samym dole pisalo cos zwiazanego z bootowaniem. Ale po wpisaniu active za pierwszym jak i za drugim razem wyskoczyl ten komunikat. A po ponownym uruchomieniu komputera takie cos:
    Ale to wyskakiwalo i bez tych komend.

0
  • #8 29 Gru 2016 15:04
    rtj71
    Spec od komputerów

To jeszcze raz, diskpart, select partition 1, potem active i wyjdź, spróbuj jeszcze raz.

0
  • #9 29 Gru 2016 15:31
    kuba9501
    Poziom 6  

Ta lista o ktorej wczesniej wspomnialem pojawia sie po wpisaniu help. Wiec to moja pomylka i wyglada ona tak: Przywracanie bootowania windows 10

Teraz co do komend. Po wpisaniu select partition byl ten sam blad. Ale wpisalem jeszcze raz select vol1 z tym ze zrobilem odstep czyli - select vol 1
    ale po exicie i restarcie dalej jest ten blad.

0
  • #10 29 Gru 2016 15:40
    rtj71
    Spec od komputerów

Select volume 3 nie 1, pokićkało mi się z win7. Musisz wybrać partycję 450MB gdzie w teorii jest boot. Możesz sprawdzić gdzie masz katalog boot poprzez wpisanie DIR /A F: (w przypadku partycji F).

0
  • #11 29 Gru 2016 16:02
    kuba9501
    Poziom 6  

Po wpisaniu select vol 3 jest to samo, czyli ten komunikat po restarcie:

Teraz, DIR F

DIR C

W przypadku DIR E - to jest dysk z grami itd.
    DIR D - pokazalo foldery z dysku c typu : Program files, Windows itd.

0
  • #12 29 Gru 2016 17:44
    rtj71
    Spec od komputerów

To z C: trzeba uruchomić.

0
  • #13 29 Gru 2016 18:31
    kuba9501
    Poziom 6  

No ale C to vol 1. Czyli ten komunikat.

0
  • #14 29 Gru 2016 18:50
    rtj71
    Spec od komputerów

Czyli z Volume 1. Spróbuj potem bootrec /rebuildbcd

0
  • #15 29 Gru 2016 19:15
    kuba9501
    Poziom 6  

Ta komende mam wpisac po aktywacji volume 1 i wyjsciu z diskpart tak ? Mam cos takiego:

Juz dzis wpisywalem ta komende i wyskakiwal ten sam komunikat.

Edit.
    Zamykam temat. Zaniosłem komputer do serwisu i po sprawie.
    Dziękuję za podjęcie próby pomocy.

0