Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router DWR-921 czy inny ? w PLAY

idea-ziom 29 Gru 2016 15:03 1515 21
  • #1 29 Gru 2016 15:03
    idea-ziom
    Poziom 14  

Witam
    Obecnie posiadam umowę w Plusem jednak na dniach będę przechodził do Play i nie wiem czy brać umowę na internet z urządzeniem czy bez dopłata niewielka bo 10 zł miesięcznie
    Obecnie posiadam router D link dwr-921 z plusa bez simlocka w ofercie play są dostępne takie routery domowe bo taki mnie interesuje:
    Huawei E5186 , D-Link DWR 118 + modem Huawei E3372 LTE , D-Link DWR 116 + modem Huawei E3372 LTE , Huawei B310 , Huawei B618 czy warto brać któryś z w/w routerów czy wystarczy mi w zupełności mój w mojej miejscowości nie ma zasięgu LTE najbliższy nadajnik z LTE jest około 5 km w linii prostej ode mnie dlatego planowałem do routera dwr-921 dokupić antenę zewnetrzną i próbować sciągać lte ale czy to się uda nie mam pojęcia .
    Czekam na wasze rady bo muszę w ciągu 2 dni podpisać umowę bo kończy mi się umowa ze starym operatorem który mi nie odpowiada

• #4 29 Gru 2016 15:19
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Anteny na pasmo 800/1800 są sprawdzone dostepne.
    Na 2600 brak sprawdzonych, chociaż szekokopasmowe od telkob wyglądają porządnie (logarytmiczne), podane charakterystyki (250pln)

Czy wiesz na jakim paśmie odbierasz ?

• #5 29 Gru 2016 15:32
    idea-ziom
    Poziom 14  

nie wiem a w jaki sposób mam to sprawdzić?

• #6 29 Gru 2016 16:34
    matek451

A po co ten pośpiech? Nikt kto ma trochę wiedzy o Play nie weżmie abonamentu. W Play internet LTE bez limitu można mieć za 5 zł/m-c i bez umowy. Dysponując DWR-921 wystarczy zrobić testy za pomocą startera Play Internet na Kartę za 9 zł, bonus za rejestrację 100GB. Jak wypadną OK to korzysta się z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na starterze RBM na Kartę 5. Koszt to 5 zł/m-c za pakiet internetowy 600MB. Ale skąd ten pomysł na Play w takiej lokalizacji? Najbliższy BTS LTE Play w Łapach, daleko i zasięg LTE szczątkowy i pewnie na LTE800. Testy na zewnątrz na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł, o którym piszę na telefonie z LTE i aplikacją Network Cell Info. Pokaże parametry sygnału LTE i ECI BTS-a. Ogólnie twój pomysł słaby, jedynie ratuje go DIL na karcie RBM na kartę 5 i nielimitowany LTE za 5 zł jeśli uda się złapać LTE i testy wypadną OK. Podpisanie umowy z Play to głupota tym bardziej bez testów. Jeśli abonament to tylko Orange z ofertą Internet LTE dla domu za 59,90 i MF286 za 0 zł. Zasięg LTE z BTS-a LTE800 Orange Wólka Pietkowska. Ale możliwe że w Chomiźnie T-Mobile uruchomił już LTE800 i klienci Orange będą mogli z niego korzystać, ewentualnie z UMTS2100 z HSPA+DC w ramach NetWorks z tego BTS-a. Warto sprawdzić jeszcze T-Mobile. Kto ci doradził Play? To kiepski wybór na tym terenie.

• #7 29 Gru 2016 17:02
    idea-ziom
    Poziom 14  

Nikt nie doradzał mi Play po prostu taka moja decyzja była po przejrzeniu oferty :
    http://dlafirm.play.pl/oferta/przejdz-do-play/play-abonament/ - chodzi o dwa numery , taka sama oferta w Orange kosztuje 110 zł,
    Internet z Play posiadam do testowania bo brat wziął już tą ofertę i mi ją pożyczył tutaj jest obecny wynik w plusie miałem około 10mb :
    http://www.speedtest.net/my-result/5921242587
    Wynik ten został osiągniety jak router stoi na biurko w plusie stał wysoko.
    Tak jak pisałem Internet wykorzystuje przeważnie to przeglądania stron , czasami YT , dane bardzo rzadko pobieram.
    Czyli jeżeli kupię antenę wzmacniającą sygnał na LTE nie ściągnie mi zasięgu z Łap ?

• #8 29 Gru 2016 17:08
    bogiebog

Wystaw router za okno od strony nadajnika, najlepiej tam gdzie będzie antena, test.

Pasmo musisz też rozkminić jak pisał matek, bez tego nie dostaniesz żadnych rad antenowych, no chyba że chcesz zaryzykowac tą szerokopasmową telkob-a z allegro 250pln ATK502

• #9 29 Gru 2016 17:28
    matek451

Nic nie piszesz jaki to router oraz czy test u brata to na LTE czy na 3G? Jeśli to LTE to pewnie na 800MHz z Łap, jeśli 3G to z UMTS900 i HSPA+. Testy tak jak napisałem na karcie brata, telefon LTE na zewnątrz i Network Cell Info. Szybko na pewno nie będzie. Testy w godzinach wieczornych w czasie maksymalnego obciążenia sieci. Na UMTS900 jest wolno z założenia, na LTE800 tylko 5MHz pasma w MIMO nie pozwala na duże prędkości. Ofertę dobiera się po testach . Na kartach telefonicznych zasięg na 3G w roamingu krajowym( do 3Mb/s) i sieci Play. Na LTE tylko Play. Na karcie internetowej 3G i LTE tylko z sieci Play, roaming krajowy nie działa.

• #10 29 Gru 2016 17:56
    idea-ziom
    Poziom 14  

Router to dlink dwr-921 test jest na 3g sieci 4g nie sciąga.
    Rozumiem że mam włączyć kartę sim do telefonu i odpalić ten program ? Może to być karta w telefonie z dual sim ? mam xiaomi redmi 3s.

• #11 29 Gru 2016 18:03
    matek451

Jeśli Xiaomi ma LTE800 to tak. Trzeba sprawdzić czy w Łapach działa LTE800, obawiam się, że raczej nie działa skoro masz w domu 3G z UMTS900 a zasięg na tych pasmach jest zblizony. Ale nie przesądzajmy, zrób testy na zewnątrz i w kierunku Łap na tej karcie internetowej. Pokaż screeny z NCI.

• #12 29 Gru 2016 18:08
    idea-ziom
    Poziom 14  

Testy czyli zrzuty z tej aplikacji jak będzie odpalone ten licznik jak w aucie ? Czy jest jakaś opcja test w tym programie ?

• #13 29 Gru 2016 18:17
    matek451

Zrzut z zakładki GAUGE pokazuje potrzebne dane sygnału LTE/3g oraz dane BTS-a z którym się łaczysz. Po ECI można zidentyfikować pasmo LTE.

• #14 29 Gru 2016 21:32
    idea-ziom
    Poziom 14  

OK rozumiem że mam włączyć dane komórkowe w telefonie ?

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

Poniżej zrzuty ekranu z telefonu i test prędkości lte w najlepszym momencie odległość w km autem od zasięgu LTE to około 8 km sygnał utrzymywał się od najlepszego momentu przez około 2 km.
    Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY Router DWR-921 czy inny ? w PLAY

Jednak zastanawiam się nad ofertę Orange bo Play ma niestabilny zasięg chyba podczas jazdy i będzie urywał rozmowę przez skakanie po sieciach.
    Konsultant w Orange zaproponował mi za 104 zł
    2 abonamenty bez limitu w tym po 10gb internetu + internet mobilny 500gb w jednym miejscu + 60gb mobilnego nie wiem czy to dobra oferta na pewno słabsza niż w PLAY bo podobne warunki mam tam za 60 zł .
    Oczywiście umowy same SIM na firmę

• #15 11 Sty 2017 09:31
    idea-ziom
    Poziom 14  

OK jednak wybrałem Orange router będzie to Huawei B315 jaka teraz kupić antenę żeby wzmocnić zasięg na LTE ?
    Mam jeszcze do wyboru router ZTE 283 mogę jeszcze zmienić na ten router czy zostać przy B315 ?

• #16 11 Sty 2017 12:25
    matek451

W ofercie dla Firm nie ma MF286 czyli routera z agregacją pasm LTE. To poważny jej minus, B315 jest routerem bez LTE-A ale lepszy niż MF283+.

• #17 11 Sty 2017 12:38
    idea-ziom
    Poziom 14  

Ale czy ta agregacja pasm LTE w ogóle by działała na moim terenie ? Z antena wzmacniająco mam zamiar się kierować na Wólke Pietkowska , niby w chomiznie jest nadajnik t mobile z którego korzysta Orange ale nie wiem czy tam jest LTE?
    Jaka antenę do LTE kupić

• #18 09 Mar 2017 13:44
    idea-ziom
    Poziom 14  

Witam
    Czy ktoś może mi doradzić antene wzacniająca sygnał w sieci Orange bo wziełem abonamet w orange router został stary dlink dwr-921

• #19 09 Mar 2017 14:09
    matek451

Wybór abonamentu Orange bez wcześniejszych testów bardzo nierozsądny. Wg. map Orange BTS LTE800 Orange Dworaki-Pikaty nie działa. Na dodatek na razie klienci Orange nie mogą korzystać w ramach Networks z działającego BTS-a LTE 800 T-mobile Chomizna. Czyli ogólna lipa, zasięg LTE Orange pewnie głownie na mapie, zasięg 3G z UMTS900 NetWorks Chomizna. Najbliższe BTs-y LTE800 orange kawał drogi, czyli Jabłoń Kościelna. Bliższe czyli Wólka P. oraz Końcowizna nie dość, ze daleko to jeszcze za lasami. Jak już abonament to tylko z T-Mobile. Widzę że konsultanci Orange okazali się lepszymi "fachowcami". Podałem wcześniej jak przetestować LTE w tym i Orange na telefonie z LTE za pomocą NCI. Pokaż screeny z połączenia LTE u tego operatora w domu i na zewnatrz u siebie. Jakie prędkości?

• #20 09 Mar 2017 14:16
    idea-ziom
    Poziom 14  

prędkość w środku jest około 25 mb/s . w plusie miałem 14mb/s t-mobile nie brałem wgl pod uwagę bo mają słabe oferty w orange dostałem 3 nr bez limitu + internet 150 gb w zupełności mi wystarczy za 60zł miesięcznie więc lepszej oferty nikt mi raczej nie zaproponuje a prędkość internetu wystarczy mi jeżeli nie będzie się jej dało poprawić, oczywiście gdby się dało ją poprawić było by lepiej ale jeżeli nie to będzie ok.
    Wcześniejsze testy orange były i internet wypadł najlepiej z trzech które testowałem czyli play , plus , orange . T mobile nie brałem pod uwagę bo w miejscowości której mieszkam jest słaby zasięg w telefonie.
    Poświętne to mojej miejsce pracy.

• #21 09 Mar 2017 14:24
    matek451

Za 60 zł masz w Orange 3 numery bez limitu i 150GB internetu, co to za oferta? Dla mnie nie ważne są twoje odczucia tylko parametry sygnału LTE Orange i dane BTS-a, z którego korzystasz, do tego celu konieczne są screeny z NCI pokazujące potrzebne dane. Tylko one pozwolą dobrać antenę i ustawić ją na konkretny BTS.

• #22 09 Mar 2017 20:55
    idea-ziom
    Poziom 14  

ok zrobię screnny z NCI. Tak mam taka ofertę jak napisałem jeżeli chcesz poznać szczegóły jak otrzymać taką ofertę napisz na priv.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson