Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra b problem z kierunkami - Kierunkowskaz świeci po wyciągnięciu klucz

macin0007 29 Dec 2016 17:24 2421 14
    macin0007
    Level 9  
    Witam . Mam problem z Vectra B po lifcie. Czasem ma taki objaw iż , zapala/zacina się kierunkowskaz prawy i świeci ciągłym światłem nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Problem ustaje po czasie podczas jazdy. A dziś gdy się zaświecil kierunek odłączyłem Aku. Po 3 h podłączyłem spowrotem i przestał świecić . Dodam że przy wrzuceniu kierunku w prawo nic się nie zmienia i kierunek się świeci. A gdy wrzucę w lewo , to prawy świeci a lewy "mruga" i mruga też kontrolka od haka. Bynajmniej taką przypomina. Macie jakieś pomysły cóż to może być?
    macin0007
    Level 9  
    A ten przekaźnik idzie jakoś sprawdzić ? W tym modelu jest jeden odpowiedzialny za kierunki taki żółty?
    milejow
    Level 43  
    Dwa czarne, wielkości jak pół żółtego.
    macin0007
    Level 9  
    Wyciągałem nawet wszystkie przekaźniki z tego rzędu gdzie są przekaźniki od kierunkowskazow i kierunek który świecił nie zgasł. A ten żółty od czego jest ?
    Grze71
    Level 9  
    Może, trzeba by sprawdzić dźwignię pod kierownicą. Mogły się styki posypać. Gdy zamykasz/otwierasz z pilota kierunki sygnalizują normalnie.
    macin0007
    Level 9  
    Pilot nie działa . Ale po włączeniu kierunku lewego mruga sygnalizacja od haka przyczepki może gdzieś tam jest problem . Bo przecież kierunek po czasie zgasł
    ociz
    Moderator of Cars
    Prawy górny róg, mogą być zamiennie dwa małe czarne osobno lub jeden duży żółty (to samo tyle że 2 w jednej obudowie).
    macin0007
    Level 9  
    To u mnie są w żółtej obudowie a są one rozczepialne na prawy i lewy czy są zespolone . Gdy problem się pojawi zacznę od gniazda przyczepki .
    Grze71
    Level 9  
    A po włączeniu awaryjnych.

Moderated By ociz:

Daruj sobie doradzanie w tym temacie, bo nie masz o tym pojęcia.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

ladamaniac
    Level 39  
    W żółtej obudowie są dwa niezależne przekaźniki. W okolicach gniazda przyczepki mogą dziac się cuda, ale nie powinno zaświecać kierunkowskażu na stałe, ale możesz miec dodatkowy moduł w bagażniku od haka.
    macin0007
    Level 9  
    Tak właśnie myślę hak montowany w Niemczech więc może jakieś cudo pod lampę tam wrzucili . Sprawdzę czy coś tam jest. Jak problem się pojawi to zacznę grzebać bo teraz nie da rady tego zdiagnozować bo kierunek działa prawidlowo.
    milejow
    Level 43  
    Masz tam jakiś alarm dołożony, dynda się jakiś pilot przy kluczyku?
    macin0007
    Level 9  
    Nie jest tylko oryginalny w kluczyku tylko on coś słabo działał może bareria słaba
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Jeśli po wyciągnięciu przekaźnika żółtego gasną to znaczy że przekaźnik je zaświeca.
    Idąc tym torem sprawdzamy zasilanie cewek. Jak jest to multitimer zepsuty.