Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 - Peugeot 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka chek błąd P1352

29 Dec 2016 17:51 5070 15
  • Level 2  
    Witam...Dotyczy Peugeot z 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka chek błąd P1352 Podgrzewanie silnika Charakterystyka usterki;Usterka w przekażniku lub w świecach żarowych- przekażnik założyłem nowy to samo bez zmian,przeażnik po zapłonie bzyczy rrrrrrr- silnik ładnie odpala cały czas czy jest zimny czy ciepły...Mam pytanie czy gdyby były to świece to by ładnie palił ma przebieg 70000 km...Nie wiem czy sprawdzać świece czy może przyczyna jest inna ??? czy kontrolka sama zgaśnie po naprawieniu czy trzeba to jakoś kasować jak ???
  • Level 26  
    Miałem co prawda 307 1.6 Hdi i u mnie ten sam błąd występował, ale nie paliła się żadna lampka, dopiero wyszło po podłączeniu pod komputer. Były 3 świece żarowe przepalone, a samochód zapalał bez problemów nawet przy -10 °C.

Dostęp do świec jest tragiczny - znajdują się z tyłu silnika przy ścianie grodziowej kabiny. Jeśli któraś przy wymianie się urwie, to dopiero będzie problem i raczej tylko demontaż głowicy zostaje. Z tego powodu wymianę świec odpuściłem sobie.
  • Level 2  
    Witam.. Peugeot 308 - Peugeot 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka check błąd P1352....Bardzo dziękuję za poradę,miałem nadzieję że nie będę musiał dokopać się do świec,błąd podgrzewanie silnika P1352 charakteryzuje (usterka w przekażniku lub świecach żarowych) statut przerywana(y) może jeszcze gdżieś na przewodzie jest jest uszkodzenie. ?Bardzo proszę o podpowiedz co jeszcze zrobić, .?.Ciekawy jestem czy 308 palącą się kontrolkę check można jakoś wykasować bez podpinania pod kompa ..???
  • Level 7  
    Witam

U mnie także wyskakuje błąd P1352 i pali się sprawdź silnik. Świece nowe włożone, instalacja do świec nowa, przekaźnik nowy i nic nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Proszę o poradę.
  • Level 7  
    Nikt nie poradził sobie z tego typu sytuacją???
  • Level 2  
    U mnie była masa oderwana przy silniku, przy listwie od świec . I ten sam błąd był.
  • Level 7  
    Szukałem i nie znalazłem masy przy świecach :( Mało tego dołożyłem dodatkową masę ale to nic nie pomogło.
    Mireczek 444 może masz foto gdzie była ta masa przykręcona, albo może dokładnie opisz gdzie ta masa jest.
    Ten błąd to masakra bo nic autu nie dolega a świeci się sprawdź silnik rr
    Z góry dzięki za pomoc
  • Level 2  
    Fotki nie mam . Masa była troszkę niżej niż lina świec zarowych od strony sprzęgła przy listwie co idzie do świec . ( kawałek kabla wystawa z plastiku gdzie jest poprowadzona wiązka kabli do świec). Inaczej tego ci nie opiszę mam nadzieję że sobie poradzisz :-)
  • Level 7  
    Mówisz.o tym przewodzie co idzie do klemy ujemnej akumulatora??
  • Level 7  
    Nie znalazłem.tego.conpissesz ale dolozylem nowy przewód masowy i nic nie pomogło. Ktoś ma jakiś inny pomysl naprawy tego błędu??
  • Level 29  
    Zaprowadzić do elektryka najlepszy pomysł
  • Level 7  
    Był u dwóch i żaden nic nie pomógł.Dodatkowy problem.z tym że ten błąd nie występuje zawsze. Nieraz przez tydzień nie daje o sobie znać kolejny raz cały tydzień wyskakuje rrrr
  • Level 29  
    Sprawdź obciążenie prądowe każdej świecy pojedyńcze.

Dodano po 42 [sekundy]:

Pojedyńczo
  • Level 7  
    Naprawione!!! Problem był w sterowniku silnika, który wymontowałem i dostarczyłem do firmy Motorataj, która w ciągu jednego dnia naprawila go i nie ma już żadnego problemu z autem.
  • Level 7  
    Skoro Ty wiesz lepiej to nie będę komentował twojej wypowiedzi. Nie mniej jednak mojemu autu nic nie dolegało po za zapalająca się kontrolka która nie miała na nic wpływu. Rok czasu tak jeździłem i nikt nawet serwis Citroena nie umiał zdiagnozować przyczyny która była w sterowniku. Jednak co będę tłumaczył, zasłon sobie oczy i jeździj z paląca sie kontrolka jak taka masz. Powodzenia