Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 - Peugeot 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka chek błąd P1352

lechu17 29 Dec 2016 17:51 11835 15
 • #1
  lechu17
  Level 2  
  Witam...Dotyczy Peugeot z 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka chek błąd P1352 Podgrzewanie silnika Charakterystyka usterki;Usterka w przekażniku lub w świecach żarowych- przekażnik założyłem nowy to samo bez zmian,przeażnik po zapłonie bzyczy rrrrrrr- silnik ładnie odpala cały czas czy jest zimny czy ciepły...Mam pytanie czy gdyby były to świece to by ładnie palił ma przebieg 70000 km...Nie wiem czy sprawdzać świece czy może przyczyna jest inna ??? czy kontrolka sama zgaśnie po naprawieniu czy trzeba to jakoś kasować jak ???
 • #2
  arekb81
  Level 28  
  Miałem co prawda 307 1.6 Hdi i u mnie ten sam błąd występował, ale nie paliła się żadna lampka, dopiero wyszło po podłączeniu pod komputer. Były 3 świece żarowe przepalone, a samochód zapalał bez problemów nawet przy -10 °C.

  Dostęp do świec jest tragiczny - znajdują się z tyłu silnika przy ścianie grodziowej kabiny. Jeśli któraś przy wymianie się urwie, to dopiero będzie problem i raczej tylko demontaż głowicy zostaje. Z tego powodu wymianę świec odpuściłem sobie.
 • #3
  lechu17
  Level 2  
  Witam.. Peugeot 308 - Peugeot 2012roku 308 1.6 eHDI..pali się kontrolka check błąd P1352....Bardzo dziękuję za poradę,miałem nadzieję że nie będę musiał dokopać się do świec,błąd podgrzewanie silnika P1352 charakteryzuje (usterka w przekażniku lub świecach żarowych) statut przerywana(y) może jeszcze gdżieś na przewodzie jest jest uszkodzenie. ?Bardzo proszę o podpowiedz co jeszcze zrobić, .?.Ciekawy jestem czy 308 palącą się kontrolkę check można jakoś wykasować bez podpinania pod kompa ..???
 • #4
  sesz
  Level 8  
  Witam

  U mnie także wyskakuje błąd P1352 i pali się sprawdź silnik. Świece nowe włożone, instalacja do świec nowa, przekaźnik nowy i nic nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Proszę o poradę.
 • #5
  sesz
  Level 8  
  Nikt nie poradził sobie z tego typu sytuacją???
 • #6
  Mireczek 444
  Level 2  
  U mnie była masa oderwana przy silniku, przy listwie od świec . I ten sam błąd był.
 • #7
  sesz
  Level 8  
  Szukałem i nie znalazłem masy przy świecach :( Mało tego dołożyłem dodatkową masę ale to nic nie pomogło.
  Mireczek 444 może masz foto gdzie była ta masa przykręcona, albo może dokładnie opisz gdzie ta masa jest.
  Ten błąd to masakra bo nic autu nie dolega a świeci się sprawdź silnik rr
  Z góry dzięki za pomoc
 • #8
  Mireczek 444
  Level 2  
  Fotki nie mam . Masa była troszkę niżej niż lina świec zarowych od strony sprzęgła przy listwie co idzie do świec . ( kawałek kabla wystawa z plastiku gdzie jest poprowadzona wiązka kabli do świec). Inaczej tego ci nie opiszę mam nadzieję że sobie poradzisz :-)
 • #9
  sesz
  Level 8  
  Mówisz.o tym przewodzie co idzie do klemy ujemnej akumulatora??
 • #10
  sesz
  Level 8  
  Nie znalazłem.tego.conpissesz ale dolozylem nowy przewód masowy i nic nie pomogło. Ktoś ma jakiś inny pomysl naprawy tego błędu??
 • #12
  sesz
  Level 8  
  Był u dwóch i żaden nic nie pomógł.Dodatkowy problem.z tym że ten błąd nie występuje zawsze. Nieraz przez tydzień nie daje o sobie znać kolejny raz cały tydzień wyskakuje rrrr
 • #14
  sesz
  Level 8  
  Naprawione!!! Problem był w sterowniku silnika, który wymontowałem i dostarczyłem do firmy Motorataj, która w ciągu jednego dnia naprawila go i nie ma już żadnego problemu z autem.
 • #15
  kamyczek
  Level 38  
  Jasne a panowie pewnie wyłączyli błąd w oprogramowaniu sterownika , to mniej więcej tak jak zasłaniać oczy widząc w tunelu nadjeżdżający pociąg .
 • #16
  sesz
  Level 8  
  Skoro Ty wiesz lepiej to nie będę komentował twojej wypowiedzi. Nie mniej jednak mojemu autu nic nie dolegało po za zapalająca się kontrolka która nie miała na nic wpływu. Rok czasu tak jeździłem i nikt nawet serwis Citroena nie umiał zdiagnozować przyczyny która była w sterowniku. Jednak co będę tłumaczył, zasłon sobie oczy i jeździj z paląca sie kontrolka jak taka masz. Powodzenia