Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CAM AlphaCrypt i nc+ - Straciłem odbiór kanałów

mlesiak 29 Gru 2016 18:49 2085 3
  • #1 29 Gru 2016 18:49
    mlesiak
    Poziom 9  

Posiadam moduł CAM AplhaCrypt oraz kartę nc+ cameleon. Do wczoraj wszystko działało.

Wpadłem na pomysł, że wykorzystam drugie gniazdko antenowe przy TV, żeby podłączyć 2 kable do TV - chciałem sprawdzić, czy dzięki temu będę mógł nagrywać jeden program a oglądać drugi.

Podłączyłem, włączyłem nagrywanie a następnie przełączyłem kanał. Nagle pojawił się komunikat, że kanał jest kodowany.
    Walczyłem przez pół wieczoru - wysyłałem uprawnienia itp.
    Po przełożeniu karty do dekodera wszystko jest ok.

Reset TV z poziomu menu diagnostycznego zrobiony
    reset modułu cam do ustawień fabrycznych zrobiony.

Efekt wciąż ten sam - na dekoderze wszystko działa, jak przełożę kartę do modułu CAM, to mam komunikat, że kanał kodowany.
    Sygnał 100%. TVP info niekodowane działa elegancko.

Jakieś pomysły co zrobić?

3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Gdzie model TV, dekodera?

Dodano po 10 [minuty]:
    Zapewniam, że szukałem i podjąłem próbę diagnozy.
    Odpowiadając nt sprzętu;

Moduł CAM: AlphaCrypt Classic
    Telewizor: Samsung UE55JU7000
    Dekoder: SAGEMCOM DSI83 (choć to pewnie nie istotne, bo działa)

Oczywiście rozłączyłem wszystko, żeby instalacja wróciła do stanu pierwotnego - bez rezultatów.

0 3
  • #2 29 Gru 2016 23:17
    telesat1
    Moderator na urlopie...

mlesiak napisał:
    żeby podłączyć 2 kable do TV

Co to jest? Jak było połączone? Z czym, do czego?
    mlesiak napisał:
    Oczywiście rozłączyłem wszystko,

Co?
    problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników,

0
  • #3 29 Gru 2016 23:50
    mlesiak
    Poziom 9  

Mam 2 gniazda antenowe przy TV. Do tych gniazd idą oddzielne przewody z urządzenia ze strychu (zwie się to chyba multiplekser). Dotychczas miałem połączony TV z jednym gniazdem (koncentrykiem z beczkami). Pisząc, że podłączyłem 2 kable miałem na myśli, że użyłem dwóch kabli, które podłączyłem pomiędzy 2 gniazdami antenowymi w TV a 2 gniazdami w ścianie.

Pisząc, że rozłączyłem wszystko miałem na myśli, że po wystąpienia opisanych problemów, rozłączyłem drugi przewód i wróciłem do pierwotnej konfiguracji (sprzed wystąpienia opisywanych problemów). Napisałem to, żeby nie uzyskać odpowiedzi w stylu "tak nie będzie działać - rozłącz drugi kabel i będzie po problemie.

Czy teraz już sytuacja jest jasna?

0
  • #4 30 Gru 2016 13:56
    romeok01
    Poziom 35  

Zależy jaka wersję masz modułu i z jakim oprogramowaniem.

Przykładowo taki moduł -> Link jest modułem, który umożliwia odbiór jednocześnie 4 kanałów.

Wersje modułów Light ze starszym oprogramowaniem są modułami jednostrumieniowymi i są tańsze od modułów Classic, które są wielostrumieniowe.

Tu są najnowsze wersje oprogramowania -> Link . ale aby je wgrać wymagany będzie programator modułów np. CAS 3 Plus -> Link

Do kupienia na ebay ale koszt to około 300 zł.

0