Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie wnętrza volvo v40 nie działa

29 Gru 2016 20:08 3927 2
  • Poziom 8  
    Witam forumowiczów.

Od trzech lat jestem właścicielem volvo v40 , silnik 1.8, rok prod 1997.
    Po zakupie auta od razu spec od elektryki zmienił mi centralny zamek, gdyż oryginalny nie reagował. nIe działał również klakson lecz podłączył go swoim sposobem.

Z tego co pamiętam przed wymianą centralnego oświetlenie bagażnika działało, co do oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi już nie pamiętam.

Obecnie przy otwarciu drzwi działa tylko podświetlenie nóg kierowcy.
    Sprawdzałem bezpieczniki te pod maską, jak i te w środku-wszystkie sprawne.
    Zmieniłem cały panel oświetlenia wewnętrznego i dalej nic.
    Żarówki w lampkach wnętrza i bagażnika sprawne.
    Styczniki wszystkich drzwi sprawne-zapalają światło przy nogach kierowcy.

Przy skrzynce bezpieczników wisi luźno kostka do której dochodzą 4 kable- nie wiem od czego.
    Proszę o podpowiedź:
    Czy brak oświetlenia może mieć związek z wymianą centralnego, a luźna kostka pochodzi od wymienionego centralnego?
    Czy w tej luźnej kostce nie powinno się zmostkować kabli?
    Może macie jakieś inne pomysły?
    Temat drążę od pewnego czasu i nie mogę w internecie znaleźć podpowiedzi, która pomoże mi rozwiązać problem.

Proszę o pomoc, za podpowiedzi będę wdzięczny.
    Wolę naprawić sam niż dać znów do elektryka, który jeszcze bardziej namiesza i jeszcze weźmie kasę.
    stevewonder112

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Zdjęcie kostki.

Oświetlenie wnętrza volvo v40 nie działa
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Centralny jest na krótko spięta z modułem komfortu, wygląda na to że oświetlenie nóg to patent na krótko spięty z włącznikiem drzwi.
    zanim wymieniłeś lampy trzeba sprawdzić czy dochodził prąd (pewnie nie), i cofać się po kablach. jeżeli dotrzesz do TEJ wtyczki to podrzuć wiring diagram do V/S 40 i wszystko będzie jasne.
    Wskazówka - możesz sprawdzić przejścia TA wtyczka - wtyczka lampki i będzie na 100% pewne że trzeba ja zmostkować (np. z oświetleniem nóg jeżeli ktoś ktoś to "zmodyfikował"
    pzdr
    r.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Jutro się pobawię i dam znać.