Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki z regulacją głośności i mikrofonem

29 Gru 2016 20:09 588 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Przejrzałem już chyba wszystkie tematy na elektrodzie z tym związane i nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Otóż mam słuchawki od iPhone z mikrofonem i regulacją głośności. Mam tam 5 kabelków
    A - czerowny
    B - żółtoczerwony
    C - zielono-czerwony
    D - zielony
    E - żółtozielony

AB - prawa słuchawka trzeszczy, ok. 45om
    DE - lewą słuchawka trzeszczy, ok. 45 om
    Jak określić prawy, lewy kanał, masę i pozostałe dwa kabelki żeby podłączyć pod nową wtyczkę ?

Wtyczkę mam 4 pinową, odciąłem od starych słuchawek i okresliłem już za co odpowiadają kolory oprócz jednego. Tak mają się kolory we wtyczce:
    Masa - żółty
    MIC - czerwony
    Prawy - niebieski
    Lewy - zielony
    Czerwonożółty - (?)
    W zalacznikach dodaje zdj kabla słuchawek
  • Poziom 29  
    Witam,
    Kiedyś zdarzyło mi się naprawiać takie przecięte słuchawki. Z tego co pamiętam to kolor czerwonożółty prawdopodobnie jest masą mikrofonu, gdyż musi być ona rozdzielona on toru audio.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A jak będzie z rozpoznaniem kabelków w przewodzie od słuchawek ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Myślałem, że brakuje Ci tylko tego koloru. Jeżeli nie jesteś pewien to poniżej podam prawidłową kolejność:

kanał P - czerwony
    masa P - żółtoczerwony
    MIC - zielono-czerwony (powinien oplatać złotą żyłę, sprawdź dokładnie, to będzie masa MIC)
    kanał L - zielony
    masa L - żółtozielony
  • Poziom 9  
    Masa L i masa P do których podłączyć w przewodzie od wtyczki?
  • Poziom 29  
    Jeżeli masz wtyczkę jack 3,5mm stereo+mic, to obydwie masy łączysz w jedną. Nie wiem jak wygląda Twoja wtyczka, jeżeli masz 4 styki we wtyczce, to masę mikrofonu również łączysz wspólnie z pozostałymi, jeżeli natomiast posiadasz wtyczkę z 5-cioma stykami (zdarzają się takie), to masa mikrofonu będzie jeszcze osobno.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Działa, do zamknięcia
  • Poziom 29  
    Cieszę się, że mogłem pomóc.
    Pozdrawiam