Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino - Dron wraz z Arduino

29 Gru 2016 23:39 1797 6
  • Poziom 5  
    Chciałbym zrobić coś z moim starym rekreacyjnym ( to ważne ) dronem . Zostały po nim jedynie silniki a rame stworzyłem sam . Niestety płytka została uszkodzona . Tą płytkę chciałbym zastąpić Arduino . Nie wiem czy nie lepiej zainwestować w nową ramę i silniki . Ale tak czy siak nie mam na to budżetu a to ma być w większości dla mnie nauką i wprowadzeniem do obsługiwaniem się arduino .Tkwi w tym problem że nie wiem jak się do tego zabrać , co mi jest potrzebne oprócz tego co wymieniłem . Kable od silników mają jedynie dwa przewody + i - czyli są szczotkowe . (Jeszcze nie kupiłem Arduino ). Problemem jest też to że nie mam zbyt dużej wiedzy na temat Arduino .Potrzebne są też kody do Arduino :) A ja się na tym nie znam jeszcze tak dobrze .
    Arduino - Dron wraz z Arduino Arduino - Dron wraz z Arduino Arduino - Dron wraz z Arduino Arduino - Dron wraz z Arduino Arduino - Dron wraz z Arduino
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
  • Poziom 5  
    https://sites.google.com/site/fpgaandco/minima - to interesuje mnie najbardziej :) Właśnie o coś podobnego mi chodzi . Resztę linków widziałem już wcześniej . Chcę tylko użyć Arduino zamiast płytki .
    "Raczej nie opłacalna odbudowa na silnikach szczotkowych, zbyt niska jakość i żywotność.
    Kompletuj układ pod silniki bezszczotkowe. "- mam podobne silniki z przekładnią to są właśnie szczotkowe.
    Gdybym w przyszłości chciał zbudować coś lepszego bo ten dron zepsułby się to poprostu odmontowałbym arduino . Więc prosze nie mówcie że się nie opłaca :) Ramę można zmnienić na jakiś inny materiał ale jak na razie nie mam takiego .
  • Poziom 41  
    Trochę za ostro powiedziałem, ale sam składam powoli 700 rama gotowa kable pociągnięte,
    tylko te koszty :)
    Wcześniej dla dziecka kupiłem Symę x5 i już 4 silniki szczotkowe wymienione i jedno koło zębate duże od napędu śmigła.
    Nie zaliczone krety :)
  • Poziom 5  
    :) Rozumiem też miałem podobnie ale zazwyczaj tylko z utraty zasięgu :P Overmax 5.2 niby 100m zasięgu a 50 m od czasu do czasu padał :( Zawiodłem się na tym . Postanowiłem zbudować własną ramę ale przy okazji powstała zworka na płytce . I dlatego chcę wykorzystać Arduino zamiast tej płytki . Warto o tym wspomnieć że później dostałem tańszego drona który także był wadliwy :( Postawiłem go na szafce może z niego coś kiedyś także zrobie albo wykorzystam go zamiast tego pokazanego na zdjęciu .Ten dron to CARRERA RC QUADROCOPTER XL 2.4 GHZ . Co jakiś czas obraca się bez powodu zazwyczaj gdy nim skręcam .
  • Poziom 5  
    Widzę że nie ma sensu inwestować lub zajmować się naprawą tego drona na tych podzespołach , gdyż są nietrwałe a i tak pewnie będę w przyszłości robił droższego drona . Gdy taka sytuacja nastąpi zrobie nową dyskusję zaparaszam .

Dodano po 56 [sekundy]:

Poczekam na jakiś komentarz cenny :P I zamykam ..
  • Poziom 41  
    Polecam budowę drona od podstaw, oczywiście bazując się na konstrukcjach sprawdzonych
    aby uniknąć niespodzianek bardzo ważny element wyposażenia to dobra aparatura z odbiornikiem.
    :)