Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinanie

Patrycjax 30 Gru 2016 01:53 852 15
  • Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinanie

Poziom 4  

Hejka, mam problem. Otóż posiadam płytę DVD z bardzo ważnymi dla mnie nagraniami, podczas odtwarzania płyty na moim odtwarzaczu DVD na początku jest ok, ale póżniej przerywa i niestety co chwilę są problemy i w rezultacie nie da się oglądać. Pytanie jest, czy da się odzyskać te dane tak, by film odtwarzał się normalnie i płynnie?

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 15
    Red. Komputery FAQ

Można spróbować utworzyć obraz płyty na komputerze. Być może napęd optyczny komputera poradzi sobie z odczytem. Jeżeli tworzenie obrazu przebiegnie pomyślnie można wypalić oraz na innej płycie. Potrzebny będzie komputer z napędem DVD oraz np program ImgBurn. W głównym oknie programu należy wybrać Create image file from disc. Później należy wybrać nasz napęd z płytą i lokalizację do zapisu obrazu. Następnie klikamy na obrazek z płytą. Po zakończeniu odczytu można przetestować obraz montując go. Jeżeli wszystko jest ok to również w programie ImgBurn wybieramy Write image file to disc. Wybieramy nasz obraz i nagrywarkę z pustą płytą DVD i klikamy logo z płytą.

0
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Można spróbować utworzyć obraz płyty na komputerze. Być może napęd optyczny komputera poradzi sobie z odczytem. Jeżeli tworzenie obrazu przebiegnie pomyślnie można wypalić oraz na innej płycie. Potrzebny będzie komputer z napędem DVD oraz np program ImgBurn. W głównym oknie programu należy wybrać Create image file from disc. Później należy wybrać nasz napęd z płytą i lokalizację do zapisu obrazu. Następnie klikamy na obrazek z płytą. Po zakończeniu odczytu można przetestować obraz montując go. Jeżeli wszystko jest ok to również w programie ImgBurn wybieramy Write image file to disc. Wybieramy nasz obraz i nagrywarkę z pustą płytą DVD i klikamy logo z płytą.

A więc tak, odpaliłam ImgBurn i wybrałam opcję "Utwórz obraz dysku" no i wczytało mi napęd w którym znajduję się moja płyta DVD, kilka minut program coś wczytywał, po wczytaniu kiedy chciałam zacząć kopiować, wyskoczył oto taki problem:
    Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinanieerror.png Download (105.57 kB)

Chyba informuję mnie, że nie da się zapisać w .ISO, więc kliknęłam OK, no i po 2min wyskoczyło mi, że niby success:
    Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinaniewegwegw...png Download (93.08 kB)

No ale to chyba za krótko, żeby skopiować 4GB materiał, tak wygląda plik który wygenerował mi program:
    Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinaniewefwfw..png Download (56.57 kB)

I co teraz mam z tym zrobić? :>

0
    Poziom 4  

leonov napisał:
    Użyj jednego z tych programów :idea:

Program cały czas próbował coś załadować, ale non stop było 0 byte i po kilku minutach wyskoczył błąd, że nic nie znaleziono.

0
    Poziom 4  

@leonov
    Wyjęłam i ponownie włożyłam płytę i teraz poszło, ale strasznie wolno idzie.
    I nawet jak coś z tego wyjdzie to widzę program posiada limit do 700mb, a moje dane mają 4+ GB
    :(
    Porysowana płyta DVD z ważnym filmem = zacinanieakaka.png Download (185.5 kB)

0
    Poziom 41  

Patrycjax napisał:
    ale strasznie wolno idzie
    Ważne że idzie,
    Patrycjax napisał:
    program posiada limit do 700mb
    Musisz poszukać pełnej wersji ;-) lub zlikwidować rysy.

0
    Poziom 4  

leonov napisał:
    Patrycjax napisał:
    ale strasznie wolno idzie
    Ważne że idzie,
    Patrycjax napisał:
    program posiada limit do 700mb
    Musisz poszukać pełnej wersji ;-) lub zlikwidować rysy.

Nie mogę znaleść, może jest jakiś podobny program, ale darmowy? (ewentualnie kilku dniowy trial, a nie jak tu dają tylko 700mb :S)

0
    Poziom 4  

leonov napisał:
    Dziewcze trochę inicjatywy :D Link

Dobra, póżniej to ogarnę, bo coś mi nie idzie tym programem, a już nie mam sił :P

0
    Poziom 17  

Jak Ci się nie uda spróbuj unstoppable copier :)

0
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

ISO Buster być może da radę wykonać obraz.

0
    Poziom 27  

obraz uszkodzonej płyty można zrobić używając ddrescue i zmieniając parametry odczytu odzyskac maksimum informacji

0
    Poziom 17  

Tak naprawdę wszystko zależy od kondycji napędu odczytującego płytę.. A potem resztę zrobi program.

0
    Spec od komputerów

Warto tez sprawdzic IsoPuzzle + rozne napedy dvd.

0