Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modyfikacja wentylatora - wentylator łazienkowy jako część ozonatora

noswer 30 Gru 2016 10:49 1080 4
  • #1 30 Gru 2016 10:49
    noswer
    Poziom 2  

Witam,

Postanowiłem zbudować sobie budżetowo ozonator - maksymalne użycie tego co mam w domu:
    - obudowa z paneli
    - stary wentylator łaziekowy 220v jako nadmuch
    - kabel zasilajacy
    -płytka z chin (jedyny zakup)

mam jednak problem z wentylatorem - ma on czasówkę i higrometr - i nie mam pomysłu jak to obejść (aby nic nie uszkodzić a żeby działało poprawnie) modyfikacja wentylatora - wentylator łazienkowy jako część ozonatora modyfikacja wentylatora - wentylator łazienkowy jako część ozonatora

Czy ktoś mi może podpowiedzieć co powinienem zrobić? czy wystarczy w miejsce pokręteł wlutować stałe połączenie styków?

0 4
  • #2 30 Gru 2016 11:05
    kokapetyl
    Poziom 43  

noswer napisał:
    mam jednak problem z wentylatorem - ma on czasówkę i higrometr - i nie mam pomysłu jak to obejść

Po mojemu to nic nie musisz zmieniać. Po podłączeniu do zasilania i podłączeniu napięcia sterującego "LT" wentylator będzie w ciągłej pracy, dopiero rozłączenie "LT" powoduje zadziałanie tych dodatkowych funkcji.

1
  • #3 30 Gru 2016 11:09
    m789
    Poziom 16  

Można też zdemontować tą płytkę, przewody podłączone do niebieskiej kostki to zasilanie silnika wentylatora.

1
  • #4 01 Sty 2017 18:49
    noswer
    Poziom 2  

Dzieki - podłączone - działa - płytkę zostawiłem nigdy nie wiadomo kiedy się przyda :)

0
  • #5 13 Lut 2018 09:25
    djbasen
    Poziom 10  

Jak wygląda sprawa z wydajnością ozonatora w przypadku tak dużej wydajności wentylatora? Wentylatory łazienkowe mają wydajność rzędu 300m3/h przy 25watach i 150mm średnicy czy do prawidłowego generowania wyładowań koronowych nie potrzeba odpowiedniej temperatury, a co za tym idzie odpowiedniego (mniejszego) chłodzenia. Załużmy że nasz generator wytwarza 20g/h ozonu, jaki przepływ powietrza będzie odpowiedni? Może jakiś ekspert się wypowie lu autor tematu, co udało mu się zaobserwować w zbudowanym urządzeniu.

0
  Szukaj w 5mln produktów