Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X553M win 8.1 - Nie można dodać żadnej drukarki

30 Gru 2016 14:26 735 2
  • Poziom 7  
    Witam, komputer nowy dopiero co wyjęty z pudełka po pełnej instalacji oraz aktualizacji. Problem polega na tym że kiedy wejdę w zakładkę Urządzenia i drukarki -> Dodaj drukarkę -> wybiorę jedną z 3 drukarek udostępnionych z innego komputera, po zakończeniu procesu dodawania pisze że drukarka została dodana jednak jeżeli kliknę w przycisk drukuj stronę testową to program do dodawania drukarek przestaje działać, nawet jeżeli pominę druk testowy i dam zakończ to drukarki nie widać na liście, problem jest ze wszystkimi trzema drukarkami HP laserJet M1120 MFP, BIXOLON SLP-D220, BROTHER DCP-J315W. Drukarki są udostępniane z innego komputera lenovo jednak to na 100% nie jego wina gdyż do tych urządzeń są podłączone 4 inne laptopy za pomocą udostępniania drukarek i wszystko działa. Sprawdzałem też czy komputer jest udostępniany w sieci i z tego asusa mogę przejść po przez zakładkę sieć na komputer lenovo na którym udostępnione są drukarki, widzę je na liście jednak jeżeli kliknę na którąś i dam połącz to przez chwilę widnieje okienko z informacją trwa łączenie z ... po czym okienko zamyka się i nie przechodzi do instalacji sterownika. Próbowałem też instalować sterowniki pobrane z internetu jednak tak jak wyżej napisałem całkowity brak reakcji. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem w systemie windows 8.1? Jeżeli tak to bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Sprawdź ustawienia uprawnień do korzystania z wirtualnych portów.
    Stawiałbym, że wymieniony laptop nie ma uprawnień do korzystania z nich, stąd nakładka apletu się wykłada.
    Jeśli to jest w porządku, proponowałbym sprawdzenie integralności narzędziem sfc w wierszu polecenia a w razie braku poprawy odświeżenie systemu, które cofa ustawienia fabryczne windowsa, być może jakiś błąd wkradł się w rejestr systemu.
  • Poziom 7  
    w jaki sposób mogę sprawdzić uprawnienia do korzystania z wirtualnych portów?

po 2 zauważyłem że mimo iż w zakładce Urządzenia i Drukarki nie mam żadnych drukarek to jak wejdę sobie np w notatnik i dam drukuj to na liście mam wszystkie drukarki jakie próbowałem zainstalować, co ciekawe drukarka wifi działa jednak kiedy wybiorę drukarkę udostępnioną i dam drukuj to niestety ale wyskakuje mi informacja że aplikacja notatnik przestała działać. Ciekawe jest też to że będąc na tej liście drukarek w notatniku jeżeli dam sobie prawym na tą drukarkę udostępnioną i przejdę do zakładki PORTY to całą listę mam na szaro [zablokowana] a jeżeli zrobię ten sam krok w drukarce wifi to mogę wybrać sobie port, i na drukarce wifi nie widzę tzw wirtualnego portu USB który jest zaznaczony przy drukarce udostępnionej, załączam screeny aby było łatwiej zrozumieć to co napisałem

ASUS X553M win 8.1 - Nie można dodać żadnej drukarki ASUS X553M win 8.1 - Nie można dodać żadnej drukarki