Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40 cali, SmartTV, do 2000 zł

Kanapka_PL 30 Gru 2016 14:52 531 10
  • #1 30 Gru 2016 14:52
    Kanapka_PL
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Od lewej ale tylko rano, gdy rzadko kto ogląda telewizje
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    LG 32lh5000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    DVB-T, satelita
    10 .Jakie urządzenia?
    nagrywarka DVD, satelita, antena
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Film, Sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Czasami.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    LG, Samsung, Sony, Philips
    17. Preferencje co do wielkości?
    40 - 45 cali
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    Bardzo rzadko. Zakupiony ma około 10 lat i nie był naprawiany.

• Pomocny post
    #2 30 Gru 2016 16:01
    kamill_94
    Poziom 4  

Czy funkcje smart tv muszą być koniecznie wbudowane w telewizor? Ja wolałbym kupić tv z dobrą matrycą i większą ilością wejść HDMI a do surfowania po internecie, YouTube, Skype dokupić jakaś przystawkę np. z Androidem. Odpada wtedy problem aktualizacji oprogramowania czy dodawania nowych funkcji smart tv przez producenta telewizora. Jeśli chcemy mieć jakieś nowe funkcje, czy nowszy system, można kupić nową przystawkę do tv a telewizor zostaje ten sam.

• #3 30 Gru 2016 16:30
    Kanapka_PL
    Poziom 8  

kamill_94 napisał:
    Czy funkcje smart tv muszą być koniecznie wbudowane w telewizor? Ja wolałbym kupić tv z dobrą matrycą i większą ilością wejść HDMI a do surfowania po internecie, YouTube, Skype dokupić jakaś przystawkę np. z Androidem. Odpada wtedy problem aktualizacji oprogramowania czy dodawania nowych funkcji smart tv przez producenta telewizora. Jeśli chcemy mieć jakieś nowe funkcje, czy nowszy system, można kupić nową przystawkę do tv a telewizor zostaje ten sam.

A jaka to byłaby przystawka? Ja to widzę laptopa podłączonego przez HDMI...

• #4 30 Gru 2016 16:47
    kamill_94
    Poziom 4  

Ja mam od kilku lat przystawkę która nazywa się CS918, były one jakiś czas temu bardzo popularne na portalach aukcyjnych. Używam na tym głównie KODI i YouTube. Da się też zagrać w jakieś proste gry za pomocą myszki (Angry Birds ;)). Kamerka internetowa podłączona pod USB jest bez problemu rozpoznawana więc Skype też powinien działać.
    Oczywiście w chwili obecnej należałoby wybrać jakiś model z lepszym procesorem, bo na moim przy przeglądaniu internetu zdarzają się czasem delikatne przycięcia. Jednak do oglądania filmów z dysku sieciowego, czy Youtube w rozdzielczości do 720p nadaje się bardzo dobrze.

• #5 30 Gru 2016 16:50
    Kanapka_PL
    Poziom 8  

Ciekawe rozwiązanie. Tylko czy się opłaca :)

• #6 30 Gru 2016 16:55
    kamill_94
    Poziom 4  

Według mnie jak najbardziej. Telewizor masz jako odbiornik DVB-T czy kablówki a dla innych urządzeń jest tylko wyświetlaczem ;)
    Jeśli z czasem parametry przystawki przestają koledze odpowiadać, kupuje kolega nową przystawkę i po kłopocie ;)
    A co w przypadku telewizora z wbudowanym Smart TV? Jeśli chce się jakieś nowe funcje, to trzeba wymienić telewizor. Co jeśli za parę lat w internecie dominować będzie kompresja video, której telewizor nie będzie obsługiwał? Na przykład HEVC?
    Najlepiej jakby jeszcze wypowiedział się jakiś doświadczony użytkownik telewizorów z Smart tv i podał swoją opinię. Ja nigdy takiego telewizora nie miałem na dłużej żeby stwierdzić na ile jest to dobre rozwiązanie.

• #7 30 Gru 2016 16:56
    Kanapka_PL
    Poziom 8  

A Android TV?

• #8 31 Gru 2016 02:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli rzadko to tylko jeden model się mieści w klasie cenowej 4K, 100Hz, HDR, VP9 - Philips 49PUS6501 za 2450 zł . Oczywiście kalibracja profesjonalna gratis.
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    Ten telewizor ma Andrida, Kodi, MxPlayer, Ambilight

• #9 31 Gru 2016 02:36
    Kanapka_PL
    Poziom 8  

Niestety za drogo. Może się obyć bez 4k.

• #10 31 Gru 2016 16:24
    Rognor
    Poziom 21  

Przecież dałeś cenę do 2500.

Kanapka_PL napisał:
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32lh5000
    I po co chcesz go zmieniać na współczesny szmelc? Sam bym go chętnie kupił nowy, IPS, czas reakcji, input lag, CCFL. W dodatku skoro korzystasz 3-4 h dziennie to podświetlenie powinno być OK (nie tak jak u ojca 10-16 h na dobę).

Jeśli siedzi was tak dużo i pod takim kątami to jedyne wyjście to IPS, a tych telewizorów mało (głównie LG lub część 4K lub 24-32 cale). Najlepszy wydaje się LG 42LF652V za 1799 zł, ale jest jedynie w 1 dużej sieci i to bez wysyłki.

• #11 01 Sty 2017 17:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson